Питане за АТМ двигател

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
merso
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 29 сеп 2012 7:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Питане за АТМ двигател

Мнениеот merso » Чет 27 фев 2014 8:58


Някой знае ли разликите и приликите между АТМ и АQY.AVH.AZG.AZH.AZJ.AZM.Всички са 115к.с. 2.0 бензин.




Потребителски аватар
zzzzzzz
Мнения: 1005
Регистриран на: Чет 24 юли 2008 13:31
Автомобил: Golf Mk3
Двигател: ADD
Местоположение: Димитровград

Re: Питане за АТМ двигател

Мнениеот zzzzzzz » Чет 27 фев 2014 11:31


Някои от тях са от Щатския пазар и вероятно имат разлики в електрониката. Моя примерно е ADC и също е 2.0/115 ps. като 2Е, но моя не е с дебитомер. Като механика и съвместимост на частите не мога да кажа. Знам само, че има 82,5 мм и 83 мм бутала, което малко ме озадачава. За по-новите модели идея си нямам.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Питане за АТМ двигател

Мнениеот kris11 » Пет 28 фев 2014 11:17


АТМ се монтира на Шаран/Алхамбра. AZM знам,че е на Пасат Б5/5.5 - оим,ат разлика в разположението. Скоростни кутии.Освен това и в главите и софтуера/инжекциите/
За другите нямам Аутодата за да видя къде се монтират


merso
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 29 сеп 2012 7:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Питане за АТМ двигател

Мнениеот merso » Съб 01 мар 2014 8:03


Аз имам Шаран и просто питам за взаимозаменяеми части ако се наложи.Иначе съм доволен,но е малко слаб за купето.Само дето гори масло 12000 км. 1лт.Кастрол 5/30. Разхода е приличен м/у 9 извън града и13 във Варна. Става дума за газ.Скоро ще сменя и кабели за свещите някой да каже нещо за TESLA.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Питане за АТМ двигател

Мнениеот kris11 » Съб 01 мар 2014 15:51


merso написа:Аз имам Шаран и просто питам за взаимозаменяеми части ако се наложи..

Хич не си е слаб за купето. Обаче 6 степенната кутия не е оразмерена добре. АТМ си хапва масло, а и е проблематични клапани на газ.Препоръчва се допънително смазване - може би материала в сравнение със с ADY е сменен. Преди 2г някъде бях изнамерил 1 сайт с посочени кой двигатели искат допълнително мазане при газификация. По двигателя едва ли ще се наложи да пипаш нещо освен, ако не е над 450000км.
За кабели провери в Тех Ко - частите им са добри. По ходова част - шарнирни болтове ,биалетки, накрайници - на Ас Метал/мога да ти кажа откъде и а малсо Лики Моли купувам оттам/.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта