VAG-COM и PC проблем - Успех!

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Lubeto_ninov
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 18 окт 2015 12:07
Автомобил:
Двигател:

Re: VAG-COM и PC проблем - Успех!

Мнениеот Lubeto_ninov » Нед 27 мар 2016 18:37


Момчета, имам нужда от вашият опит относно инсталиране на програмата VAG COM 409.1. Поръчах си от китайчетата кабел OBD II дойде ми дойде с диск, но имаше проблем с инсталирането и изтеглих последната версия на ROSS-TECH 15.7.3. В момента опитвам да направя тест на КОМ 3 и да свържа както е описано кореспонденцията, но явно съм идиот и не става или не ми ден днес. появява ми се снимките от прикаченият файл.

Надявам се да можете да ми помогнете да успея да си направя диагностика на VW.

Благодаря Ви предварително!

:love.vwclub

Любомир Нинов
Прикачени файлове
VAG COM.pdf
(216.48 KиБ) Свален 290 пъти




minimalizum
Мнения: 212
Регистриран на: Сря 05 авг 2009 23:31
Автомобил: OCT1
Двигател: AHF
Местоположение: ПЛОВДИВ - - -

Re: VAG-COM и PC проблем - Успех!

Мнениеот minimalizum » Нед 27 мар 2016 22:06


Първо трябва да уточниш кой точно кабел си си купил , защото не всеки може да работи с всички версии на VAgCom

Ако ти е KKL кабел --- последната версия за работа с него е VCDS -LITE 1.2

Ако ти е HEX -CAn май трябва да си работи с това което ти е дошъл диска. ( някоя версия на VAG - COM )

ЗА повече подробности и помощ на лично съобщение . :) :c020


Потребителски аватар
Alex83
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 26 окт 2015 11:50
Автомобил: VW Passat B55 TDI 131
Двигател: Чиптунинг AVF 170

Re: VAG-COM и PC проблем - Успех!

Мнениеот Alex83 » Сря 25 яну 2017 17:17


Колеги, имам проблем със свързването на ВАГ КОМ към колата. Наскоро си купих този кабел за 100-на лева от Sklad66, но не мога да го свържа с колата (Голф 4) пише ми, че не е намерен интерфейса.
Направих следното: инсталирах програмата, рестартирах компа, включих кабела към юсб и стартирах програмата за да се регистрира (или нещо от този род), после я изкл., вкл, кабела към обд буксата и светна зеления диод, който е на него, дадох на контакт, после вкл. програмата и влязох в опции и натиснах тест на юсб порта, след малко ми излезе съобщение, че порта е ок, но интерфейса не е открит. Пробвах няколко пъти и не става. После се сетих, че в инструкциите към кабела пишеше, че ако колата не е с фабрично радио (каквото е мойто - афтърмаркет), може да има проблем при свързването. Изключих буксата на радиото и замерих напрежението м/у 4 и 7 пин в ОБД буксата, както пишеше в инструкциите, дали напрежението там е под 9 волта. При мен на контакт е 11,06 волта, а когато не е на контакт около 2 волта. Интересно, как има напрежение в К-лайна каблеа, след като съм изключил буксата от радиото? Пускам линк към темата, която съм пуснал в групата на Голф 4, защото, там вече има някаква полемика по въпроса, както и снимки, които съм правил. Не знам, дали темата е видима за хора, които не са членове там.
Къде може да е проблема с кабела?

https://www.facebook.com/groups/VW.Golf4.Bulgaria/permalink/1034786403292447/



Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: VAG-COM и PC проблем - Успех!

Мнениеот van4ooo » Сря 25 яну 2017 20:06


Пробвай на друга кола поне ще знаеш къде е проблема,(с кои win си).


Потребителски аватар
Alex83
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 26 окт 2015 11:50
Автомобил: VW Passat B55 TDI 131
Двигател: Чиптунинг AVF 170

Re: VAG-COM и PC проблем - Успех!

Мнениеот Alex83 » Сря 25 яну 2017 23:09


van4ooo написа:Пробвай на друга кола поне ще знаеш къде е проблема,(с кои win си).

С Уин 10 64 битов съм, но не мисля, че това е проблема. Ще потърся някой с ваг автомобил. А мога ли да пробвам кабела на не ваг кола. Някъде бях чел, че може да се ползва и за други марки, но не с пълната му функционалност?


minimalizum
Мнения: 212
Регистриран на: Сря 05 авг 2009 23:31
Автомобил: OCT1
Двигател: AHF
Местоположение: ПЛОВДИВ - - -

Re: VAG-COM и PC проблем - Успех!

Мнениеот minimalizum » Чет 26 яну 2017 13:29


Обади се на Склад66 да ти помогнат.
Уж помагат с teamviewer


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: VAG-COM и PC проблем - Успех!

Мнениеот ivan_pop » Чет 26 яну 2017 19:04


Включи кабела в USB-то на компютъра без да го свързваш към колата.Отвори диспечера на устройствата и виж там дали компютъра вижда кабела.Ако в диспечера на устройствата ти излиза жълт триъгълник,трябва да се инсталира драйвер за кабела.


k1ko0oo
Мнения: 61
Регистриран на: Сря 26 окт 2016 17:53
Автомобил:
Двигател:

Re: VAG-COM и PC проблем - Успех!

Мнениеот k1ko0oo » Съб 25 фев 2017 17:21


Здравейте наскоро закупих ваг ком кабел + диск 14.10 версия за диагностика на туарег 2004 година. Проблема е следният : след инсталиране и свързване на кабела към колата и опит за диагностика на някой от изброените опции ми изписва No response from controller а също така и Can not ready когато правя USB тест


Потребителски аватар
Пешо2004
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 14 дек 2008 10:15
Автомобил: VW Passat Variant 5.5
Двигател: AVF 2004
Местоположение: София

Re: VAG-COM и PC проблем - Успех!

Мнениеот Пешо2004 » Нед 26 фев 2017 15:17


Здравейте. И аз си закупих кабел. Версията е 15.7.0 от известен китайски сайт. Проблема е че кабела го разпознава компютъра (това означава че драйвера е инсталиран правилно), но самото VCDS, който са ми пратили братята китайци не тръгва на лаптопа.Възможно ли е да сваля друга версия на софтуера, или трябва да бъде същия. Благодаря предварително на отзовалите се.

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk


minimalizum
Мнения: 212
Регистриран на: Сря 05 авг 2009 23:31
Автомобил: OCT1
Двигател: AHF
Местоположение: ПЛОВДИВ - - -

Re: VAG-COM и PC проблем - Успех!

Мнениеот minimalizum » Пон 27 фев 2017 12:46


Пробвай на друга операционна система или лаптоп .


wwilliam
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 03 яну 2017 11:25
Автомобил:
Двигател:

Re: VAG-COM и PC проблем - Успех!

Мнениеот wwilliam » Чет 08 ное 2018 11:05


Здравейте, имам VAG COM 5.1 но загубих диска с програмата. Ще помоля, ако някой има софтуер за конкретния щабел, да сподели.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта