Климатроник в голф 3

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Dragovchev
Мнения: 15
Регистриран на: Съб 07 ное 2015 0:24
Автомобил:
Двигател:

Климатроник в голф 3

Мнениеот Dragovchev » Пон 18 юли 2016 18:26


Здравейте колеги,от доста време се чудя мога ли да монтирам,климатроник на Голф 3,1.6,75к.с. АЕЕ 97г.,днес се замислих по-добре и целта на цялото преобразуване не е да ми е хладно в купето,а да регулирам вместо ръчно -електронно клапите?Или по просто казано мога ли да сменя само централния въздуховод с клапите с такъв с моторчета и да монтирам електронното управление?Ако може,какво трябва да направя за да стане?

https://www.youtube.com/watch?v=mU8Q3vh0w_s Ей това да се случва ,но в подреден вид и да си работи и парното




Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Климатроник в голф 3

Мнениеот slaveiko67 » Пон 18 юли 2016 19:32


Може да го направиш,колега.Според мен ще ти трябва цялото вътрешно тяло с всичко по него +централната конзола /с моторчетата/+управлението+външен темп.датчик/ако имаш МФА няма да ти трябва/+инсталацията/тя си върви с вътрешното тяло/...Вече ако трябва да сработва и климатик ще ти трябват и частите свързани с климатика,но мисля,че въпроса ти не засяга климатичната система... :th_up


Dragovchev
Мнения: 15
Регистриран на: Съб 07 ное 2015 0:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Климатроник в голф 3

Мнениеот Dragovchev » Пон 18 юли 2016 19:35


slaveiko67 написа:Може да го направиш,колега.Според мен ще ти трябва цялото вътрешно тяло с всичко по него +централната конзола /с моторчетата/+управлението+външен темп.датчик/ако имаш МФА няма да ти трябва/+инсталацията/тя си върви с вътрешното тяло/...Вече ако трябва да сработва и климатик ще ти трябват и частите свързани с климатика,но мисля,че въпроса ти не засяга климатичната система... :th_up



Не,не искам да си работи парното,но да се контролира по електронен път ,а МФА нямам ... ,трябва ли в такъв случай да слагам или?


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Климатроник в голф 3

Мнениеот slaveiko67 » Пон 18 юли 2016 19:50


Датчика според мен влияе на сработването на системата,когато охлажда.В смисъл дава данни,когато е студено да не тръгва климатика.В този ред на мисли,липсата му не би трябвало да влияе на работата само при утопление.Мисля че при липсата на външен датчик,на управлението ще изписва минусови градуси,което не вярвам да ти е проблем като го виждаш на дисплея...


Dragovchev
Мнения: 15
Регистриран на: Съб 07 ное 2015 0:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Климатроник в голф 3

Мнениеот Dragovchev » Пон 18 юли 2016 20:33


slaveiko67 написа:Датчика според мен влияе на сработването на системата,когато охлажда.В смисъл дава данни,когато е студено да не тръгва климатика.В този ред на мисли,липсата му не би трябвало да влияе на работата само при утопление.Мисля че при липсата на външен датчик,на управлението ще изписва минусови градуси,което не вярвам да ти е проблем като го виждаш на дисплея...


Не,изобщо даже,но ако не е много скъпо и,ако се прави лесно ще го сложа,сега идва по сложния въпрос от къде мога да си намеря "джадите" и евентуално да се пробвам сам да ги монтирам ?!?


Потребителски аватар
bahyr
Мнения: 556
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 17:07
Автомобил: LEON ST
Двигател: CXSA
Местоположение: Варна

Re: Климатроник в голф 3

Мнениеот bahyr » Вто 19 юли 2016 17:26


Малко е под въпрос схемата която си замислил. Контролера от климатроника има доста периферия която ще си я търси.
По скоро нещото което ти трябва е термотроник, това е най-просто автоматично управление на клапата топло-студено.
viewtopic.php?f=88&t=427289&p=4207484&hilit=%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA#p4207484



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 198 госта