Пасат B6 седан 2010 год. електрическа рейка

Техническа и сервизна информация за Passat
deb_i
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 19 мар 2017 15:34
Автомобил:
Двигател:

Пасат B6 седан 2010 год. електрическа рейка

Мнениеот deb_i » Сря 12 апр 2017 14:22


Здравейте, колеги! Имам следното питане относно електрическата рейка на Пасат B6 дизел, седан 2010 год. Моята ел. рейка не работи на сто процента и съм намерил електрическата част на рейката от друг Пасат, но с десен волан. Интересува ме дали ще има някакъв проблем или въобще ще стане ли да я монтирам на моята кола, която е с нормална лява дирекция. Майсторите, които познавам по сервизите не могат да ми дадат точен отговор, дори и моргажиите които продават части втора употреба. По моргите продават цели рейки, но ми се струва неудачно да се сменя цялата рейка, като се има предвид, че се е скапала само електрическата част. Дори и не съм сигурен, че рейката се е скапала, защото ми казват, че когато свети чека в червено волана ще се върти много трудно, но при мен не е така - губят се около 30 - 40% от лекотата на въртене. А когато се закачи на компа не излиза нищо, защото компютъра на колата не позволява да се влезе до този модул или нещо такова. Ако някой има идея и се е сблъсквал с такова нещо, моля да помага.




Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Пасат B6 седан 2010 год. електрическа рейка

Мнениеот pas1.8mi » Чет 13 апр 2017 11:05


Ако ти свети воланчето в червено -системата не работи! icon_idea За не може да се свърже на диагностика,може да е отпаднало захранване(бушон ...).


deb_i
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 19 мар 2017 15:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B6 седан 2010 год. електрическа рейка

Мнениеот deb_i » Пон 07 авг 2017 18:15


Здравейте! Може да се похваля с майстора си, който отлично се справи с диагностиката на автомобила. Успя с лекота и в рамките на десетина минути да установи, че имам прекъснат кабел на рейката и за един час, без да смъква рейката да отстрани повредата. Сега волана се върти прекрасно, разминах се без смяна на рейка. Но се появи някакво дразнещо скърцане или да го опиша като хрупане или прещракване и не мога да установя от къде е. Резонанса от това нещо се предава по рейката, накрайниците, биалетите и волана като цяло, но искам да отбележа това го прави при прав волан, не при завит на ляво или дясно. Хрупа в момента, в който искаш да завиеш на някъде и след това спира. Ходих на диагностика по предница в няколко сервиза, казват че всичко е добре. В един от сервизите ми обясниха че са се разсъхнали накрайниците на рейката и са за смяна, независимо че не са разбити. В другия сервиз обясняват, че скърцането идвало от рейката - това им било слабото място на Pasat B6 TDI 2009 год. В третия сервиз казаха да си сменя биалетки и накрайници, но не давали гаранция, че ще се оправи. Някъде четох за подобен проблем на колега, но не можах да открия темата. Приемам всякакви мнения по темата или предложение, за да се оправи, защото е страшно дразнещо и неприятно.
Звукът е същия като от това клипче: https://www.youtube.com/watch?v=dLQffPi07M0


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Пасат B6 седан 2010 год. електрическа рейка

Мнениеот pas1.8mi » Пон 07 авг 2017 20:35


Може и от блокирали лагерчета на Макферсона? От къде го чуваш( на отворени прозорци)-горе или долу?Погледни и за счупена предна пружина!


sizerkana
Мнения: 47
Регистриран на: Чет 05 ное 2015 16:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B6 седан 2010 год. електрическа рейка

Мнениеот sizerkana » Сря 30 авг 2017 14:12


Здравейте и аз имам проблем с рейката на моя Б6 много тропа и в движение бяга наляво на дясно колата. Кажете в Пловдив къде има майстори на ел. рейки


Потребителски аватар
masiven
Мнения: 162
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 10:54
Автомобил: Passat B6+Passat CC+Seat+Yaris
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B6 седан 2010 год. електрическа рейка

Мнениеот masiven » Сря 30 авг 2017 15:06


deb_i - Сподели къде си решил проблема с рейката и някво допълнително инфо ако имаш.


Потребителски аватар
MomchilKolev
Мнения: 49
Регистриран на: Пет 05 фев 2016 17:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B6 седан 2010 год. електрическа рейка

Мнениеот MomchilKolev » Пон 11 сеп 2017 11:40


Здравейте! Въпросът ми е може ли да се смени само електрическото моторче(електрическия модул) на Рейката ,а не цялата?Понеже моята тотално умря и воланът е много много твърд.
Питах за цена на нова електрическа кормилна рейка но ми обявиха цена от 2000 лв. и на горе.
Струва ми се скъпичко при положение в eBay има за около 400 евро.
Идеята ми е ако си взема само електрическото моторче,ще стане ли работата.
Ако някой е пробвал да сподели.
Колата е Golf 5 1.9 tdi 105ps 2006 година.


Мертански21
Мнения: 36
Регистриран на: Вто 13 ное 2018 0:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B6 седан 2010 год. електрическа рейка

Мнениеот Мертански21 » Пон 28 яну 2019 16:17


Здравейте и аз и аз имам същия проблем с туаран 1.6 фси светва червеното воланче и се губи хидравликата възможно ли е да е от слаба връзка.бушон или рейката е за подмяна


Atanas85
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 16 мар 2016 18:24
Автомобил: Vw touran 5Т1
Двигател: DFEA 2016

Re: Пасат B6 седан 2010 год. електрическа рейка

Мнениеот Atanas85 » Сря 30 яну 2019 17:10


Здравейте. Аз съм ползвал услугите на Радко мисля, че се казваше, сервиз за рейки в Пловдив на Карловско шосе.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта