Белия Дракон - Golf mk2

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
draconian
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 30 апр 2012 20:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2E GTI 1993
Местоположение: Варна / Велико Търново
Контакти:

Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот draconian » Пон 08 сеп 2014 12:38


Здравейте, колеги! Гледам, че всеки си пуска тема за колата, реших и аз да пусна моята.
През април тази година се сдобих със VW GOLF mk2 1.6 бензин/газ...1989г точен код на мотора не знам, но мисля, че е PN (72hp)

Ето снимки от първия ден в мойте ръце.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение

След 2-3 дена дойде ред за нормалните неща. Смяна на масло, ремъци, ролки, филтри.
Всичко беше 6, но след седмица каране излезе проблем. Когато натисна малко повече педала на газта и колата изведнъж губи мощност и всякаш спира. Ако натисна съвсем леко педала, колата си вървеше. Оказа се, че проблема идвал от мембраните на изпарителя (lovato, ако има някакво значение), бяха опечени. Сега всичко си и е добре, но пак няма нужната тласа. С колеги мислим, че е от карбуратора (Pierburg 2E)... смучи от някъде въздух и не е както си трябва.




Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот beuchat » Пон 08 сеп 2014 21:53


Готино голфче,качи още снимки да го разгледаме :th_up


Потребителски аватар
draconian
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 30 апр 2012 20:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2E GTI 1993
Местоположение: Варна / Велико Търново
Контакти:

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот draconian » Пон 08 сеп 2014 23:42


Благодаря! Продължавам с направеното до тук.
Няколко дена преди събитието VWaterfalls 6 (27.04.2014) реших малко да я докарам до вид за сбирката, като и освежа броните и направя характерните GT/GTI червени лайстни.

ИзображениеИзображение

Малко снимки и от VWaterfalls 6.
ИзображениеИзображениеИзображение

За рожденния ми ден реших да си напрвя подарък като си взема CD, защото колата беше с някакъв касетофон. Колегата @Gigabyte ми намери Pioneer DEH-P6000ub.
Изображение


Дойде после ред да я прехвърлям в Русе. (Голяма играчка падна там.. ходих 4-пъти за различни неща заради Румънците и наплива. На ден сигурно 150 коли минават от там.)
Изображение

На 24 май понеже беше юбилея на ФК Левски София пък и главно защото синьото ми е любим цвят, реших да направя лайстните сини. Ето какво се получи:
Изображение

От тогава нещо ми прищракна в главата и реших всичко за напред да се навърта около комбинацията: Бяло, синьо, черно. Мисля, че си пасва страхотно, а пък и друга такава няма или поне аз не съм виждал.
ИзображениеИзображениеИзображение

Идеята е да слезе доста надолу и да стъпе на едни 15-ки с полиран дълбок борд и синя среда. Или сини железарки обърнати и разширени.
За сега това. Пишете идей, критики и предложения. :th_up


dqdo_pop
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 21 дек 2011 19:16
Автомобил: Голф 2
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот dqdo_pop » Вто 09 сеп 2014 20:24


Критиките на живо моето момче.Хиляди безаварийни и умната.Ся съжаляваш ли за оня голф дето не отидохме с теб да го гледаме на прибиране от Феста...


Потребителски аватар
draconian
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 30 апр 2012 20:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2E GTI 1993
Местоположение: Варна / Велико Търново
Контакти:

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот draconian » Вто 09 сеп 2014 20:52


Продължавам по темата.
По начало никога не съм харесвал как стоят 4-те фара на Голф 2 или поне не със тесните брони. За това реших да сменя решетката с 2-та фара и тесните ребра.
ИзображениеИзображение
След това добавих и син кант на решетката.

Пуснахме се и на VW RELAX Razgrad 2014 :beer Там организаторите ми направиха приятна изненада и ми дадоха грамота :bowdown

Изображение

Една седмица по-късно ходихме да вземем едни джанти от Русе на колегата @Balkito и си взехме фолио за стопове и фарове.
С тях направих леки промени, които доста променят някой неща :Mr Green Fun

Затъмних фаровете. Няма промяна в силата на светлината, разсейване или нещо такова. Всичко е шест.
Изображение

Затъмних и жълтата част на блендата и стоповете. (Исках временно да видя как ще изглежда като черно-червената hella.) Оказа се, че съм взел много тъмно фолио за стоповете, но и тук няма промяна във светлината. Ефекта е временен. Докато не си взема оригиналната hella
Изображение

Малка фотосесия в гората.
ИзображениеИзображение

Дойде време и за Узана 2014, естествено отидох и там.
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Изображение

На 5.9.2014г направих точно 390 000км... Пожелавам си още няколко по толкова :Mr Green Fun
Изображение

:arrow Благодаря @Dqdo_pop и НЕ съжалявам! Добре, че не сме били път до там! Аз още тогава ти казах, че не бързам да взема кола. След това още колко обяви гледах представа си нямаш :screwy . Ходихме да гледаме и една до Габрово с Гигаволта... малко ми остана да я взема и после да си блъскам главата. Доволен съм от тази, макар и да има доста ръжда и изядено... малко по малко ще се прави :) Гледал съм доста проекти, които са в много по окаяно съсъстояние от моето и накрая стават уникални коли. Това, ме мотивира да не се отказвам. Дано и аз стигна до такова ниво някой ден. :) :beer


Потребителски аватар
GTI1.8
Мнения: 760
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 23:44
Автомобил: Golf mk2 GTI
Двигател: PB 1990
Местоположение: Банкя

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот GTI1.8 » Вто 09 сеп 2014 21:33


Братле,голфа ти е страшно изпънат и поддържан говорили сме го много пъти.Поздрави за колата и само хубави работи да се случват по нея.

Вземи намери едни стопове и една бленда щом искаш да са черно червени недей да правиш такива .... работи. :Mr Green Fun

И ако ще го оставяш с тесните брони търси с оригинален кант,нека всичко да ХоргинЪлдЪ.

Поздрави приятелче. :beer


Потребителски аватар
draconian
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 30 апр 2012 20:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2E GTI 1993
Местоположение: Варна / Велико Търново
Контакти:

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот draconian » Вто 09 сеп 2014 21:43


Благодаря братле! Това с фолиото е временно решение на нещата :Mr Green Fun и аз не ги обичам ония .... работи :D . А иначе по-горе споменах, че не искам да съм с червен кант. Нещата отиват в други насоки късаещо синьо. Обичам да съм малко нестандартен :th_up


Потребителски аватар
onazi
Мнения: 1160
Регистриран на: Пет 27 апр 2012 1:53
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот onazi » Вто 09 сеп 2014 21:45


Е, крайно време беше да пуснеш тема!
Слънце е голфа, със здраве да си го джиткаш.


Потребителски аватар
draconian
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 30 апр 2012 20:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2E GTI 1993
Местоположение: Варна / Велико Търново
Контакти:

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот draconian » Вто 09 сеп 2014 22:21


Благодаря ти! :icon_razz

:arrow Та нека продължим... от както съм купил колата вътре беше пълен мрак.. светеше само CD-то. Каня се от тогава до сега (4 месеца вече :D ) да си оправя осветлението по таблото и накрая се захванах с задачата.

Ще кача много подробно кое, как се прави. Може пък да е от полза на някой.
Започнах от панела на парното:
Нужните инструменти са тези от снимката: Диодна лента, от тези които се продават на метър. Аз използвах една бройка (вървят три диода на 1) = 12v, подходящи кабели(жички), самия панел и нещо тънко (аз използвах ножче и малка права отвертка)
Изображение

стъпка 1: Откачаме панела на парното, като първо се махат 2-те "ръчки" и врътката и се придърпва леко и внимателно!!!
Изображение

стъпка 2: Откачаме буксите, както е показано на първата снимка.
ИзображениеИзображениеИзображение

стъпка 3: Разделяме МНОГО внимателно вече сваления панел! ВНИМАВАЙТЕ, защото можете много лесно да го счупите. Кафявата част е залепена за черната. За да ги разлепите използвате тънък инструмент и малко сила.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

стъпка 4: Поставяне на новото осветително тяло.
Чудех се как да преправя оригиналния цокъл на диода за да сложа лентата и се сетих да разтопя стария и да направя широка дупка за да може да влезе там.
Изображение

стъпка 5: Свързване на кабелите и поставяне на мястото.
Изображение

От стъпката със поставянето на новия диод (или диоди) всичко е същото по обратен ред. Събирате 3-те парчета от панела (черното, прозрачното и сивото) Трябва да щракне добре.

Ето го и крайния ефект:
Изображение

Надявам се, да съм помогнал на някой, макар, че е пълно в форума с такива теми. Скоро ще кача и продължение по работата с осветлението.


Потребителски аватар
GTI1.8
Мнения: 760
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 23:44
Автомобил: Golf mk2 GTI
Двигател: PB 1990
Местоположение: Банкя

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот GTI1.8 » Вто 09 сеп 2014 22:45


Тесни брони със син кант ? :gruebel


Потребителски аватар
draconian
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 30 апр 2012 20:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2E GTI 1993
Местоположение: Варна / Велико Търново
Контакти:

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот draconian » Вто 09 сеп 2014 22:52


ДА! Идеята ми дойде от limited edition-a ..
Изображение
При него само решетката е със син кант и реших да направя и моята решетка така заедно със броните. Мисля, че пасва на бялото и както казах обичам малко нестандартното. Остава да изнамеря едни хубави джанти със полиран борд и синя среда или обърнати железарки и да ги боядисам сини.

Ето и идеята към която се придържам. (Това е една Полска голф-2ка. )
Изображение


Потребителски аватар
GTI1.8
Мнения: 760
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 23:44
Автомобил: Golf mk2 GTI
Двигател: PB 1990
Местоположение: Банкя

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот GTI1.8 » Сря 10 сеп 2014 23:06


Определено много ми харесва замисъла ти за колата ти,но още повече ще я одобря ако я направиш като на снимката с ЧЕТИРИ ФАРА... :scare3

Но колата е твоя прави я на теб да ти харесва,аз само предлагам. :th_up


Потребителски аватар
draconian
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 30 апр 2012 20:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2E GTI 1993
Местоположение: Варна / Велико Търново
Контакти:

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот draconian » Сря 10 сеп 2014 23:22


Благодаря за предложението, но споменах вече, че 4-те фара ми харесват само в комбинация със широките брони. Или поне за сега не мисля да я връщам пак. На тесните някак не ми стои добре. В момента замислям дали да не я правя с Jetta предница. :screwy


Потребителски аватар
draconian
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 30 апр 2012 20:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2E GTI 1993
Местоположение: Варна / Велико Търново
Контакти:

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот draconian » Съб 04 окт 2014 10:01


Здравейте! ... та да продължим темата със остветлението... най-после си направих и таблото да свети. (На снимката не се вижда добре, но светлината е малко по-разпръсната.)
Изображение

За тук нямам снимков материал, кое, как съм направил, но в интернет има доста инфо.

:arrow С колата имах проблеми. Загряваше, трудно палеше... не вървеше както си трябва. Проверих си цялата охладителна система. Дали отваря термостата, дали работи перката, темп. датчик.. капачката на разширителния съд и т.н. оказа се обаче, че проблема въбоще не идва от там. Колата е работила на 3 цилиндъра, от там идва и по-високата температура, горене на 1/3 повече газ от нормалното и причината да няма тласък.
Оказа се, че гумичките на клапаните са заминали, обаче най-сериозно е станало при първи цилиндър, където изпускателния клапън имаше нагар и не се е затварял хубаво. От там губи компресия и така.....

Не се сетих да ги снимам, но намерих снимка в интернет за да добиете малко представа. ПРИ МЕН НАГАРА БЕШЕ МНОГО ПОВЕЧЕ :scare3 :
Изображение

Сега всичко е ОК. :) Тези дни, нямахме какво да правим с колегата Gigabyte и решихме да почистим газовия филтър (и добре, че го направихме, вътре беше препълнено с боклуци). Сега колата върви доста по-добре и от преди. Остана ми само да сменя феродов диск, че нещо ми боксува съединителя.

Поздрави! :beer


Потребителски аватар
Castrol
Мнения: 66
Регистриран на: Вто 24 май 2011 13:39
Автомобил: Golf 3 Vento Look
Двигател: AAM
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот Castrol » Съб 04 окт 2014 13:54


Снимките в гората са тарикатски (готини)



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 158 госта