Golf MK5 2004г. BLP Nox Sensor

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
bozhidark
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 04 авг 2014 15:42
Автомобил:
Двигател:

Golf MK5 2004г. BLP Nox Sensor

Мнениеот bozhidark » Чет 23 окт 2014 10:26


Здравейте колеги, имам следният проблем с двигател 1.6 FSI BLP . Преди известно време ми светна лампата на моторната електроника (check engine-a). След като ходих на няколко места и не можаха да отчетът точно проблема ( на едно място даже ми правиха обучение на сондите тъй като ми казаха ,че не били обучени причината да повярвам беше, че вече бях сменял една ламбда миналата година и реших да пробвам дали проблема е в това), това естествено не оправи проблема и отидох директно в представителството да ми направят пълна компютърна диагностика. Хората установиха, че NOX sensora ми давал проблем и според политиката на фирмата ако колата е след 41 седмица на 2004 година трябва да се подмени целият контролер, и сега идва въпроса в цената на този контролер там ми дават цена 1150лв, което ми идва доста висока. Разбрах ,че имало такива които не са със щампа на VW AG и струват около 200-300 лв, което е доста по-поносимо. Въпросът ми е някой от Вас сблъсквал ли се е с този проблем и дали може да се смени само ламбдата или трябва да се подмени целият контролер, и дали наистина може да се намери същият контролер нов за тази цена. Прилагам и снимка на това как изглежда контролера.

Изображение

Поздрави!




Потребителски аватар
teddy
Мнения: 716
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 8:29
Автомобил: golf 4
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Golf MK5 2004г, BLP, Nox Sensor

Мнениеот teddy » Чет 23 окт 2014 19:01


вместо да даваш тези пари (200-300лв.) за сензор, който отчита само азотните окиси по-добре го изключи софтуерно. Аз съм пробвал FSI мотор без NoX сензор и работи без проблем! Тръбва да видиш кой предпазител изключва захранването на модула.


bozhidark
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 04 авг 2014 15:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK5 2004г, BLP, Nox Sensor

Мнениеот bozhidark » Пет 24 окт 2014 9:14


Благодаря за отговора колега, значи мога да изключа самият сенсор директно от буксата след, което да го изолират, и да влязат в компютъра и да го изключът и от там. А след тази интервенция checka-a ще спре ли да свети ? И ако има някой във форума, който да ми препоръчате и е от София, ще бъда много благодарен.

Поздрави!


Потребителски аватар
teddy
Мнения: 716
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 8:29
Автомобил: golf 4
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Golf MK5 2004г, BLP, Nox Sensor

Мнениеот teddy » Пет 24 окт 2014 17:56


ако го изкл. от компа няма да свети нищо, с което нарушаваш само евро стандарта!


bozhidark
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 04 авг 2014 15:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK5 2004г. BLP Nox Sensor

Мнениеот bozhidark » Пон 27 окт 2014 9:32


Благодаря много за отговора, сега остава въпроса дали някой съфорумец е правил подобна интервенция и може да я направи и на моята кола. Ако познавате някой, който може да го направи пишете.

Благодаря предварително!
Поздрави!


Capone0211
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 04 апр 2016 9:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK5 2004г. BLP Nox Sensor

Мнениеот Capone0211 » Сря 17 май 2017 10:27


Здравей те колеги.
Вчера и при мен светна Check на моя Touran 1.6FSI.Веднага сканирах с Bluetooth и Torque, и ми искара грешка P2201-Powertrain NOx Sensor Range/Performance bank1.
Преди няколко месеца след като изкарах колата от сервиза и почнах да зареждам ''98'' от Лукойл пак бях сканирал, и пак имаше същата грешка но не светеше Check'а.
Някой може ли да каже някой сервиз в Североизточна България който може да се справи с така нареченото софтуерно ръчкане на NOx сензора.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 71 госта