Golf MK4 - Лампа на ABS и мигащ удивителен ( ! )

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
sahmedov
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 27 юни 2008 9:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Попово

Re: Голф 4 - Лампа на АБС и мигащ удивителен ( ! )

Мнениеот sahmedov » Нед 13 юли 2014 15:45


Аз съм със Голф4 ТДИ,и също имам същия проблем, отскоро ми светваше и угасваше от време на време лампата за ABS-a но напоследък взе да ми свети постоянно, и преди ден заедно със ABS-a взе да ми ига удивителния на таблото, спирачната течност е ОК, спирачки има като за световно, интересното е че когато колата е запалена и е не се движи свети само ABS-a а удивителния не мига, след като тръгна започва да мига удивителния, и вече не спира да свети докато не я угася. Също така като я пусна по инерция и изгася двигателя, и след това както се движи колата дам само на контакт започва да свети ABS-a и да мига удивителния... Помагайте.... някой който наистина разбира да дава акъл.




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 - Лампа на ABS и мигащ удивителен ( ! )

Мнениеот инжектопляктор » Вто 30 сеп 2014 20:06


Лампата ВНИМАНИЕ на таблото днес беше ми светнала. Като направя по-рязка маневра, мина през неравност или ускоря/намаля по-рязко мигва(всеки път за различно време) или гасне въобще. Има датчик за нивото на спирачната течност в резервоара. От там ли ще да е?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 - Лампа на ABS и мигащ удивителен ( ! )

Мнениеот Vlad777 » Вто 30 сеп 2014 22:28


При мен ABS-а светеше и на VAG COM показваше грешка в датчик. После почна да мига лампата с удивителната и вече имаше и нови грешки.

Всичко се реши като отидох при vaskoto1. Отвори компютъра на ABS-а, презапои крачетата на буксата към платката и го залепи обратно със силикон. СЛед това сменихме и единия датчик (предно ляво колело) и от тогава нямам никакви проблеми.

Общо взето се оказва редовен проблем при Golf 4/Audi A3

vuk varna написа:За датчиците... Новите бяха по 170лв... Колегата SIEMENS ми предложи нови по 35 лв, TOPRAN...

Датчикът на DELPHI е 12 лв в клубния магазин :wink


Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 - Лампа на ABS и мигащ удивителен ( ! )

Мнениеот javor_bg » Сря 01 окт 2014 17:51


Значи при мене на няколко пъти се е случвало да свети лампата за ABS САМО. Оправих я като свалих предните два ABS датчика и ги изчистих. Бяха мръсни. Имаше кал мисля.

При изваден бушон на ABS -а като запаля колата директно ми се пали лампата за ABS-а и след половин минута и (!) вече ми мига и се разпищява.


icaka95
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 02 авг 2013 23:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 - Лампа на АБС и мигащ удивителен ( ! )

Мнениеот icaka95 » Нед 05 окт 2014 13:40


sahmedov написа:Аз съм със Голф4 ТДИ,и също имам същия проблем, отскоро ми светваше и угасваше от време на време лампата за ABS-a но напоследък взе да ми свети постоянно, и преди ден заедно със ABS-a взе да ми ига удивителния на таблото, спирачната течност е ОК, спирачки има като за световно, интересното е че когато колата е запалена и е не се движи свети само ABS-a а удивителния не мига, след като тръгна започва да мига удивителния, и вече не спира да свети докато не я угася. Също така като я пусна по инерция и изгася двигателя, и след това както се движи колата дам само на контакт започва да свети ABS-a и да мига удивителния... Помагайте.... някой който наистина разбира да дава акъл.


Колеги, при моя голф всичко е идентично с колата на този колега, когото съм цитирал. На компютър ми изкарва грешка в датчика на ABS на предно ляво и предно дясно колело. Най-вероятно в сряда тази седмица ще се занимавам с това и ще разбера дали е от датчиците и ще пиша какво е станало ;)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 - Лампа на ABS и мигащ удивителен ( ! )

Мнениеот Vlad777 » Вто 07 окт 2014 13:25


Малко по-нагоре съм писал. При мен беше същото. На диагностика пишеше обаче и нещо за помпа.

Грешка в датчика може да има от:
- прецакан датчик
- прецакан кабел до него
- прецакани спойки в компютъра

При мен единият датчик се оказа прецакан, а другият спря да дава грешки след интервенцията в компютъра.


Тодор Тодоров__89
Мнения: 14
Регистриран на: Чет 27 юни 2013 19:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 - Лампа на ABS и мигащ удивителен ( ! )

Мнениеот Тодор Тодоров__89 » Вто 04 ное 2014 14:58


Колеги аз имах подобен проблем беше ми паднал акумулатора и го сложих да се зарежда,на следващия ден го слагам на колата давам на контакт и абс лампата не изгасва паля същата работа тръгнах защото бързах и след 10 секунди започна да мига (!) тази лампа и не изгасва карах я така цял ден докато се прибера в нас.Проверих нивото на спирачната течност беше на максимума,проверих бушона които е в купето беше здрав.Проверих бушоните които са над акумулатора всички бяха здрави но единия беше нагорял и с мултимера като го меря на верига веднъж показваше прекъсната веднъж отворена верига.Почистих бушона със шкурка качих се дадох на контакт и всички лампи изгаснаха,направих едно кръгче абс си работи това става преди няколко дена все още нямам проблем с него.


Потребителски аватар
samisam
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 18 авг 2010 21:20
Автомобил: VW Golf4 1.6SR Y2000
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK4 - Лампа на ABS и мигащ удивителен ( ! )

Мнениеот samisam » Сря 05 ное 2014 16:24


Здравейте Колеги,
Темата ми се стори интересна и ще питам тук.
Аз нямам премеждията описани тук, освен това, че зимата от време на време светва лампата АБС и след това изгасва. Имам следният проблем: При движение със малка скорост, може би под 10 км/ч без да е натиснат педал на спирачката АБС се вклюва и се усещат тласъците му. Ако увелича скороста, ефекта изчезва. Лампи никакви не светят, хората от сервиза не са отчели грешки в АБС-а при четена на компа.
Поздрави


Потребителски аватар
BadBoyBG
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 17 окт 2009 11:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sevlievo

Re: Golf MK4 - Лампа на ABS и мигащ удивителен ( ! )

Мнениеот BadBoyBG » Нед 23 ное 2014 15:19


Хайде и аз да се включа. При моя пасат когато е студен и паля присветва лампата на ABS-а, после другата с удивителната,чува се троен звуков сигнал и после всичко е нормално.Двигателя си работи и повече нищо не свети. Когато я паля топла нищо не показва и не се чува звуковия сигнал. Няколко пъти я закачахме на компютър и грешки няма. В чудо се видях и до момента не можем да открием на какво се дължи това.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Golf MK4 - Лампа на ABS и мигащ удивителен ( ! )

Мнениеот vanesto » Нед 23 ное 2014 16:47


Сутрин, преди да запалиш, си измери акумулатора на колко волта е. Виж и клемите да не са хлабави.


8uch
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 27 дек 2014 21:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 - Лампа на ABS и мигащ удивителен ( ! )

Мнениеот 8uch » Съб 10 мар 2018 10:06


Колеги аз имам същия проблем лампата свети непрекъснато тази с удивителната като я закачих на диагностика не можехме да се свържем с компютъра на АБС това значи ли ч е е за смяна компютъра ?


Христооооо
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 04 юни 2022 10:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 - Лампа на ABS и мигащ удивителен ( ! )

Мнениеот Христооооо » Съб 04 юни 2022 10:56


Изведнъж светнаха тези крушки на таблото днес!
Прикачени файлове
16543329004451654366030313290778.jpg


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Golf MK4 - Лампа на ABS и мигащ удивителен ( ! )

Мнениеот Duke_BG » Пон 17 окт 2022 19:44


ако нямаш захранване на абс пак мига червената - захранва се от бушоните на акумулатора -и има една букса дето води сноп кабели зад акумулатора и отива до модула с за перките там се хранят и перките и компресора на климатика. така че ако почне да мига проверявайте да не сготвите двигателя от прегряване :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 79 госта