Golf 5 1.4 TSI - Изведнъж започна да пуши бяло

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
t0shk0
Мнения: 105
Регистриран на: Сря 27 авг 2014 2:29
Автомобил: Golf mk5 TSI
Двигател: BLG

Golf 5 1.4 TSI - Изведнъж започна да пуши бяло

Мнениеот t0shk0 » Сря 11 яну 2017 22:39


Здравейте, преди няколко дни, стана следното, както си слушах музика в задръстването и ми замириса на изгоряло, затворих си клапата на парното, проблемът беше решен, докато не погледнах в огледалото и видях, че колата ми пуши като печка на дърва. Много бял пушек и то многооо, зад мен хората сигурно нищо не виждаха. Прибрах се по най-бързия възможен начин и установих, че от blow off клапана на турбото е пръскало масло и то доста.

Преди два месеца правих хибридна турбина и смених почти всичко, лагерното тяло, перката и т.н. Днес свалих тръбата, която отива към турбината и вътре имаше малко масло, а перката почти няма луфт. На пръв поглед е в същото състояние, в което беше преди 2 месеца..

Има ли някаква вероятност проблемът да не се дължи на турбината. Поне аз не мога да се сетя за друг начин маслото да се окаже там, освен ако самата турбина не го хвърля. Картерната вентилация е изведена под колата, така, че няма как турбото да се омаслява от нея.

Прикачвам, няколко снимки, за да видите и вие за какво точно става въпрос. Ще ви бъда много благодарен, ако някой от вас може да помогне със съвет или ако ако някой е имал подобен проблем..
Прикачени файлове
IMG_4510.JPG
IMG_4513.jpg
IMG_4511.JPG
IMG_4512.JPG




phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Golf 5 1.4 TSI - Изведнъж започна да пуши бяло

Мнениеот phantom_ » Съб 14 яну 2017 9:46


Щом ти е изведена картерната вентилация единственият вариянт да попадне масло в мотора е от турбината :rolleyes



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: victory1983 и 67 госта