Загуба на антифриз на Нисан Примера

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Загуба на антифриз на Нисан Примера

Мнениеот plamen-roni » Нед 26 яну 2014 11:21


Колеги знам ,че е това форума в който да питам , но съм се видял в чудо от известно време ! Колата е Нисан Примера с код на мотора QG18DE 1.8 16 V 114 к.с 2001год. Проблема е , че има загуба на антифриз количеството което губи е към 200-300 мл на 2-3 дни. Колата е с ГИ проверих всички маркучи като сменихме няколко тройника който бяха пластмасови и сложихме алуминиеви. Смених и капачката на водния радиатор , но продължава да губи. Гледахме с майстора водната помпа , както и тапите на блока не се вижда никакъв теч. Онзи ден майстора махна бобините , разви свещите и ги свали да видим дали не се вижда нещо по тях или в цилиндрите , но всичко изглежда добре. Гледах ме и маркучите на радиатора и мога да кажа , че не ги надува . Мислех си да не е радиатора на парното , но пък не ми прави стъклото мазно и мъгливо както и пипах в моите крака и на пасажера както и по навътре не е мокро никъде. Не знам вече какво и къде да гледам ако някой се е сблъсквал с нещо такова да помага. Мерси предварително!




Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Загуба на антифриз на Нисан Примера

Мнениеот forski » Нед 26 яну 2014 11:51


Виж едно интересно мнение по-подобен въпрос от друг форум:

"Отиваш в сервиз, слагат оцветител в охл. течност и си тръгваш. След няколко дни и навъртени 100-на км се връщаш отново в сервиза и с помоща на UV лампа правят оглед на моторния отсек и ти казват диагнозата!"

п.п. Сега както се е бялнало навън я покарай да загрее, и я спри на някое място с чист сняг, след час-два иди да видиш дали има нещо под нея!
Зимата съвсем случайно по-този начин си хванах Голфа че е за смяна на тройник :smile


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Загуба на антифриз на Нисан Примера

Мнениеот Вълчан » Нед 26 яну 2014 12:53


Маркуча където влиза във радиатора долу......кога то е загряла и е в движение колата сълзи....спреш ли обаче или изключиш мотора спира...а и понеже е горещо там моментално изсъхва....Другото си го знаеш.Няма течове но ант излиза през ауспуха...


Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: Загуба на антифриз на Нисан Примера

Мнениеот plamen-roni » Нед 26 яну 2014 17:58


Мерси за отговорите пак ще се ровя да видим какво ще излезе. Много ме е яд като има някакъв проблем и той е трудно откриваем , направо ми идва да си изгриза вените от яд. :mad:


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Загуба на антифриз на Нисан Примера

Мнениеот relaxxx » Пет 31 яну 2014 22:43


Айде бе ти сега, вените ше си гризеш за един антифриз.Стегни са малко.. къде по-големи проблеми имат хората и си карат.. Ше го откриеш споко.. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Загуба на антифриз на Нисан Примера

Мнениеот kris11 » Съб 01 фев 2014 14:03


Огледай където излизат алуминиеви тръби към маркуч. От големия студ алуминиевите отливки се свиват и леко започва да таи антифриз.


Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: Загуба на антифриз на Нисан Примера

Мнениеот plamen-roni » Нед 09 фев 2014 19:56


Колеги да ви кажа ,че май си решиш проблема ! Смених още един път капачката на водния радиатор , но този път купих от друг магазин и да ви кажа има разлика от първата която бях купил. След като я сложиш и в продължение на 10 - 12 дни карам колата и всеки ден наблюдавам антифриза не е мръднал . Ако не се смята за реклама мога да кажа от кой магазин закупих втората капачка .


sashko_bg
Мнения: 148
Регистриран на: Вто 22 юни 2010 20:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Загуба на антифриз на Нисан Примера

Мнениеот sashko_bg » Пон 10 фев 2014 8:16


Колега, сега виждам темата - дано си си решил проблема. На един комшия преди месец имаше същия проблем с такава кола, поръча си оригинална капачка от Нисан - цената била около 28лева и всичко е ОК.



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта