Инсталиране на CAR DRL 5S

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
marzykov
Мнения: 94
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 19:22
Автомобил: Passat 1_9tdi 1998г 90ks
Двигател: Kia Sorento 2_4 CRDI 2004г
Местоположение: veliko tyrnovo

Инсталиране на CAR DRL 5S

Мнениеот marzykov » Чет 05 яну 2017 19:42


Колеги, смених пасата с kia sorento 2004 diesel 140кс. Не ме приемайте като отцепник, още си тача марката, но се наложи смяната и съм доволен даже от нея. Молбата ми е да прегледате приложените снимки и да ми дадете акъл къде да закача кабелите на модула. Целта е да светят само дългите на 30 процента без нищо друго. Модула е car drl 5s.
Благодаря ви предварително.
Прикачени файлове
б1.jpg
1
б2.jpg
2




Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Инсталиране на CAR DRL 5S

Мнениеот pas1.8mi » Пет 06 яну 2017 11:20


Колега,колебаех се дълго дали да ти пиша,защото ,нали си отцепник ... :mhihi (шегичка) При "жълтите" марки се среща управление на фаровете не по "+",а по "-".Лоста за фаровете управлява релета,а те подават маса на лампите.Ако е така ,трябва да се използва модул DRL по минус.При теб може да не е така,но го имай впредвид.Ако имаш достъп до някоя от лампите,направи проба ,дори с пробна лампа,кое се прекъсва и напиши резултата.


Потребителски аватар
HYUGO
Мнения: 40
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В.Търново

Re: Инсталиране на CAR DRL 5S

Мнениеот HYUGO » Пет 06 яну 2017 17:25


marzykov написа: Модула е car drl 5s.

Привет! Виждам че си от В.Търново и мога да съдействам.Същия модул монтирах на Хюндай Теракан.Опроводяването и монтажа направих точно в голямата бушонна кутия в двиг. отсек.
0888 7 три 1 седем 86
Чавдар


Потребителски аватар
marzykov
Мнения: 94
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 19:22
Автомобил: Passat 1_9tdi 1998г 90ks
Двигател: Kia Sorento 2_4 CRDI 2004г
Местоположение: veliko tyrnovo

Re: Инсталиране на CAR DRL 5S

Мнениеот marzykov » Пет 06 яну 2017 20:05


Еее, отцепник станах защото кмета ни е много Убав и се "грижи" не само за здравето на окачването, а и за бариерите на входните улици на кварталите. По негово нареждане трябва да си влизаме в къщите преди 7 сутринта и след 19 вечерта, ако имаме много зор трябва да се качваме по улици годни само за джипове, а ВАГ-а не са ми по джоба :) .
Управлението на жълтура е по + и ми се ще да си го боцна сам :redface
За това и искам акъл да ми налеете :mrgreen


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Инсталиране на CAR DRL 5S

Мнениеот Vasseto » Пет 06 яну 2017 21:24


Ще ти кажа кое реле е ако обещаеш че ще ги свържеш на късите, защото на дългите заслепяват.


Потребителски аватар
marzykov
Мнения: 94
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 19:22
Автомобил: Passat 1_9tdi 1998г 90ks
Двигател: Kia Sorento 2_4 CRDI 2004г
Местоположение: veliko tyrnovo

Re: Инсталиране на CAR DRL 5S

Мнениеот marzykov » Пет 06 яну 2017 21:35


Vasseto написа:Ще ти кажа кое реле е ако обещаеш че ще ги свържеш на късите, защото на дългите заслепяват.


Колега, не ме бърка дали е на къси или дълги, а относно заслепяването - дали е така на 20 процента дълги?


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Инсталиране на CAR DRL 5S

Мнениеот ABSOLUT » Пет 06 яну 2017 23:44


DRL-то винаги се поставя на дългите и когато е на 20-30 % изобщо не заслепява, на много коли даже е така фабрично (а не на някаква отделна крушка).
Ако се слага нещо такова на късите, ще е безмислено да изпълнява функцията на DRL (светлини за движение през деня) защото свети прекалено ниско, а ще е просто едни автоматични фарове за да не ги забравя човек.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Инсталиране на CAR DRL 5S

Мнениеот polovera_9n3 » Съб 07 яну 2017 12:54


Точно :th_up . То, ако иска да му светят късите не му трябва ДРЛ, а реле за включване и изключване. :beer


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Инсталиране на CAR DRL 5S

Мнениеот kris11 » Съб 07 яну 2017 14:53


ABSOLUT написа:DRL-то винаги се поставя на дългите и когато е на 20-30 % изобщо не заслепява, на много коли даже е така фабрично (а не на някаква отделна крушка).

Това не е по европейските закони , а Хамерканска и Канадска недоумица. В нашия закон ясно пише къси - никъде не е упоменато дълги. Как светят дългите - право напред и димирани пак заслепяват защото светят направо.
Искаш да кажеш, че ЛЕД светлините /за движение през деня/ трябва да са насочени нагоре за да те заслепяват ли?


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Инсталиране на CAR DRL 5S

Мнениеот Vasseto » Съб 07 яну 2017 14:55


marzykov написа:
Vasseto написа:Ще ти кажа кое реле е ако обещаеш че ще ги свържеш на късите, защото на дългите заслепяват.


Колега, не ме бърка дали е на къси или дълги, а относно заслепяването - дали е така на 20 процента дълги?


И на 20% заслепяват.


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Инсталиране на CAR DRL 5S

Мнениеот K » Съб 07 яну 2017 15:36


ABSOLUT написа:DRL-то винаги се поставя на дългите и когато е на 20-30 % изобщо не заслепява, на много коли даже е така фабрично (а не на някаква отделна крушка).
Ако се слага нещо такова на късите, ще е безмислено да изпълнява функцията на DRL (светлини за движение през деня) защото свети прекалено ниско, а ще е просто едни автоматични фарове за да не ги забравя човек.


Явно не винаги. На мен ми сложиха на късите на 30%.


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Инсталиране на CAR DRL 5S

Мнениеот ABSOLUT » Съб 07 яну 2017 16:55


В закона пише по спомен, не буквално цитиране, че автомобилите трябва да се движат с включени къси светлини или светлини за движение през деня, т.е. къде да са те, освен на дългите. Виждал съм го на много немски автомобили, които надали са внос от САЩ. Мене лично не ме заслепяват едни дълги на 20-30% в летен слънчев ден, то ако вдигна глава нагоре, слънцето ще ме заслепи повече. Нали това им е смисъла като цяло, късите са ниски и през слънчев летен ден не изпъкват за да ги забележиш, а като са на дългите си се виждат от далече.
Крис, ЛЕД светлините са друга бира, те нямат насочване и светят по един начин, тяхната идея, заради която се наложиха масово сред шофьорите е, че не изгарят толкова често като халогенните крушки, че не хабят толкова ток и най-важното, че се включват сами и хората избягват глоби по този начин.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Инсталиране на CAR DRL 5S

Мнениеот Vasseto » Съб 07 яну 2017 17:28


Напиши марка и модел на немска коля която и светят дългите за DRL, моля.


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Инсталиране на CAR DRL 5S

Мнениеот ABSOLUT » Съб 07 яну 2017 17:48


Отклоняваме се от темата на колегата, но:

Марка Audi, модел А6 (C6/4F)
Audi Q7, първо поколение, преди фейслифта, до 2010 г.
Golf 7
Срещал съм много такива по улиците и им светят димнати вътрешните крушки, от към решетката, като не мисля че са с инсталиран допълнителен DRL модул, а просто е активирано през VAG COM, както се активира coming home-leaving home светлините.
Естествено става въпрос за автомобили без екстрови фарове с LED и Xenon, а само с халогенни крушки.


Потребителски аватар
marzykov
Мнения: 94
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 19:22
Автомобил: Passat 1_9tdi 1998г 90ks
Двигател: Kia Sorento 2_4 CRDI 2004г
Местоположение: veliko tyrnovo

Re: Инсталиране на CAR DRL 5S

Мнениеот marzykov » Нед 08 яну 2017 11:50


Явно без да искам отприщих разправия от която няма полза. Хайде сега ако е възможно да говорим по темата. За сведение на пасата си бях вързал реле на късите и за него ползвах сигнал от алтернатора, но там имах лесен достъп до кабелита на ключа. Сега искам да подвържа афтърмаркет решение за което ви помолих за помощ. Знам че всичко необходимо се намира във въпросната кутия, но не ми се рискува да запаля инсталацията. Дилемата е кой кабел към кой от сниманите бушони да закача?
И ако е възможно да не се карате. :love.vwclub



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 189 госта