Голф 3 ъпгрейд от АБС към АБС/ЕДС.

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Голф 3 ъпгрейд от АБС към АБС/ЕДС.

Мнениеот policevidin » Вто 07 окт 2014 14:42






venci87
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 30 юни 2015 18:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 ъпгрейд от АБС към АБС/ЕДС.

Мнениеот venci87 » Вто 30 юни 2015 19:00


Колега имам проблем с abs/Eds може ли да ми пратиш номера ти ако е удобно да коментираме нещо
Благодаря ти предваретелно
Ако имаш viber телефона ми е 0883 42 22 09


Потребителски аватар
chu61
Мнения: 113
Регистриран на: Вто 27 май 2008 22:24
Автомобил: TDI GTI
Двигател: AFN 96
Местоположение: Панагюрище

Re: Голф 3 ъпгрейд от АБС към АБС/ЕДС.

Мнениеот chu61 » Вто 19 апр 2016 21:02


policevidin написа:
chu61 написа:
policevidin написа:
chu61 написа:Здравейте, намерих и аз един EDS от голф 3 abf'95 с номер 3A0 907 379 A и мисля да го слагам намоят голф 3 tdi'96. Та въпроса ми е дали ще трябва да правя играта с размяната на пиновете и какъв трябва да е кодинга, защото неми стана много ясно от горните постове

Ако модулът дето си намерил е от Голф 3, не трябва да се сменя кодинга.
Но дори и да трябва, сложи го, и ако има проблем пиши тук и ако друг не, аз ще ти помогна.

Малко развитие по темата. Преди нуколко дни смених модулите, размених и моста на пинчетата на буксата . ABS-а заработи нормално, не записва грешки, не се наложи да променям кодинга с VAG KOm и уж всичко си е наред :th_up но колата продължава да върти гуми това нормално ли е ? :screwy

:mhihi
Ами да колега ще продължава да върти гуми, за да започне да "задушава" мотора, трябва да е ABS/ASR които е с CAN-BUS
НО той при теб няма да тръгне защото си с ECU MSA15 а той няма CAN.
Отнемането на газта става като АБС мобула подаде команда на компютъра на колата че някое/колко от колелата се въртят с различна скорост от другите (км/ч) спрямо реалната скорост.


Здравейте отново имам проблем!! от известно време ми ревеше абса, че прекъсва заден десен датчик. след смяната на датчика и проверка за прекъснати кабели проблема не се оправи. Та днес свалих свалих абс модула и проверих платката за спукани спойки. и тадаа множество спукани споики по конектора и на помпата. след презапояване и монтиране без да обезвъздушавам абса не тръгва въобще и дава тази грешка, направо съм шах !
Untitled.png



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 105 госта