Golf mk2 project - "Black"

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Съб 06 авг 2016 20:08


Чудех се дали има смисъл за тея дреболии да пиша ама.. ай да направя малко "вятър" на темата, че скоро ще прашляса пак за няколко месеца...

Миналата седмица смених гарнитура на картера.. Съответно тоя ми ти леген тей и тей беше на земята си казах що пък да не го направя като хората - телена четка, шкурчица. Зачистих му ръждичките, минах го с ръждопреобразувателче и шагренче както си е писано в измислената ми vw библия. Реших, че и силиконче ще мацна на гарнитурката, дето се вика пинизчийската да стане ама нейсе. Текна като пробита лейка заради някаква шупла от корозия колкото размера на топлийка.. В последствие след още 3-4 дена смених и гарнитурата и картера, сякаш е нищо работа. Добре, че колегата Ogi.73 пак спаси ситуацията и ми прати перфектен картер. Ама аз си знам, че с тази кола е невъзможно нещо да се случи като хората от първия път или ако случайно стане така, то в най-скоро време нещо друго ще поиска своето внимание.. Отделно смених и всички останали тампони на двигателя.. Е айде само още 2 - на гредата отпред и другия, кръглият от дясната страна. Що да е лесно като може да е интересно. Добре, че свалях картера, та да освободя някакво мизерно местенце, за голямата камбана на магарето. С клизма излезе.След като изкарах старият тампон останах приятно изненадан от иновативното решение, което предишният собственик или някой всеможещ майстор беше сътворил, а именно погасяване на вибрациите от двигателя, чрез натикване на някакви картончета приличащи на онея гофрираните вафлички със сладко.. Умрях, ама не от смях, а от мъка.. Естествено и задният тампон излезе лесно - сваля се задължително лапата на мотора - 4 болта + 3 болта отгоре + 1 спекъл задължително на самия тампон. И те така те. Сега вече не се усеща онова блъскане при смяна от първа на втора скорост, отделно и неприятните вибрации при спряло положение на светофар, когато колата е зацепена на скорост. Стана като S-class- а ама нищо общо.. :mhihi Случайно и с разпънка се сдобих. И с нея си поиграх. Сега чакам някой щастливец да дойде с някоя друга бира, че да метнем и джантите да се дополират.

Айде да не е само клавиатуроблудстване да покажа и някой друг фотос от тостера:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Старите тампони, в случая оригиналните естеФстФено!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ще има още малко заигравка и клизми ама няма как, изкуството иска жертви...

Изображение

чудя се дали да затъмня някак тези светлоотразители на бронята. Най-вероятно ще е с фолио, че са хела и не искам да ги съсипя със спрей или да върна черно-червените стопове. Вече и аз не знам какво искам...

Изображение




Потребителски аватар
caro
Мнения: 556
Регистриран на: Чет 04 окт 2007 20:14
Автомобил: Golf 2- Audi Coupe -Audi 80 Avant
Двигател: MH-1988 ACE-1994- 1Z-1994
Местоположение: Шумен

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот caro » Съб 13 авг 2016 10:14


Тва джелезо по-горе няма ник"ва регулировка не се вкарвай в излишни филми.Колата ти е страхотна ,моля те не я дупчи и режи напразно.

Лично аз бих махнал Калашника -автоматичната кутия.С ръчка върви повече и гори по-малко


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот kazakstaneca » Чет 18 авг 2016 19:39


Да ама с ръчката по-трудно се търсят покемони... :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Съб 07 яну 2017 18:22


Малко да ъпнем темичката след 5 месеца застой:

Изображение

Изображение

Голфа порасна малко..


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Mishonti » Съб 07 яну 2017 18:46


Какво се случи с 2ката? Продаде ли я?
Иначе честито за 3ката, изглежда доста свежа, чакам повече снимки и инфо!


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Съб 07 яну 2017 20:15


Двойката си е зачохлена и седи и си чака да отмине "бедственото положение"...

Иначе за тройката нищо интересно - ABV мАтор, кожичка, 17-ки, мп3-ка... друго ко му трябва на един гоуф.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Има си забележките, но трябва да има занимавки през почивното време. Повече снимки евентуално другата седмица..


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Bai Sando » Съб 07 яну 2017 20:19


Честито :beer


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот mitko85 » Съб 07 яну 2017 21:25


Честито, хубаво 4х4.


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Пон 16 яну 2017 21:37


Благодарим :beer

Такам, следващите няколко реда/снимки ще бъдат лишени от продуктово позициониране. На кратко - Всеки уважаващ себе си голфаджия поне веднъж в живота си е правил парно, посред зима, в това иначе прекрасно пролетно време на минус 10 градуса, и то в гаража... Същото се случи и с новата-стара придобивка, а именно - парното се сдоби с ново радиаторче и рециклирани клапи за сметка на скъсилият ми се с една година животец от нерви и ругатни.. Ще приложа и малко снимков материал да не са само празни приказки:

Спагети:

Изображение

Спуканият на 3 места радиатор с лепен метален щуцер..

Изображение

Дунапрена го е духнал малко южния ветер:

Изображение

тук пък аз го натиснах при ваденето на кутията..
Изображение

От книжарницата..
Изображение

Изображение

В боя геройски загина една единствена щипка от кутията.. Ама то без жертви не може, иначе какви майстори сме ако не счупим нещо, а и много хубаво не е на хубаво..

Изображение

Изображение

Изображение

Малко реших да обслужа и мотора, но кога ще им дойде ред на тези неща не знам още...
Макферсоните и те са за смяна, че леко понастърчат.

Изображение

Изображение

И една по-тей барната снимка на снегорина:

Изображение

Специални благодарности и на колегата kazakstaneca за това, че ми помогна с пръскането и събирането на таблото, че какъвто съм нервак щях да карам и без табло и без парно.. :beer


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1933
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот beuchat » Пон 16 яну 2017 21:48


Колега,те тапмоните на макферсона май на всички Голфове си стърчат или поне на 2ките.Моите като ги сменях след 1 месец пак бяха щръкнали леко...


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Bai Sando » Пон 16 яну 2017 21:54


Много ме кефи как работиш,аз парно в такова време не бих се хванал да правя никога :mhihi
Дунапрена на клапите с какво го залепи?
Ако си ползвал от тоя с двойнолепещите ленти,очаквай след няколко пускания на парното да се отлепи.
Поне на мен така ми се случи преди няколко години,използвах дунапрен със самозалепваща лента за уплътняване на прозорци.


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Пон 16 яну 2017 22:08


1.Макферсоните са достатъчно щръкнали и шаващи, за да се сменят. За жалост и спортното окачване допринася за това, а и като ги гледам са оригиналните на колата, откак е станало кола през 95-та.. За смяна са на 200 процента, а и не са цифра, че да не ги сменя.

2. Дам, дунапрена е от самозалепващият, но залагам на това, че е tesa, а те са си марка за такива работи и би трябвало да издържи. За сега нямам проблеми, а вече втори ден си бичи парното. Вътре стана като в скандинавски автомобил. Не се седи от жега... Реално и да изхвърчат през духалките загубата на топло ще е минимална. Просто обират луфтовете в кутията. Иначе за правенето... Не можеше да се кара така колата. Долях литър антифриз за няма и 100 километра. Всичко се изпаряваше в купето и мажеше и предния джам, а това са гадни отрови, от които може и да се ослепее. А и не е оферта да караш на отворен джам в този кочан навън и да бършеш прозореца през 5 минути. Хората като видят отворен джам през зимата те гледат като пръ*нал :mhihi


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Bai Sando » Пон 16 яну 2017 22:16


Щом е било толкова зле положението :th_up
Иначе дунапрените при мен издържаха няма и месец и ги извадих през духалките,но те са само да уплътняват и без тях пак си работеше коректно.После продадох колата и не знам какво е станало.
На пролет ще правя и на 2-ката и там ще мацна и малко хелметекс :smile


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот stefan4o » Вто 17 яну 2017 15:21


Bai Sando написа:Много ме кефи как работиш,аз парно в такова време не бих се хванал да правя никога :mhihi

Миналата година и аз в студа правих климатик+парно на Джетата :mhihi Така сме ние мазохистите :icon_lol Само че при мен спагетите не бяха толкоз много като при колегата, ама неговата е с повече екстри :mrgreen


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот golfmk1 » Вто 17 яну 2017 15:30


Аз го играх на голф 4 преди няколко месеца.Още по-интересно е.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта