ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот samo_pechka » Съб 05 мар 2016 23:57


Мдам...добре, че доста от нещата по колите си ги правя сам. Ако по някаква причина опра до мастер, гледам да знае повече от мен по проблема :biggrin
По темата : от бон до два. Зависи какви и кои ще са вложените части .
П.п. озадачи ме чак, че трябва капитален ремонт да се прави на 110к.с. , виждал съм в какво състояние са мотори на повече от 370 и 390к.км, при замерване на компресията показаха около и над 27 бара+-1 налягане. И това с калпави акумулатори и стартери.
Какво те насочи, че трябва и лагерите да се сменят? Защо смяташ, че и сегментите и тях са за смяна? Много лесно се установява дали проблема, за слаба компресия се дължи на сегменти или клапани. За лагерите е малко по-различно.
Прегрявана ли е била колата?




Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот gergeto » Нед 06 мар 2016 21:04


samo_pechka написа:П.п. озадачи ме чак, че трябва капитален ремонт да се прави на 110к.с. , виждал съм в какво състояние са мотори на повече от 370 и 390к.км, при замерване на компресията показаха около и над 27 бара+-1 налягане. И това с калпави акумулатори и стартери.
Какво те насочи, че трябва и лагерите да се сменят? Защо смяташ, че и сегментите и тях са за смяна? Много лесно се установява дали проблема, за слаба компресия се дължи на сегменти или клапани. За лагерите е малко по-различно.
Прегрявана ли е била колата?

Все интересни въпроси,на които очаквам с нетърпение отговорите.
п.с. samo_pechka, може ли малко по-подробно да обясниш връзката м/у лагерите,прегряваната кола и ниската компресия? Няма да ти крада занаята :mhihi ,просто да знам от обща култура.


Потребителски аватар
blade84
Мнения: 694
Регистриран на: Чет 05 май 2011 17:36
Автомобил: Vento
Двигател: AAZ
Местоположение: Lom

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот blade84 » Нед 06 мар 2016 21:12


gergeto написа:
samo_pechka написа: п.с. samo_pechka, може ли малко по-подробно да обясниш връзката м/у лагерите,прегряваната кола и ниската компресия? Няма да ти крада занаята :mhihi ,просто да знам от обща култура.


Аз не виждам някъде да е написал че има връзка!


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот gergeto » Нед 06 мар 2016 21:43


blade84 написа:Аз не виждам някъде да е написал че има връзка!

Не е споменал за връзка,но:
samo_pechka написа: Защо смяташ, че и сегментите и тях са за смяна? Много лесно се установява дали проблема, за слаба компресия се дължи на сегменти или клапани. За лагерите е малко по-различно.
Прегрявана ли е била колата?
.
Това аз го разбирам :Ако причината за слабата компресия е в сегменти или клапани-това се установява много лесно.Но ако причината(за слабата компресия ) е в лагерите там се установява по-трудно...А за прегряваната кола ми е най-интересно какви може да са последствията,освен изгоряла гарнитура,изкривена глава...
Като цяло така разбирам поста на samo_pechka. Или нещо пропускам в словореда и замисъла?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 06 мар 2016 23:53


Stivi написа:То да бяха само частите ! Каква файда и от най-скъпите части когато после някой си остави ръцете /и някоя гайка/ в мАторя ти :mhihi

С твоята логика по въпроса,коментара ти не е меродавен.Стига спами.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот samo_pechka » Нед 06 мар 2016 23:57


Малко недоразумение стана с лагерите и "влиянието" към компресията. Питането ми към колегата с проблема беше как е установил, че трябва се сменят лагерите .
А за прегряването: последиците са комплексни , промазват се бутала, каналите на сегментите- и те. Лагерите: почти винаги и те пострадват. затова зададох прост въпрос : прегрявана ли е колата :) Установяването на проблем с тях е малко по-трудно , ако почне да не държи добро налягане маслото...ясно , ако е минимално трудно се хваща, но с времето винаги ще се влошава
Имайте в предвид, че не е задължително веднага да замине в същото време и гарнитурата .


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот Росен2 » Пон 07 мар 2016 6:47


Че се прави,прави се.Но вече нищо не е същото...Миналата седмица взех от ремонт Клиото,скъса ремък на 41000.Грубо 300 с труд.Преди това Опела за 25000 два пъти го отваряме - замина като безнадежден....
Проблема идва на първо място от скапаните части (от където и да ги вземеш !) ,както и от недостатъчните умения на повечето майстори.
Познавам само един читав майстор,който работи много компетентно а и най вече съвестно,и той вече отказва подобни тежки ремонти поради факта че частите са сурогати ,дънят се,и той поема в последствие негативите.
Миналата година купухме мотор втора ръка от катастрофирало Волво,понеже оригиналния се помля.За 300 го взехме.Работи като часовник ! Така че мислете дали да се хвърляте в авантюрата.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот fly_free » Пон 07 мар 2016 7:55


Росен2 написа:Че се прави,прави се.Но вече нищо не е същото...Миналата седмица взех от ремонт Клиото,скъса ремък на 41000.Грубо 300 с труд.Преди това Опела за 25000 два пъти го отваряме - замина като безнадежден....
Проблема идва на първо място от скапаните части (от където и да ги вземеш !) ,както и от недостатъчните умения на повечето майстори.
Познавам само един читав майстор,който работи много компетентно а и най вече съвестно,и той вече отказва подобни тежки ремонти поради факта че частите са сурогати ,дънят се,и той поема в последствие негативите.
Миналата година купухме мотор втора ръка от катастрофирало Волво,понежето го оригиналния се помля.За 300 го взехме.Работи като часовник ! Така че мислете дали да се хвърляте в авантюрата.


Един приятел така събра 3 двигателя и накрая дойде за бутала , за да си направи кола която да кара. Мотор на старо само като го отвориш и замериш. Останалото е прасе в чувал.
Читавия ремонт, по всички книжки дава 90 % от живота на новия двигател. Но си струва.


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот Росен2 » Пон 07 мар 2016 8:37


Всеки решава сам за себе си.Дали ще купува китайски части за ремонт,който ще му струва колкото половината а я някои случаи и колкото цялата кола или ще си търси мотор от катастрофирала такава.
Твоят приятел е събрал 3 мотора и накрая е направил основен ремонт.
Мои познати пък всичките случиха с мотори втора ръка.
До сега няма един сдал багажа.Най скъпият от тях е 300 лева.
И да видиш пародия - Баш Майстора,дето прави на другите колите,предпочете да си купи за своя Сеат 1,9 тди втора ръка мотор,вместо да прави своя .......


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 07 мар 2016 9:01


Росен2 написа:И да видиш пародия - Баш Майстора,дето прави на другите колите,предпочете да си купи за своя Сеат 1,9 тди втора ръка мотор,вместо да прави своя .......

Разни хора,разни идеали...


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот fly_free » Пон 07 мар 2016 9:12


И май не са ти прибирали колата заради несъответствие на номерата. Селски тарикатлъци.


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот Росен2 » Пон 07 мар 2016 9:59


Еми може и селянин да съм,но вместо 1300 минах с 200.И още се кара.....Пък гражданите нека ги цакат с китайчета на стойност колкото колите им ! Те са играчи и мангизлии.Ние селяните все гледаме по тънко да минем.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 07 мар 2016 10:01


Росен2 написа:Ние селяните все гледаме по тънко да минем.

Бъркаш нещата.
Има обекти,които продават истински части,масла и прочие...


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот fly_free » Пон 07 мар 2016 10:43


Не те знам откъде си ,за да визирам тебе ,визирам начин на поведение ,същото като за минеш наляво от най дясна лента.


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот red.devilll » Пон 07 мар 2016 19:08


fly_free написа:И май не са ти прибирали колата заради несъответствие на номерата. Селски тарикатлъци.

Защо да му прибират колата заради несъответствие??? Взимаш си мотор втора ръка с фактура и за 22лв си пререгистрираш автомобила с новия мотор в Кат без никакви проблеми където ти е кеф и без да се притесняваш за каквото и да било.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: naturo, Stivi и 47 госта