Най-накрая Golf 1.6 TDI 7DSG

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Най-накрая Golf 1.6 TDI 7DSG

Мнениеот hooligan_sk » Пет 29 юли 2016 14:04


Значи, това да ви е прецакването! :icon_lol Тук просто си мрънкаме на високо ниво! Нова хубава кола, без конкретни слабости, какво повече може да се иска. :th_up




Потребителски аватар
cHaunepucTa
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 13:30
Автомобил: Golf MK7 2016
Двигател: TDI

Re: Най-накрая Golf 1.6 TDI 7DSG

Мнениеот cHaunepucTa » Пет 29 юли 2016 14:14


totopz написа:А ти как се реши на дизела? Ако е вярно това, което разправят колегите и наистина разликата в разхода е само 1 литър то тогава и двамата с теб сме се прецакали.


Карах и бензина и дизела на тест драйв. Бензина беше с 1000лв. надолу със същото оборудване и цвят. Както казах, не съм фен на дизела и исках бензинов автомобил, но...ако имах пари за 2.0 ТСИ нещата щяха да са други.
Дизелчето ми хареса повече като го карах, а аз както казах съм спокоен шофьор.

Не мисля, че сме се прецакали и ще ти кажа аз защо избрах дизела (не искам да спамим темата с дизел срещу бензин):
- Всичко, което съм чел за предишното поколение на 1.4 ТСИ ме плаши - вериги, нагари, т.н.
- 1.4 ТСИ е нов мотор, който още не си е показал зъбките, докато 1.6 тди(дори и с леко сменен софт и вече 110 к.с.) го има от бая време.
- Реалния разход на 1.4 ТСИ не е само с литър отгоре и за това съм 100% сигурен след много четене по форуми и гледане на какви ли не ревюта, да не говорим какво ще се случва като го вкарваш във високи обороти.
- Дизела по-лесно ще се продаде и може би за повече пари след някоя друга година :)

Пак казвам, не искам да сравнявам дизел и бензин. Просто от тия 2 мотора аз .
Ако избора беше 2.0 тди срещу 2.0 ТСИ - щях да взема бензина.


totopz
Мнения: 58
Регистриран на: Пет 20 юли 2007 11:32
Автомобил: Vw Golf 2016
Двигател: 1600 TDI 7DSG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Най-накрая Golf 1.6 TDI 7DSG

Мнениеот totopz » Пет 29 юли 2016 14:28


Харесват ми размислите ти. Аз мислех за почти същите неща. Първите две неща, които ти спомена на мен хич не са ми минали през акъла, но вторите две си ги мисля и аз.

Аз така и нямаше как да ги покарам 2-та двигателя. Тест драйва, който провеждат е много кратък и човек не може да придобие никаква представа. Карах 1.6 TDI с ръчни скорости още в началото на годината, после карах 1.6 TDI автоматик, след това 1.4 TSI ръчка и накрая карах повечко време по магистралата (около 40 км) един Seat Leon 1.6 TDI с ръчни скорости.

При мен разликата в цената беше 1800 лв. и за това се чудя дизела дали ще ги върне тези пари от икономията. Но ако не бяха купили преди мен сребристата 1.4 TSI щях сега да съм с бензинка.

Интересно ми е и друго - 1.6 TDI го дават 250 Nm, а 1.4 TSI 200 Nm. Бензина уж е по-мощен и върви повече, но се чудя на магистралата на последна предавка дали бензинът или дизелът върви повече. Както казах - очаквах 1.6 TDI да е голям мъртвец на магистралата след 140 км/ч, но той много добре си дърпа до 160 км/ч.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Най-накрая Golf 1.6 TDI 7DSG

Мнениеот hooligan_sk » Пет 29 юли 2016 14:53


С риск да стана досаден, има много информация която изглежда не сте проучили съвсем.

cHaunepucTa написа:
- Всичко, което съм чел за предишното поколение на 1.4 ТСИ ме плаши - вериги, нагари, т.н.
Нагари бяха характерни за атмосферния 1,6FSI който няма много общо, при 1,4тси няма такъв проблем. А междувременно всички са с ремък от края на 2013та.

- 1.4 ТСИ е нов мотор, който още не си е показал зъбките, докато 1.6 тди(дори и с леко сменен софт и вече 110 к.с.) го има от бая време.
1,4TSI 122кс CAXA дебютира в Голф 5 преди 9г. Това е мотора който се използва до края в Голф 6. По-стар е от 1,6ТДИ

- Реалния разход на 1.4 ТСИ не е само с литър отгоре и за това съм 100% сигурен след много четене по форуми и гледане на какви ли не ревюта, да не говорим какво ще се случва като го вкарваш във високи обороти.
Посочил съм статистиката си след 25 000км с 1,4ТСИ и 50 000км с 1,6ТДИ. Реалния СРЕДЕН разход е 1-1,5л. повече. По-голям става само в екстремни ситуации: много къси отсечки в града със задръствания, скорости над 160км/ч.

- Дизела по-лесно ще се продаде и може би за повече пари след някоя друга година :)
Това е точно така.

Пак казвам, не искам да сравнявам дизел и бензин. Просто от тия 2 мотора аз .
Ако избора беше 2.0 тди срещу 2.0 ТСИ - щях да взема бензина.


ПС: 2.0ТСИ не се предлага в "цивилни" голфове, само GTI/R. :th_up

Последна промяна от hooligan_sk на Пет 29 юли 2016 20:01, променено общо 1 път.


totopz
Мнения: 58
Регистриран на: Пет 20 юли 2007 11:32
Автомобил: Vw Golf 2016
Двигател: 1600 TDI 7DSG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Най-накрая Golf 1.6 TDI 7DSG

Мнениеот totopz » Пет 29 юли 2016 15:00


Защо да си досаден? Нали тук обсъждаме, премерваме плюсове и минуси и т.н. Според мен коментарите ти са полезни, ако не за нас, които вече сме си купили, то за друго хора, които обмислят покупка.

Аз пък ако можех да си взема 2.0 TDI хич нямаше да мисля за нищо друго. Като гледам сега как върви 1.6 TDI си мисля, че 2.0 TDI ще е самолет :smile


Потребителски аватар
cHaunepucTa
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 13:30
Автомобил: Golf MK7 2016
Двигател: TDI

Re: Най-накрая Golf 1.6 TDI 7DSG

Мнениеот cHaunepucTa » Пет 29 юли 2016 15:09


ок. може би е така. Може да се бъркам с новия 1.4 АСТ ли кво беше, който май е повече коне.

Няма значение, живи и здрави да сме и да не се чупят колите :)


Потребителски аватар
NightWalkeR
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 09 апр 2006 16:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: TDI 140k
Местоположение: София
Контакти:

Re: Най-накрая Golf 1.6 TDI 7DSG

Мнениеот NightWalkeR » Чет 11 мар 2021 10:04


hooligan_sk написа:Независимо задно окачване се ползва при моторизациите над 120кс. и разбирасе 4motion. :th_up


Здравейте, в няколко теми видях, че Независимото задно окачване при Голф 7 зависи от конете, но никъде не се споменава има ли значение ако е Комби (Variant)... или зависи само от мощността?



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта