Колко ток плащате?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Колко ток плащате?

Мнениеот gergeto » Вто 15 сеп 2015 17:21


Колеги докато съм още в OFF-а и пиша отговора си по друга тема,влиза жена ми и ми казва новата сметка за тока-108лв.Абе посред лято под 100лв. не мога да падна,живеем в двустаен,стандартно домакинство,работещи(през деня би трябвало косумацията да е много малка)Бойлер се включва малко сутрин и малко вечер докато дозатопли,лятото обикновенно човек се къпе с по-хладка вода,климатика вечер преди да заспим го изключваме заради малката.В къщи се готви 1-2седмично,верно пералнята се пуска по-често ама много ми се виждат 108лв.
При вас как е, колко ток плашате ако не тайна разбира се...?




Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот fox_vt » Вто 15 сеп 2015 17:39


Двама човека гарсониера 40-50 лв това с доста пране и готвене на жената.Има и слънчев колектор.Климатика обче се пуска най често вечер тъй като през деня няма никой и то не всеки ден.Всички лампи са LED с изключение на една две енергоспестяващи,котлона индукционен,климатика инвертор,бойлера проточен като няма слънце.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот gergeto » Вто 15 сеп 2015 18:48


Абе бойлера Аристон класА ,печката на 6 месеца нова кл.А,климатик МИцубиши -хиперинвертор кл.АА,пералня 3-4годишна кл.АА и пак от години аз плащам най-много вода и най-много ток в цeлия вход.Колегите(в работата) ,които са горе-долу същия брой членове в семейството и същата квадратура на жилищата плащат летни сметки 60-70 до 80лв.аз само юлската ми е по-ниска- 90лв.щото бяхме отпуски-море ,насам, натам и в крайна сметка 15-на лева разлика с августовата...Баси математиката...
Като им гледам сградата на администрацията на Енерго-про във Варна бая разход има тоя ''МОЛ'' отде пари...? :mhihi


Потребителски аватар
kacarov_dupnitsa
Мнения: 1649
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 12:01
Автомобил: Ауди А6
Двигател:
Местоположение: Станке Димитров
Контакти:

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот kacarov_dupnitsa » Вто 15 сеп 2015 19:06


В гарсониера миналата зима 150лв. беше най-високата сметка за ток, като купих една печка конвекорна се води на дипломат веднага я засякох: Примерно врътнах релето и за 1 час я засичах колко време работи и колко време не работи после сметнах като разход киловатите и после като цена беше в порядъка на 70 лева. Точно толкова изгоря печката зимата през декември-януари 60-70 лева в зависимост, като постоянно беше пусната сама си спира сама се пуска на 2000 вата (на макс). Сега през лятото най-голямата сметка ми беше 25 лева. Преди 2 месеца монтирах климатик Дайкин пък ще разбереме зимата. Изложението е северно, като има една външна стена и тя е с изолация. На стаята с изолацията вътре е дървена обшивка както и в целия коридор. Бойлера понеже сме 2-ма го пускам както лятото така и зимата само вечер след 23 ч. докато гледам телевизия до 1-2 ч. през ноща, той загрява и го изключвам на другия ден има топла вода цял ден. Всяка вече пускам бойлера.

Забравих да споменя цялто осветление е енерго спестяващо.


Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот KKamenov » Вто 15 сеп 2015 19:16


лятото между 60-80 а зимата между 120-250... всичко е на ток


Потребителски аватар
Jogo_1
Мнения: 845
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот Jogo_1 » Вто 15 сеп 2015 19:42


На ЧЕЗ съм и въпреки лошото мнение за тях, съм ги засичал и всичко излиза, апартамент 70 квадрата, бойлера не се спира, три климатика, като единия е ламя, другите са хубави, включват се според нуждите не се гледа кой колко работи, печката се пуска 1-2 пъти седмично, пералня и сушилня около 6-7 пъти в седмицата /нямаме простор/. Лятото 100 лв, зимата 200 лв, нормално е според мен.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот betaserk » Вто 15 сеп 2015 19:44


Аз, жена ми и детето сме, за лятото плащаме по 40 лв. Бойлера е включен постоянно, така е най-икономично, климатик не пускаме! Зимата към 80 лв. на дърва! Не се готви в нащия апартамент, тъщата готви в неделя в нейния си! Имаме слънчев колектор, но това лято не вървеше, защото е развален, догодина живот и здраве ще го оправя, като работеше сметките ни бяха смешни, 20 лв. Забравих да кажа, че сме с енергоспеставащи навсякъде! Пералнята също е при тъщата :c020 Браво на тъщата, много се разбираме и много ни помага със сметките и с каквото може и ние с излишък на пари се чудим какво да купим :11 И моята майка ни помага с какво ли не, да са живи и здрави бабите :drunk

П.П. Забравих да кажа, че миналата зима изварявахме вода на малкия постоянно, защото беше много малко бебе, тази няма вече, пие си трапезна вода от магазина.

Последна промяна от betaserk на Сря 16 сеп 2015 7:53, променено общо 2 пъти.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот IRRITATING » Вто 15 сеп 2015 19:49


Той човека за тока питаше :icon_lol Според мен за това което е изредил 100лв са много.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот gergeto » Вто 15 сеп 2015 20:02


KKamenov написа:лятото между 60-80 а зимата между 120-250... всичко е на ток

И при мен всичко е на ток,ама за зимните сметки не ми се говори-януари ,след празниците 280-300лв. си ги''кова'' от воле.То като погледна фактурата -половината зелени,пембени енергии ,такса пренос (сякаш ми я карат тая енергия с Камаз до вкъщи ,а не по далекопроводи градени по ''татово'' време),такса достъп(в кино ли влизам 'билет за вход ли плащам?) и др. подобни щуротии.Взеха го тоз народ за ''на калинка дупенцето''Извинявам се ,ама паля ''мотора'' от време на време...


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот slaveiko67 » Вто 15 сеп 2015 20:20


Според мен 25-35лв.на член от домакинството е нормална сума.Но все пак зависи от начина на живот в самото домакинство... :beer


Потребителски аватар
kacarov_dupnitsa
Мнения: 1649
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 12:01
Автомобил: Ауди А6
Двигател:
Местоположение: Станке Димитров
Контакти:

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот kacarov_dupnitsa » Вто 15 сеп 2015 20:27


gergeto написа:
KKamenov написа:лятото между 60-80 а зимата между 120-250... всичко е на ток

И при мен всичко е на ток,ама за зимните сметки не ми се говори-януари ,след празниците 280-300лв. си ги''кова'' от воле.То като погледна фактурата -половината зелени,пембени енергии ,такса пренос (сякаш ми я карат тая енергия с Камаз до вкъщи ,а не по далекопроводи градени по ''татово'' време),такса достъп(в кино ли влизам 'билет за вход ли плащам?) и др. подобни щуротии.Взеха го тоз народ за ''на калинка дупенцето''Извинявам се ,ама паля ''мотора'' от време на време...


Това и аз съм го видял. Ако имам 100 лева ток от тези 100-40лв или 50лв са за ддс, преноси и тъпотии.


Потребителски аватар
dermeister
Мнения: 805
Регистриран на: Пет 15 сеп 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот dermeister » Вто 15 сеп 2015 20:39


Темата отива към искрено и лично :biggrin
Аз плащам 12 лв ток на месец, но в къщи почти не се готви, имам си ТЕЦ, А клас уреди и т.н.

Знаеш си консумацията на всички уреди, сметни горе долу колко харчат на ден, седмица, месец и ще стане ясно дали е нормална сметката или не. Дали те лъже съседа, дали някой уред не отговаря на характеристиките или жената се къпе по 2 часа и държи на 16 градуса климатика като те няма. :mhihi

Междудругото лично съм имал проблем с електромер, който не прехвърля на нощна тарифа...

Последна промяна от dermeister на Вто 15 сеп 2015 22:22, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот agumba » Вто 15 сеп 2015 21:58


Бойлер се включва малко сутрин и малко вечер докато дозатопли


А защо не го държиш постоянно включен, на по-малка температура, и само като се налага, го усилваш? Ако всеки път го включваш от нулата да загрява, и пак го изключваш, това определено харчи доста ток!


Потребителски аватар
DJ_TOLYO
Мнения: 1244
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 0:05
Автомобил: Passat Variant
Двигател: 2E 1991
Местоположение: Търговище

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот DJ_TOLYO » Вто 15 сеп 2015 22:32


Скоро чух от приятел, че тук в нашият район, на ЕНЕРГО ПРО въвели ново правило, че трябва да се подаде допълнителна молба някакаква, за да ти таксуват отделно нощната тарифа, иначе всичко вървяло на дневна. Чакам да видя моята сметка. Ако искаш провери да не е нещо такова...


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот groznika » Сря 16 сеп 2015 6:33


За август 84 лв.
4 членно семейство. Това лято сложихме и климатик заради бебето и непоносимите жеги. Не сме го ползвали постоянно, а само в най-лютите моменти когато направо не се спеше.
Печка 3-4 пъти седмичнo.
Пералня почти всеки ден.
Бойлер нямам.
Преди климатика сметките бяха по около 70 лв/м лятото.

Последна промяна от groznika на Сря 16 сеп 2015 9:09, променено общо 1 път.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта