Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици

Мнениеот gamble » Съб 15 ное 2014 10:08


Махането не значи да се махне цялото тяло. Просто се изичиства вътрешността и се затваря. После се спира софтуерно. Дори в "бяла държава" да решат да проверат, като вдигнат капака - той си е там. Само физически, но не и духом :mhihi Съмняваме някой полицай да ти прави диагностика на колата дали ти работи DPF филтъра :c020 А и все пак си чужденец. Не може да си наясно с изискванията на всяка държава. Най-много да те накарат да минеш по обиколен път. Но както казах - трябва да са доста параноични за да те хванат, че си го махнал.




Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици

Мнениеот Pagemakerboy » Съб 15 ное 2014 14:59


jorkatta написа:Аз лично искам да запазя dpf - a не за друго, а защото всяка зима ходим на ски в Алпите. Било то Франция или Австрия, до сега нямам впечатления с коли без DPF в "Белите държави" но съм чувал, че направо могат да ти спрат колата от движение или да я конфискуват. За това предпочитам да го запазя, а и в тубата има доста клипчета за почистването на въпросните дпф и.
Явно проблемът не е само при нас.


Ясно, ако го изчистиш карай само с Максмоушшън на OMV, уж го водят Евро 5 и би трябвало значително по-рядко да ти се затлачва DPF-а заради по-малкото количество сяра.


bombatta
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 13 ное 2014 13:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици

Мнениеот bombatta » Пон 17 ное 2014 17:25


Здавейте, току що ми изчезнаха всякакви съображения относно въпросният дпф....
Моля да прпоръчате къде във София мога да направя тази процедура и колко ще ми излзе, че вече ми писна.


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици

Мнениеот gamble » Пон 17 ное 2014 23:33


Е аз нали ти казах? Е вярно не дадох пълно инфо :Mr Green Fun Виж тоя сайт. Това е на колегата Brezel: http://adler-auto.bg/fap.html
Занимава се с чип тунинг и премахване на FAP и DPF. Близко ти е поне. Звънни му :th_up
Ето и тука мнениея на/за колегата. Приятно четене :c010


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици

Мнениеот Piqndurnik » Сря 19 ное 2014 12:18


gamble написа:Махането не значи да се махне цялото тяло. Просто се изичиства вътрешността и се затваря. После се спира софтуерно. Дори в "бяла държава" да решат да проверат, като вдигнат капака - той си е там. Само физически, но не и духом :mhihi Съмняваме някой полицай да ти прави диагностика на колата дали ти работи DPF филтъра :c020 А и все пак си чужденец. Не може да си наясно с изискванията на всяка държава. Най-много да те накарат да минеш по обиколен път. Но както казах - трябва да са доста параноични за да те хванат, че си го махнал.


Ти изкарай облак чер дим пред някой полицай в центъра на Мюнхен, па се надявай... Особено пък, ако си с български номер. Ако нямаш зелена точка - 40EUR, ако имаш и се заяде някой, може да се разглежда като документна измама.


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици

Мнениеот gamble » Сря 19 ное 2014 15:03


Хората, които знаят как се прави процедурата гарантират, че колата няма да пуши в повече. Колеги, които са го махали - потвърждават. Е сега, ако я изрежи рязко над 3к обороти може и да изпуши.


bombatta
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 13 ное 2014 13:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици

Мнениеот bombatta » Чет 20 ное 2014 9:10


Здравейте, с цел да помогна на всички които се двоумят за дпф-а...
Направих всичко възможно да запазя филтъра, то не бяха принудителни регенерации,почистване и... :banghead Нъцки. Накрая го махнах (вчера) цялата процедура ми излезе 350 лв. а дпф-а го оцениха на 210 лв доплатих си до 350 лв и си взех колата. В момнта не пуши, няма промяна във звука и работата на двигателя дано да нямам проблеми по нататък. За сега това е от мен, остава да видя от къде е този гаден пукот когато включа парното, че много ме дразни..
Поздрави...


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици

Мнениеот gamble » Чет 20 ное 2014 11:07


Да не е едно леко такова като тракане? Това няма спасение, освен смяна на моторчетата по 300 лв. парчето. А къде да го премахна дпф'а ? При Брезел ли?


bombatta
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 13 ное 2014 13:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици

Мнениеот bombatta » Чет 20 ное 2014 12:52


Не за съжаление, с колегата Бразел все се разминавахме. Аз му звънях, беше зает после той на мен, аз бях по срещи и така... Премахнах го Тук в София, попаднах на сайт за чип тунинг, момчето излезе доста разбрано а и като цена ме устройваше, А след като ми се обади и за цната на която ще ми изкупят ДПФ-а грейнах.
Щях да съм доста по спокоен ако тази процедура я беше извършил Бразел ама.. Нямаше как, а да си призная ме бше страх да карам колата на авариен ржим до Годеч.
Понеже Аз търсих доста и на много малко места в София предлагат комплексно услугата (да си призная накрая направо се бях отчаял) се чудя дали да постна контактите на въпросния сервиз, но като се замисля нека мина някой друг километър за да се убедя в резултата.


skromnia1970
Мнения: 297
Регистриран на: Пон 16 май 2011 18:55
Автомобил: PASSAT B 6 Variant
Двигател: BMR 11.2006 DSG

Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици

Мнениеот skromnia1970 » Пет 08 май 2015 14:59


Да споделя и аз мнение.Смених маслото,минах около 200 км и ми светна ,,чека,,.Отидох в сервиза,преди това обаче пробвах колата здраво,доста я напъвах-няма проблем.Не влиза в авариен режим,върви си.
Закачиха я на компютър-Момчето ме пита дали е свалян DPF-а?
А той не е свалян.Най-вероятно е датчика на DPF.Не регенерирал.Каза да покарам така 100-300 км и в понеделник пак да отида.Като цена с труда струвал около 150 лв.
Не е друго но ми предстоят доста км и то със семейството.Извън страната.
Искам всичко да е ок.


Потребителски аватар
jorkatta
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 20:54
Автомобил: vw passat b6
Двигател: BMR
Местоположение: София

Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици

Мнениеот jorkatta » Пет 08 май 2015 16:57


Колега,нали си на ясно, че освен хардуерно трябва и софтуерно да се изключи.
Може да прозвучи глупаво но аз незнаех че така трябва :redface


skromnia1970
Мнения: 297
Регистриран на: Пон 16 май 2011 18:55
Автомобил: PASSAT B 6 Variant
Двигател: BMR 11.2006 DSG

Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици

Мнениеот skromnia1970 » Пет 08 май 2015 21:02


Тая цена е за смяна на датчика,а не механично и софтуерно премахване на филтъра.Наясно съм и тази операция колко ще ми струва,въпросът е дали да изчакам момента или още сега да пристъпя към нея/премахването/


Потребителски аватар
jorkatta
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 20:54
Автомобил: vw passat b6
Двигател: BMR
Местоположение: София

Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици

Мнениеот jorkatta » Съб 09 май 2015 9:34


Аз лино много исках да спася този филтър.... Да ама не само проблеми ми създаде и излишни разходи, моят съвет е да го махнеш и си свиркай :th_up


Потребителски аватар
okti_1
Мнения: 891
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици

Мнениеот okti_1 » Съб 09 май 2015 17:44


И аз лично много искам да го потържам по-чист и затова се опитвах да му пусна на няколко пъти регенериция,но не почва.
Може ли някои да сподели къде може да ми е проблема.Благодаря предварително.


skromnia1970
Мнения: 297
Регистриран на: Пон 16 май 2011 18:55
Автомобил: PASSAT B 6 Variant
Двигател: BMR 11.2006 DSG

Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици

Мнениеот skromnia1970 » Съб 09 май 2015 21:13


Днес карах колата около 100 км.Нормално,малко градско и около 70 км извънградско.Никакви проблеми.
В понеделник отивам в сервиза и ще решаваме дилемата-Дали да сменяме датчика или .....да махаме филтъра.Пък и ми предстоят едни 2500-3000 км. извън страната края на месеца.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11 и 125 госта