Мнения за mini ELM 327 bluetooth

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Мнения за mini ELM 327 bluetooth

Мнениеот zografski » Пет 20 фев 2015 17:57


Ами ако не можеш да се свържеш с ECU-то, ни грешки, ни живи данни. За това най-добре тествай с някой който има, ако искаш ела някой ден да пробваме с моя ELM, ако стане, поръчваш смело и така, инак ще дадеш там 40-50лв залудо ако не работи. Инак ако бачка, ще можеш и грешки и живи данни да гледаш и триеш :c020 Просто съвета ми е да пробваш преди да купуваш :th_up




Потребителски аватар
pesho_sl
Мнения: 693
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 18:16
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AGR 1998
Местоположение: Варна

Re: Мнения за mini ELM 327 bluetooth

Мнениеот pesho_sl » Пет 20 фев 2015 22:51


Така. Закупих си аз въпросната "кутийка". На моя голф не работи (по-нагоре е писано какъв ми е голфа, а и в аватара също). На един приятел на Skodа-тa (Fabia края на 2000) 1,9 TDI PD 100hp, моя телефон (Acer liqud Z3) се свързва без проблем с нея и показва някакви данни, докато неговия телефон Samsung Galaxy S5 се свързва с bluethooth-a, a не може да се свърже с колата. За съжаление не можах да видя протокола, но при първа възможност ще го направя и ще напиша. :beer


Sstefaan84
Мнения: 410
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за mini ELM 327 bluetooth

Мнениеот Sstefaan84 » Съб 21 фев 2015 23:01


zografski написа:Ами ако не можеш да се свържеш с ECU-то, ни грешки, ни живи данни. За това най-добре тествай с някой който има, ако искаш ела някой ден да пробваме с моя ELM, ако стане, поръчваш смело и така, инак ще дадеш там 40-50лв залудо ако не работи. Инак ако бачка, ще можеш и грешки и живи данни да гледаш и триеш :c020 Просто съвета ми е да пробваш преди да купуваш :th_up

Едно голямо благодаря на колегата, днес закачихме неговия елм и се варза кам екуто. Колата е поло 6н2 1.0мпи АЛД мотор. А някаде бях чел че става за поло 2000г но 1.4 16v.


mitakadinev72
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 29 авг 2012 15:45
Автомобил: VW PASSAT
Двигател: 1999 g 1. 9TDI AFN
Контакти:

Re: Мнения за mini ELM 327 bluetooth

Мнениеот mitakadinev72 » Чет 05 мар 2015 22:33


Много често Bluetotoh на телефоните "блокират" и не се свързват с интерфейса.
Не е достатъчно просто да се рестартира телефона, а трябва да се извади батерията му!!!

Последна промяна от hooligans на Вто 31 яну 2017 12:29, променено общо 1 път.
Причина: Подписите са забранени.


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: Мнения за mini ELM 327 bluetooth

Мнениеот владислав » Пет 06 мар 2015 9:49


Аз на три смартфона не съм имал проблем за свързването с ЕLM, 2 самсунга и сегашният Нексус 5.
С коя програма го ползвате има още една българска, но няма крак за нея Carista има я в маркета


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Мнения за mini ELM 327 bluetooth

Мнениеот Andonov » Пет 06 мар 2015 12:39


Въпросният ЕЛМ327 си работи и на голф 3 90ТДИ АХУ '96г. За грешки не става, но актуални стойности има.

п.с.
Със същия ЕЛМ и програма за БМВ (андроид) дори кодира модули- https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iViNi.bmwhatFull
Със същия ЕЛМ и програма за МВ (андроид) работи идеално, но без кодиране https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iViNi.DrMercedesLite


Потребителски аватар
Крисчън
Мнения: 147
Регистриран на: Чет 16 юли 2015 20:19
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Мнения за mini ELM 327 bluetooth

Мнениеот Крисчън » Сря 12 дек 2018 17:17


Пичове, да не повдигам друга тема, а да ви питам в тази. Взех си преди време такава джаджа - мини ЕЛМ 327 с блутут ама нещо неще да се върже към програмата Torque на Андроида ми. Пробвах с два телефона различни, та и на двата неще. Открива го на Bluetooth и тръгва да се връзва - връзва се за секунда и дотам. Отчита че се е свързало ама не показва живи данни - все едно е забил и каквито и манипулации да правя на телефона не иска. Рестартирам блутута, връзва се и пак така. Та се чудя, софтуера ли нещо не е наред или протоколите дето съм сложил да слуша не ги харесва колата. Не си спомням точно какви протоколи бяха се настроили от настройките ама бях свалил някаква пиратска версия на Torque дето беше отключена със всички функции. Ако имате идея за какъв софт да ползвам да се пробвам пак да свържа ще съм много благодарен. Става въпрос за Passat 5.5 1.9 TDI AVF матор, ръчка от 2001-ва



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта