Дизел + отработено олио?????

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
shulio
Мнения: 99
Регистриран на: Нед 08 май 2011 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дизел + отработено олио?????

Мнениеот shulio » Нед 15 фев 2015 20:51


Всичко може, обаче на тези коли дето караме на олио дюзите са смешни пари сравнени с икономията, която ще направиш за 10к км




Потребителски аватар
go4o.m
Мнения: 127
Регистриран на: Съб 21 юни 2008 16:08
Автомобил: VW POLO
Двигател: AMF 2001
Местоположение: София

Re: Дизел + отработено олио?????

Мнениеот go4o.m » Нед 29 мар 2015 12:50


Тази центрофуга върши добра работа https://www.youtube.com/watch?v=PsLGX-RbKuQ


shulio
Мнения: 99
Регистриран на: Нед 08 май 2011 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дизел + отработено олио?????

Мнениеот shulio » Съб 18 апр 2015 18:27


Проблем с водата няма. Да не мислите, че в безиностанцията не я кръшават нафтата. Или ако някой ти сипе от колонката преди да се е успокоила водната възглавница на резервоарите. Пък и в олио ако има вода то се вижда. По-лошия проблем е ако си вземеш лятото от някъде фритюрна мазнина а ти го продадат за олио. Лятото е течно и няма проблем, но ако го смесиш с другото ти олио и зимата стават изненади :)


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Дизел + отработено олио?????

Мнениеот lokva » Съб 18 апр 2015 19:11


аз до сега не съм видял в България докато се разтоварва гориво да се затваря бензиностанцията, каквато е практиката в други държави


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Дизел + отработено олио?????

Мнениеот Водния дух1 » Съб 18 апр 2015 20:21


Да споделя и аз.По миналото лято на село имахме в мазата 24л.олио-от рентата.Минало едно мишле или плъх и нагризало всичките шишета отгоре,но олиото си седи и майка ми вика;''ще го хвърлям''.Да ама не-бум всичкото в резервоара плюс 10л.нафта и газ към морето.ААЗката си го изпапка без никви проблеми,обаче като се върнах ми текнаха маркучите за излишната нафта.Между другото веднъж като бях прекалил малко с 2тактово масло пак се получи този ефект :screwy .Та мисълта ми е че няма проблеми и с купешко олио.Ама на моята машинка най и харесва байтошовската ''отлежала''нафта-мърка като преял котарак :banana


Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Дизел + отработено олио?????

Мнениеот brazy » Съб 18 апр 2015 22:00


за маркучите сменят се гумените със силиконови и заспива като студент на лекция . иначе на мойта ААЗ-ка мисля да и направя първото ритуално зареждане с олио за годината сега за Крушуна да ми мирише на скара и по път :Д


shulio
Мнения: 99
Регистриран на: Нед 08 май 2011 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дизел + отработено олио?????

Мнениеот shulio » Съб 18 апр 2015 23:55


Това с маркучите също не го разбирам. При мен маркучи не протичат. А и я пробавайте да сложите маркуч в бутилка с олио да видим кога ще се разгради :). Виж ако се купува маркуч от 50см метър той и с олио и с вода пак не става нищо от него.


Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Дизел + отработено олио?????

Мнениеот brazy » Нед 19 апр 2015 5:39


Те и при мен не са протекли , но знае ли се скакво е карана колата.От био-дизела се разядоха на един мерджан . А олиото мисля че прави по голямо налягане и ако е тръгнал ....ходи го спри .


shulio
Мнения: 99
Регистриран на: Нед 08 май 2011 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дизел + отработено олио?????

Мнениеот shulio » Нед 19 апр 2015 10:50


Биодизела е друга бира. Там слагат натриева основа (соде) да отделят уж вредните съставки. Познавам един който кара на такова гориво. Един път му се разляло на стелката в краката докато го прекалвал от някъде. Стелката беше изгоряла. Какво е това гориво, което така разяжда автомобилна стелка. Карайте си на чисто олио (разбирайте прецедено преработено) и газ :)


Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Дизел + отработено олио?????

Мнениеот brazy » Нед 19 апр 2015 11:17


shulio написа:Биодизела е друга бира. Там слагат натриева основа (соде) да отделят уж вредните съставки.

Аз пък го знам че е калиева основата и метанол .Даже един човек ми каза рецептата как от 200 литра олио да направиш 200литра био-дизел ама много играчка :no


shulio
Мнения: 99
Регистриран на: Нед 08 май 2011 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дизел + отработено олио?????

Мнениеот shulio » Нед 19 апр 2015 12:30


Е може и това да е което ти казваш. Незнам не съм вещ толкова. Знам само че разяжда яко :). И играчката верно е много. Незнам само защо го правят като олиото си е достатъчно добро гориво и без обработка. Сигурно с биодизела може да се карат и нови коли без да те е страх, че ще им се случи нещо. Не че това е гаранция де.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Дизел + отработено олио?????

Мнениеот Водния дух1 » Нед 19 апр 2015 19:17


Да ви кажа моя дрънгел съм го пробвал с всичко що е мазно-олио,бит.нафта ,трансф.масло ,фритюрна мазнина(не гъстата дето е като маргарин),даже и отработено двиг.масло ,но прецедено и винаги с малко истинско диз. гориво.Сега ми предстои проба с хидравлично масло,та ако има някой ,който е карал с такова да сподели мнение...


Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Дизел + отработено олио?????

Мнениеот brazy » Нед 19 апр 2015 19:34


не би трябвало да има проблем мешаш с дизел можеш и някаква добавка да му сипеш и си ти. Иначе наистина всичко де що е мазно с малко дизел се кара. Не пречи към хидравличното и малко горяло масло да сипеш да си сигурен че ще върви колата :Д


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Дизел + отработено олио?????

Мнениеот Водния дух1 » Нед 19 апр 2015 19:41


Един колега преди време ми каза;Не искам да съм кола в твойте ръце....Мисълта ми е че нашите динозаври могат да похапват всичко що е мазно,но да видим до кога?


Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Дизел + отработено олио?????

Мнениеот brazy » Нед 19 апр 2015 19:55


имам чуство че ще е по дълго отколкото новите на гориво сипано от бензиностанция . а като не искат вече водородна клетка и тва е хахах



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта