Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот hooligan_sk » Съб 17 сеп 2016 21:50


Държат много тея моторчета. Мисля че и в тази тема е споменавано - целия механизъм без моторчето е 70лв чисто нов. :th_up




Потребителски аватар
Никола.Пантелеймонов
Мнения: 33
Регистриран на: Сря 27 апр 2016 6:44
Автомобил: VW Bora V5 4motion
Двигател: AGZ-1999
Местоположение: Добрич

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот Никола.Пантелеймонов » Нед 18 сеп 2016 8:06


И при мен се спечи шофьорската ос. Излезе барабар с втулката, че я набивах обратно и след това чистене, гресиране, раздвижване и така.. Резултатът е работещи чистачки, все пак и зимата идва.
Един бърз въпрос-пречи ли ако не съм пъхнал докрай рамото в шлиците, какво ли не го правех с ВД-40 с гред стигат донякъде и те това е пък ме е страх и да не си счупя. Какво е вашето мнение?


Потребителски аватар
rmk
Мнения: 740
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 19:37
Автомобил: KIA Sportage 3
Двигател: 1.6 GDI
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот rmk » Нед 18 сеп 2016 22:27


Спича се оста пред шофьора, защото съответната чистачка като се вдигне вертикално и изсипва всичката вода надолу точно върху оста. С дясната май го нямаше този проблем.


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот cekoman » Съб 12 ное 2016 18:37


Днес и аз направих същата процедура на Поло комби!Но при мен се сваля и една кора точно под стъклото ,с която трябва да се внимава понеже е на щипки!Иначе 3 часа се мъчих със запекъл цилиндър пак откъм шофьора,но яко раздвижване и пръскане с вд 40 ,но без биене с чук за да не счупя нещо!Сега всичко е точно,само ме притеснява,че зегерките отдолу на цилиндрите не влизат хубаво в улея и на единия цилиндър махнах едната шайба,която е между него и основата отгоре ,че бяха две за да влезе зегерката и дано само с една шайба пак да държи!


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот Никола.Веселинов » Вто 06 дек 2016 19:51


Здравейте колеги,

Тъй като темата е доста стара и вече снимките са неактивни не мога да разбера процедурата... Изчетох темата, но не ми стана ясно и виждам, че всички са доволни от написаното, така че дали може някой да реставрира темата, моля :D

Благодаря предварително! :) :love.vwclub

Ако не това, поне кажете ми моля ви къде мога да ида да ми оправят това нещо... Страх ме е, че ще падне пак един сняг и ще се убия някъде :(
Като си пусна чистачките ако е над 4-5 градуса просто вървят много бавно, но ако е по-малко спират - до където докарат .... Един цял цикъл (изчистване в едната посока и обратно) понякога отнема 5 "опита" - тръгва, спича, след 10 секунди пак тръгва и се премества с 2 см и пак спира .... :(

https://www.youtube.com/watch?v=s9VHvOS9NLs
Ето клип на 9 градуса :(

Благодаря предварително! :bowdown


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот Stoyanov_Vw » Пон 12 дек 2016 21:07


Като за начало не ги мъчи повече. Има много голяма вероятност да изгориш моторчето. Също е добре да споменеш в кой район търсиш майстор, зада те насочат колегите.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот hooligan_sk » Пон 12 дек 2016 21:36




Така се сваля механизма. След това има 2 варианта:

1. Разглабяш 2те му оси в краищата. Натискаш с една по-дебела отвертка и откачат, ябълковидно е захващането. Пазиш малките уплътнения и запомняш коя ос от коя страна е, най-добре да се драсне едната с маркер преди да се разглоби. Ако се обърнат, чистачките ще бият в шофьорката А колона. Оста от шофьорската страна е проблемната, тя ще излезе много трудно, с доста WD-40 и въртене. След като излезе се изшкурва и женската и мъжката част, гресира се и се сглабя по обратния път. Оста рано или късно ще клеяса пак, някой колеги са правили процедурата по 2 пъти в годината, аз лично я повторих след 2г ползване и всичко все още беше ок.

2. Сваляш механизма и го заменяш с нов такъв, по спомен е около 70лв в Ауто + например. Така проблема се отстранява перманентно. Ето видео как става всичко това:



gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот gancho » Вто 13 дек 2016 10:32


Много важно нещо при ремонта- има гумен уплътняващ пръстен( мъничък е ), важно е да не се повреди и при сглобяване да се монтира правилно, в улея. Той пази от влизане на вода и ако го забравите-много бързо ще запече пак


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот Никола.Веселинов » Вто 13 дек 2016 17:17


Хора, супер сте! Разглобих днес всичко - махнах чистачките, гумата, кората и раменете. За съжаление трябваше да бягам на работа и се надявам да не ме спрат полицаи, че ще е цирк :scare3 Ще ви покажа крайния резултат :)


xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот xxx_man » Вто 14 мар 2017 21:06


Колеги имам следния проблем при студено време, когато пусна чистачките на единично, те тръгват и списрат когато си поискат! Прявят по 10 - 15 оборота и спират посредата на прозореца или където си пожелаят! Дори и като ги изключа от лоста продължават да се движат! Малко като се позгрее мотора и се оправят! Някакви идеи от къде да си реша пробелам?


Потребителски аватар
aradovanov
Мнения: 1115
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 1:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот aradovanov » Чет 16 мар 2017 10:51


xxx_man написа:Колеги имам следния проблем при студено време, когато пусна чистачките на единично, те тръгват и списрат когато си поискат! Прявят по 10 - 15 оборота и спират посредата на прозореца или където си пожелаят! Дори и като ги изключа от лоста продължават да се движат! Малко като се позгрее мотора и се оправят! Някакви идеи от къде да си реша пробелам?

http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=11&t=412973&p=4222296&hilit=%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82+%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B5+%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8#p4222296


xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот xxx_man » Чет 16 мар 2017 20:18


Един майстоер ми говори че проблема може да не е в релето а в някакви пластинки в мотора на чистачките!!! Някаква идея?


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот gancho » Чет 16 мар 2017 22:11


Правилно ти говори.
Но не в двигателчето , а в редуктора.
На голямото зъбно колело отдолу има кръгла контактна пластина и контактори.
Когато там има лош контакт стават такива неща...
Разглобяваш машинката, вадиш зъбното колело, почистваш контакторите, смазваш и после по обратния ред...


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот Stoyanov_Vw » Пет 17 мар 2017 12:51


Моята пластина беше силно окислена и се наложи да я мина с водна шкурка преди смазване. Имай го като идея.


xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Мнениеот xxx_man » Пет 17 мар 2017 18:58


Ясно благодаря за насоката! Само да се стопли малко и мятам тия чистачки :)



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта