Измама - потребител "trv", "kossis"

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Измама - потребител "trv", "kossis"

Мнениеот ant1ni » Вто 14 фев 2017 23:49


Здравейте, започвам историята отначало....

Първо писах във форума в общата тема за пасат B5, B5.5 с питане за намиране на съединител и маховик комплект на сносна цена - нови. След това колегата @kossis ми изпрати линк с тема viewtopic.php?f=45&t=457396
На която продавача @trv с обява - http://webcache.googleusercontent.com/s ... /#/arrays/ твърди, че продава комплект съединител и маховик на 5 000 километра. Като ги бил купил комплект заедно и понеже така ударил колата си, че тя за нищо не ставала и сега ги продавал за да не му стоели в гаража. Разбираме се за цена-400 лева. Идва въпросния човек днес, уговаряме се да се чакаме на бул. България на бензиностанция Шел
Той се обажда в точния час и казва ама аз съм на едно друго място ела там...и го гледам без кола с една торба и в нея частите...разбира се се усъмних, криеше се, криеше колата. Погледнах частите и установих съмнения в маховика, но не разбирам чак толкова, той се кълнеше в истинноста и го твърдеше неколкократно. Маховика бил наред, луд ли съм, струвало ми се е, агресивно и нападателно отношение при което аз се стъписах, един вид съм го разкарвал напразно и се подведох...Обаждам му се, защото у мен съмнението остана, при което той - Ти наистина си луд, всичко е точно и т.н.....казвам си съмнявам се в праведен човек.
Прибирам се вкъщи и решавам по-обстойно да прегледам нещата и установявам, че според мен маховика е стар и несменян, той си хлопа. След оглед от "ventoman" той установи същото, както и че феродовия диск е на поне 30-40 хиляди км. със стар маховик, който може и на 250 хиляди км. да е. Звъня му и казвам, че искам да се видим и съответно да си му върна нещата, защото е лъжа продаденото от него, но той даже ми се развика и т.н. Прояви агресия и когато му казах, че ще се обърна към съответните органи той отговори : "Мен много са ме заплашвали".
Просто установих, че той сам вярва на себе си. Да вината е моя, че се предоверих, но ще си търся правата до последно.....след като паркирах го видях откъде се измъкна и записах номера му на телефона си, та няма да го оставя току-така да му се размине. Ще си търся правата. Надявам се и форума да вземе необходимите мерки.... Моля всички, които могат да дадат допълнителни данни на господинчото да ги предоставят на лично за да се обърна към съответните органи. Благодаря
Ето как допълнително установих, че не е сменил демпфер.......
16790439_1352747798104857_2095015633_n.png

А в последствие става ясно, че господина има няколко профила и всъщност @trv и @kossis са един и същи човек. Имал и още профили. Самопрепоръчва си се....


ПП: Винаги съм бил и съм с усещането за взаимопомощ, място за обмен на информация и по-сигурна покупко-продажба на части. За пореден път съм разочарован..Бъдете много бдителни и внимавайте, не знаете какъв стои зад.

Последна промяна от ant1ni на Чет 30 мар 2017 21:23, променено общо 26 пъти.




Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот ogogin » Сря 15 фев 2017 0:15


Все ви се чудя на акъла, как може да взимате такива неща 2ра употреба...


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот ant1ni » Сря 15 фев 2017 0:18


ogogin написа:Все ви се чудя на акъла, как може да взимате такива неща 2ра употреба...



Абсолютно си прав, но не го оправдава да лъже и мами. Не пречи да си получи заслуженото, а и като гледам продава доста неща, а схемите при него явно са доста...


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот IvanMan » Сря 15 фев 2017 5:45


trv
memberlist.php?mode=viewprofile&u=297547

Има 3 дни за отговор и да оправи нещата.
Също така ме интересува защо е изтрил и другите си обяви?


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот bobocamaro » Сря 15 фев 2017 9:54




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот MMX » Сря 15 фев 2017 11:21


Що не отидохте направо в сервиза където ще го сменят и майстора да каже ще стане ли или няма?


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот ant1ni » Сря 15 фев 2017 12:04


Сервиза не е в София, и реално той продава нещо, което не е на 5000 км както той твърди, а разбития махавик от неговия автомобил, който той не е сменил. Точно обратното на това, което твърдеше многократно.


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот ant1ni » Сря 15 фев 2017 12:05


bobocamaro написа:Ето я
кеширана



Благодаря


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 15 фев 2017 12:22


не познавам никоя от страните , но да попитам реално маховика, който си купил разбит ли е , защото пишеш "установих съмнения в маховика, но не разбирам чак толкова" , което не знам как да го разбирам, че е разбит, че не си сигурен че е разбит, че се съмняваш в нещо друго... ? Също така мнение на автора от 2014 че не е сменил маховик, не означава че не го е сменил след това да речем, не знам цялата фактология но маховик на 5000км за три години ми звучи странно, по - скоро е сменен наскоро, по-снимките нищо не се разбира от обявата, няма и как да се установи освен ако феродовия не е заминал съвсем. Реално ти имаш ли второ мнение , че маховика е разбит, за да махнем едното неизвестно, защото ако аз съм продавач и вземеш нещо и след това искаш да ми го върнеш, защото не си сигурен , ама май е счупено мен би ми прозвучало като колебаещ се човек , който ми губи времето.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот MMX » Сря 15 фев 2017 13:10


ant1ni написа:мисля и че хлопа, но дано се лъжа...утре ще стане ясно на 100%. Макар че съм сигурен вече....

изясни ли се това 100%?


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот ant1ni » Сря 15 фев 2017 13:48


MMX написа:
ant1ni написа:мисля и че хлопа, но дано се лъжа...утре ще стане ясно на 100%. Макар че съм сигурен вече....

изясни ли се това 100%?

ДА! потвърди се колега!

Последна промяна от ant1ni на Нед 26 мар 2017 17:25, променено общо 2 пъти.


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот ant1ni » Сря 15 фев 2017 13:50


DoH_KuXoT написа:не познавам никоя от страните , но да попитам реално маховика, който си купил разбит ли е , защото пишеш "установих съмнения в маховика, но не разбирам чак толкова" , което не знам как да го разбирам, че е разбит, че не си сигурен че е разбит, че се съмняваш в нещо друго... ? Също така мнение на автора от 2014 че не е сменил маховик, не означава че не го е сменил след това да речем, не знам цялата фактология но маховик на 5000км за три години ми звучи странно, по - скоро е сменен наскоро, по-снимките нищо не се разбира от обявата, няма и как да се установи освен ако феродовия не е заминал съвсем. Реално ти имаш ли второ мнение , че маховика е разбит, за да махнем едното неизвестно, защото ако аз съм продавач и вземеш нещо и след това искаш да ми го върнеш, защото не си сигурен , ама май е счупено мен би ми прозвучало като колебаещ се човек , който ми губи времето.



да, днес се установи, че маховика е стар и несменян-РАЗБИТ!. Освен това в обявата пише и твърди, че са комплект, което не е така... Но да прав си да попиташ, тъй като все пак става въпрос за сериозен случай. "установих съмнения в маховика, но не разбирам чак толкова" - имам предвид в самия момент на покупко-продажба. По-късно бях вече твърдо убеден, а от днес и с квалифицирано мнение....

ПП: Благодаря за бързата реакция на админа, можеше да не разгласявам и да се опитам да го препродам, ако бях от типа на "trv". Все пак сме колеги на пътя, съфорумци. Идеите според мен, които трябва да се изповядват са честност, взаимопомощ, обективност и т.н. Има колеги, съфорумци-станали приятели, сигурно и задомили се има покрай форума.. Имаме дарителски кампании и т.н. и сред тях щъкат измамници, които правят точно обратното-мамят и грабят. Но няма да оставя така нещата....няма да се учудя и други тънки далавери да върти....

Последна промяна от ant1ni на Нед 26 мар 2017 18:16, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 15 фев 2017 14:02


Това вече не е добре.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4613
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот hvp800 » Сря 15 фев 2017 14:04


Как се дава такава сума за маховик не ми е никак ясно!
Колега мога да ти покажа маховик на пасат какъв луфт има , и то за 11000 хил (отказах да го продам, точно поради тази причина ) , и другия път мисли и разпитвай повече, преди да дадеш такава сума.
Към другите колеги, които ще дадат пари за маховик втора употреба. Колеги употребявания маховик НИКОГА няма, и неможе да бъде КАТО НОВ, въпреки многото обяви, където това е написано с главни букви. Ако цените времето и парите си, няма да свършите подобна глупост!!!
По никакъв начин не оправдавам нито една от страните.
Клипче на разбития маховик ще има ли?


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот ant1ni » Сря 15 фев 2017 14:17


hvp800 написа:Как се дава такава сума за маховик не ми е никак ясно!
Колега мога да ти покажа маховик на пасат какъв луфт има , и то за 11000 хил (отказах да го продам, точно поради тази причина ) , и другия път мисли и разпитвай повече, преди да дадеш такава сума.
Към другите колеги, които ще дадат пари за маховик втора употреба. Колеги употребявания маховик НИКОГА няма, и неможе да бъде КАТО НОВ, въпреки многото обяви, където това е написано с главни букви. Ако цените времето и парите си, няма да свършите подобна глупост!!!
По никакъв начин не оправдавам нито една от страните.
Клипче на разбития маховик ще има ли?



ще има разбира се....не искам оправдание...аз не съм направил никому лошо!!! НАПРОТИВ!!! Уведомявам ви за лъжлива обява. Пак казвам-аз бях наясно, че е втора ръка, но очаквах 5 000 км., а не 250 000 км. !!! Излишно е да си говорим за рисковете втора ръка...всички ги знаем, но когато лъжеш нагло, безцеремонно и то с цел лично облагодетелстване.... е друго нещо нали?! човека си е направил схемичка....


Ако някой е пазарувал от него, моля да ми изпрати негови данни от товарителницата или каквото има за да подам жалба...Благодаря...

Последна промяна от ant1ni на Нед 26 мар 2017 18:17, променено общо 4 пъти.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 117 госта