Б5 счупена дръжка на жабка

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
marzykov
Мнения: 94
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 19:22
Автомобил: Passat 1_9tdi 1998г 90ks
Двигател: Kia Sorento 2_4 CRDI 2004г
Местоположение: veliko tyrnovo

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот marzykov » Пон 18 юли 2011 15:53


Той този метод и на Ферари пасва - ама от пернишките ;)
А за колегата със скърцащата жабка - и аз имах тоя проблем и оправията е вд-40. Пръскаш обилно по езиците отстрани и настъпва блаженна тишина. Процедурата се повтаря на 3-4 месеца mhihi




Потребителски аватар
leonman1972
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 18 мар 2011 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: бургас

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот leonman1972 » Пет 02 дек 2011 16:45


Колеги и при мен едното винтче на дръжката на жапката падна и излезе цялата дръжка. Голям зор беше, ама вкарах една ос от нит без да отлепям двете части и се получи. Сега пък имам друг проблем като отворя жапката и от лявата страна излиза пантата. Като я наместя се затваря, ама дразни. Ако можете помогнете.


Потребителски аватар
nikivid
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 08 апр 2012 7:40
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: София

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот nikivid » Пон 07 май 2012 15:35


Здравейте колеги,
Ще ползвам темата понеже е най-подходяща, а и ненамерих нищо по моя проблем. Наскоро си купих пасата без дръжка за вратата на жабката и ми предстои ходене по автоморгите. Понеже е малка вероятността да намеря само дръжката от врата на жабка за Б5 (без да купувам цялата жабка или вратичка), някой знае ли дали би паснала дръжката от друг модел пасат или друга марка автомобил (дори и с леко преправяне) та да търся и от тях. Не искам да разглобявам и да сменям вратичка или цяла жабка понеже всичко друго си и работи - спуска се плавно, хладилна е и т.н.
Благодаря!


lamb0
Мнения: 28
Регистриран на: Пет 20 юли 2007 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Раднево

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот lamb0 » Чет 23 авг 2012 21:05


и в крайна сметка продават ли се някаде дръжки за жабката защото моята я няма так взех пасата и няма какво да ремонтирам... ?


Потребителски аватар
joro^
Мнения: 327
Регистриран на: Нед 05 ное 2006 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоeвград

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот joro^ » Чет 23 авг 2012 21:35


Продават се в официалния представител но са без патронник и цената не беше никак приятна.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот Ljubon » Чет 23 авг 2012 21:43


Цели жабки по моргите са ~80лв. :horror:
Английски - 20лв., но не стават.


Потребителски аватар
ziatev
Мнения: 195
Регистриран на: Пон 21 сеп 2009 13:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот ziatev » Пет 24 авг 2012 15:52


Volkswangel написа:Пасат Б5 99г. Преди няколко дни грубо дръпнах езика на жабката и остана в ръката ми.Счупиха се пластмасовите втулки на езика, в които влизат двете осички.Благодарение на нашия форум,събрах необходимата информация и за около час оправих проблема.Единствено не се заключва, ама то кога ли съм я заключвал. Първо със свредло 3мм разпробих от краи до краи езика, използваики за ориентир където са били втулките.Преди това извадих патрона, замерих къде ще се пресече с новата ос и го запилих.След това подготвих ос 3мм с дължината на езика.
Разглобих жабката, отделих капака и го разпорих само с ръце, без да ползвам отвертка.Наложих езика и вкарах оста през леглата на капака и езика.Капнах по капка Loctite на местата, кудето е било лепено и събрах двете половини като ги притисках около минута.След това се сетих, че можеше да махна щифтовете на патрона, ама не е от значение.И вече работи.
Благодаря на всички, споделили опшита си във форума. :beer

А защо си вадил патрона? Няма ли как да се разпробие без да се сваля?


Потребителски аватар
jivko_i
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 24 май 2012 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dobri4

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот jivko_i » Сря 07 ное 2012 16:12


А могат ли да се ползват чарковете на жабката от десен волан?Защото на мен ми липсва дръжката!


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Счупена дръжка на жабка на Б5

Мнениеот genov1 » Пет 23 ное 2012 10:59


Не е само при Б5 проблема, и на Б3-ките са същия та*ак забките. Моята я затварям със силен удър, иначе се отваря сама ..


Потребителски аватар
I4o_naskov
Мнения: 665
Регистриран на: Пон 01 дек 2008 16:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Б5 счупена дръжка на жабка

Мнениеот I4o_naskov » Пет 19 сеп 2014 19:44


Ето и снимки и от мен вчера ми се откачи жабката,днес като я отворих беше фръкнало едното колелце,сложих го и отгоре навих по една видичка на двете за да не излизат стана добре мисля :th_up :beer
Прикачени файлове
DSC_0217.jpg
DSC_0218.jpg


Потребителски аватар
I4o_naskov
Мнения: 665
Регистриран на: Пон 01 дек 2008 16:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Б5 счупена дръжка на жабка

Мнениеот I4o_naskov » Пет 19 сеп 2014 21:43


Пичове ако можете да ми обясните как се слага пружинката на лампичката че нещо не мога да се справя сам,намерих снимка но нещо не се получава :scare3 :banghead
Прикачени файлове
142-4239.jpg


ognian4o2
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 09 окт 2011 13:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Б5 счупена дръжка на жабка

Мнениеот ognian4o2 » Съб 04 окт 2014 18:46


Извинявам се за невежеството, но как се сваля самата врата на жабката от таблото? :surprised :question


apekov
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 21 фев 2010 22:53
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: ADR 97
Местоположение: Pleven

Re: Б5 счупена дръжка на жабка

Мнениеот apekov » Съб 04 окт 2014 23:01


Колега снимката която си сложил е перфектна и ясно се вижда как трябва да сложиш пружинката. По принцип тя като излезе от това смотано място двата и края стават срещуположни в една линия а навивките са по средата. Виж добре на снимката тази част която е на широката медна пластинка, слагаш я там , както е показано на снимката и хващаш здраво с пръсти другата част на пружинката и я превърташ в посока натягане до като стигне до оная част с тънката медна пластинка която е раздвоена в края. Работата е проста но е много пипкава и изисква спокоен дух и биволски нерви. Това е така докато успееш да го направиш веднъж след това ще си кажеш _ Еб....ти фасулската работа. Ако си от Плевен мога да ти помогна или да ти го направя. Трябва много да внимаваш че там където се съединяват двете части на това ключе с плафончето влиза на едно място като трапец и там обикновено се чупи при демонтажа или при сваляне на жабката, щото кабела на плафона е къс и докато се опитваш да свалиш жабката плафона вече се е откъртил - поне при мен така стана.


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: Б5 счупена дръжка на жабка

Мнениеот yarek » Нед 05 окт 2014 6:44


Така стана при мен. Махаме фабричните щтвтове, разпробиваме дупка с свердло 4 мм и пъхаме съотвтна дебелина нов щифт. Режем излишното и готово. Единствения минус че патрона на жабката се прецаква то тоя начин, ама и без това не съм я ключил никога.

Изображение


Потребителски аватар
I4o_naskov
Мнения: 665
Регистриран на: Пон 01 дек 2008 16:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Б5 счупена дръжка на жабка

Мнениеот I4o_naskov » Нед 05 окт 2014 13:35


I4o_naskov написа:Пичове ако можете да ми обясните как се слага пружинката на лампичката че нещо не мога да се справя сам,намерих снимка но нещо не се получава :scare3 :banghead

Днеска пак се пробвах и най накрая стана точно както си го описал вече си имам лампичка :bowdown :bowdown :th_up :love.vwclub :beer



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 189 госта