Passat B6 4motion -

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Passat B6 4motion -

Мнениеот yarek » Нед 31 юли 2016 8:52


Добър ден всички любители на тунинг, ниски коли, спортни окачвания, агресивно каране, надбягване по пътища и нервно чакане на светофарите, за жалост в тази тема няма да се описват подобни неща и случки :11

И така тези които знаят за другия ми глезен пассат ще разберат за какво иде реч. Когато нагласих него, такъв какъв то го искам, бързо се разбра че време е да си купя кола за ежедневно каране. Месеци търсих из интернет, въртях телефони и разпитвах, бях в дилемата между няколко коли в различни марки, даже имаше един момент когато почти бях се отказал от купуването на втора кола по ради непридвидени обстоятелства, но накрая се върнах към добре позната марка която е най при сердце :) Когато се спрях на Б6 реших да проверя кои дизелови двигатели са най сполучнивите. Тук искам да поблагодаря Добрин за бързо и адекватно обясняване как обстоят нещата с тази дизелова гама, и бърза справка за конкретна кола. Критериите от които се ръководих при избора на семейна кола бяха - 4х4 , комби, автоматик, коммон рейл. 2009 + година. Търсенето се олесни като се оказа че тогава в България бяха 2 такива автомобила. Единия се оказа че бил в Гърция, другия в Италия.
Този от Италия за няколко дена успя да се върне, и ето ме мен със семейството тръгнали за Хасково, тук искам да припомня на Ачо че имам и теб да черпя за търпението и за това че се занимаваше с мен - железен си ! Покарах, закачих на ваг кома, и го прибрах в Габрово. След седмица оправих си и документите. И вече съм навъртял 4000 км с него.
Само да вметна че колата е 2.0 ТДИ 4 моушн, 170 коня, коммон рейл, хайлайн изпълнение. Има доста интересни екстри за модела като "умен темпомат" който отчита колите в твоята лента и колата намаля сама, след като лентата е свободна колата пак набира зададена скорост. Печка с дистанционно палене и задаване на час. Парк астистент - колата паркира сама (това още не съм го проблал), навигация (в колято вече качих и българската карта), камера за задно виждане с направляващи линии.
Като цяло съм много доволен от возията, комфорта, удобството на седалките и вътрешното пространство на колата. Както от пред така и от зад има достатъчно място дори за високи на ръст пътници. Като разход градско дава 7.5 - 8, по магистрала със 130 км\ч със 4 човека +бебе, багаэ + колело на покрива и бокс thule ми даде разход 6.8 което смятам за доста добър.
Все още нямам много снимки, но ще има.

Изображение

Изображение




Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B6 4motion -

Мнениеот Sonny_89 » Нед 31 юли 2016 9:24


Честито , Колега! Изглежда много лачен , пък и наблъскан с екстри :th_up . Качвай снимки на интериора да му се порадваме :beer


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B6 4motion -

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 31 юли 2016 9:34


Честита нова придобивка!
Съдейки по предишната ти тема,смятам че и този автомобил е попаднал на съвестен стопанин.


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Passat B6 4motion -

Мнениеот Ivo_ » Нед 31 юли 2016 10:16


Колата изглежда прекрасно! Двигател, задвижване и някои екстри от Б7 с дизайна на Б6 - любимата ми комбинация. Аз карам Б6 вече 7 години, тази кола много ми вдигна критериите за вътрешен простор и удобство на пътуване. Честито за колата и от мен!


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 4motion -

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 31 юли 2016 10:52


Записвам се :th_up


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Passat B6 4motion -

Мнениеот IvanMan » Нед 31 юли 2016 20:04


Честито! Много безаварийни километри. :th_up


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Passat B6 4motion -

Мнениеот pEsHkyY » Чет 04 авг 2016 23:07


Айде честито и тук :beer


Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: Passat B6 4motion -

Мнениеот IceHeart » Чет 04 авг 2016 23:10


Много запазена кола. Със здраве да си я шофираш. И не се стискай от към снимки :)


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B6 4motion -

Мнениеот w_smith » Пет 05 авг 2016 1:30


Ярек, пожелавам ти да ти е живо и здраво детето и да те радва новата кола!



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 171 госта