Колко ток плащате?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот gergeto » Сря 16 сеп 2015 22:08


Абе излизам тая вечер до магазина,един комп. и един хладилник работеха(бойлера се беше изключил),поглеждам електромера ,мига тоя червен диод насреща ми,все едно съм в епизод на ''Звездни войни'' ,в разгара на битката...Сам съм на етажа,викал съм ги от Енерго про,отваряхя замерваха с едни щуротии,няма ''прикачване'' към моя електромер,ама си стреля тоа червения ''бластер''яко...




Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот betaserk » Сря 16 сеп 2015 22:15


Тези модерните електромери и зарядно да включиш и го засичат и мигат та ще се откачат :mhihi Един човек тука ме разсмя един ден, каза... тези диоди хабят ток и ни набутват с пари :h020 щеше да ме убие тоя дядо :h020 Та нормално е, само Йода да не изскочи от там да ти забие някой меч :Mr Green Fun

П.П. За да не ми се карате, бабата в другия апартамент с климатик се топли и с климатик се охлажда лятото, бойлер 80 литра нон стоп он, готви от време на време/сладки манджи/ и варира от 100/150 зависи от климатика, пусне ли го работи нон стоп на 24 градуса.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот gergeto » Сря 16 сеп 2015 22:25


betaserk написа:Тези модерните електромери и зарядно да включиш и го засичат и мигат та ще се откачат :mhihi Един човек тука ме разсмя един ден, каза... тези диоди хабят ток и ни набутват с пари :h020 щеше да ме убие тоя дядо :h020 Та нормално е, само Йода да не изскочи от там да ти забие някой меч :Mr Green Fun

П.П. За да не ми се карате, бабата в другия апартамент с климатик се топли и с климатик се охлажда лятото, бойлер 80 литра нон стоп он, готви от време на време/сладки манджи/ и варира от 100/150 зависи от климатика, пусне ли го работи нон стоп на 24 градуса.

:mhihi :mhihi :mhihi :beer


amnesty
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 29 сеп 2013 14:27
Автомобил: VW Polo 9n
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот amnesty » Чет 17 сеп 2015 6:54


Лято около 55-60 лв.
Климатик нямам. Бойлер работи 80% на нощна тарифа. Хладилникът е с фризер (еднокомпресорен). Готвене 3-4 пъти седмично. Пералня 2-3 пъти седмично. Осветление с икономични лампи и лунички 12V. Стационарен компютър 450W (работи около 10-12 часа). От време на време микровълнова и други дреболии. Два телевизора.

Зимата се отоплявам на ток. Разход между 100-250 лв. според месеца и външната температура. Отоплявам се с конвектори 1kW, 1,5kW, 2kW в помещенията където живеем. Денем подържам температура 20-21 градуса. Нощем около17-18 градуса. Всички конвектори имат таймер и програматори. Имам и голяма стая в която не се седи постоянно, но по време на коледните, новогодишни празници и януарски именни дни се събира фамилията и се отоплява с конвектор 3kW.

Живея в апартамент на 3 етаж, тухла, южен, PVC дограма, без външна изолация.


Потребителски аватар
minimiro
Мнения: 676
Регистриран на: Нед 13 юни 2004 1:12
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот minimiro » Чет 17 сеп 2015 16:53


amnesty написа:Осветление с икономични лампи и лунички 12V....


Волатажа няма отношение към лакомията ;)
Важни са ватовете, пък дали са на 220 или 12 се тая....
т.е. ако си като мен с една сюрия лунички - честито :)


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2636
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот Vasseto » Чет 17 сеп 2015 19:26


Където има трансформатор има и загуби.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот gergeto » Чет 17 сеп 2015 20:04


Vasseto написа:Където има трансформатор има и загуби.

:th_up


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот hooligans » Чет 17 сеп 2015 20:15


Живея сам и плащам около 20-25лв :mhihi
Нямам нито бойлер нито климатик.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот gergeto » Чет 17 сеп 2015 21:45


hooligans написа:Живея сам и плащам около 20-25лв :mhihi
Нямам нито бойлер нито климатик.

Значи плащаш ''много ток'',ако приемем формулата ''на член от семейство''-моето е четиричленно,а плащам по 25лв. на член(от семейството) и имам и бойлер и климатик...Що се оплаквам тогава? :screwy


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот инжектопляктор » Чет 17 сеп 2015 23:04


hooligans написа:Нямам нито бойлер нито климатик.

И се къпеш в корито ли бе, приятел? :icon_lol То като сложиш сметката за парно и топла вода от Топлофикация, не ти е по-евтино.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот hooligans » Чет 17 сеп 2015 23:16


Нали темата е за тока?
Казвам колко плащам, не се оплаквам!?
И не си прав, защото не всеки член на домакинството консумира индивидуално, повечето консумация е обща (дали 1 или 4 няма значение, като изключим бойлер и пералня, бойлер и тн)
:screwy
Отностно инжектопляктора:
Къпя си се като бял човек, не съм плащал повече от 70лв на месец за тец в зимния сезон! :a045
ПП: Не съм ти приятел, няма как и да бъда! icon_idea


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот инжектопляктор » Чет 17 сеп 2015 23:30


hooligans написа:Къпя си се като бял човек, не съм плащал повече от 70лв на месец за тец в зимния сезон!

Hooligans, най-големите потребители на електричество в един дом са бойлер, готварска печка и пералня. В момента като си сложих LED лампи, 8 часа ми свети 1 на цената, на която преди обикновена(100W) е светила 1 час. Истината е, че ако имаш ТЕЦ, отопляваш се на дърва и не готвиш, и переш често или го правиш в нощна тарифа сметката за ток е възможно да бъде такава, но ако готвиш често и не се отопляваш на дърва, не ползваш централна топла вода това е невъзможно. За това ти се чудим на консумацията. Хора с 2 стайни апартаменти плащат по 200лв на месец на Топлофикация за отопление зимата. :stumm
Не знам по ТЕЦ дали имаш предвид отопление и топла вода или само топла вода. За отопление зимата и топла вода сметка от 70лв ми се вижда почти невъзможна. При условие, че с отопление на ток сметката отива към 200лв, а 5 кубика дърва за отопление на едно помещение са 340лв без хамалогията с рязане, цепене и пренасяне.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот hooligans » Пет 18 сеп 2015 0:01


Всяка вечер се включва фурната, два пъти в седмицата се вкючва пералня и веднъж миялна...
Всичките уреди се включват не по-късно от 20ч, защото съседите са по-особени.
Кое е невероятното, не мога да разбера?
И да, имам предвид отопление и топла вода от последната зима, апартамента е изолиран и с нова дограма, парното не се изключва зимата.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот инжектопляктор » Пет 18 сеп 2015 0:31


hooligans написа:ВКое е невероятното, не мога да разбера?

Сметка за ток 20лв тогава е невъзможна. 2 часа да работи фурна, това са 4kWh. Пералнята пере с програма час и половина консумира за цикъла си около 4kWh. Осветление - 100W лампа слагаме - 2 броя по 6 часа - 36kWh. Фурна - 120kWh. Пералня - 12-15kWh - до тук имаш сметка за ток 35лв, без да слагам лаптоп, компютър, телевизор, зарядно за смартфон, миялна машина и всичко останало възможно - с тия работи я смятай едно 45лв. В никакъв случай 20лв. Или уредите ти са по-икономични или нещо странно има.
А новата дограма вече не значи нищо. По новите наредби увеличиха минималната дебелина на изолацията при саниране на 10-15см.


Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот Bobi85 » Пет 18 сеп 2015 1:38


Аз също плащам около 20-25лв ток за двустаен апартамент, в който живеем с приятелката ми. Основни консуматори - пералня ( 2-3 пъти седмично), хладилник, телевизор. Готварска печка - почти не се ползва. При същите консуматори, когато ползвам обикновени крушки, сметката варираше около 30-40 лв. Откакто смених абсолютно всички с LED, не съм плащал повече от 25 лв.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: d00mEr и 47 госта