vw golf 4 / bora Проблем със заключване (централно)

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
aneliks
Мнения: 20
Регистриран на: Пет 22 мар 2013 22:52
Автомобил:
Двигател:

vw golf 4 / bora Проблем със заключване (централно)

Мнениеот aneliks » Пон 10 апр 2017 18:05


Здравейте колеги,

Имам следния проблем с vw golf 4 / bora:
1. При натискане на бутона за заключване на всички врати отвътре, всички се заключват, а след половен секунда, шофьорската врата се отключва.
2. При заключване отвън с ключа и при централно такова, мога само да заключа шофьорската, другите не се заключат.
3. При предна дясна пасажерска врата + ключ + централно -> заключват се всички врати и като отида до шофьорската, отключвам я, но другите си остават заключени.
4. При използване на заключване + аларма, всички се заключват.
5. Лампата на шофьорската врата не свети във всички описани случаи, от днес започна да се случва това.
Съвет или идея как да разреша проблема.
Благодаря сърдечно.




cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Проблем със заключване (централно)

Мнениеот cekoman » Вто 11 апр 2017 13:48


Колега имал съм подобен проблем!Първо провери на всички врати между пантите има едно гумено уплътнение и като го махнеш има букса в която влизат крачета и на мен ми беше излязло едното краче и правеше същите номера централното!Това се случва,когато отвориш много широко вратата и с времето по малко се вади и стига до положение в което се е извадила напълно и прави проблем!Слагаш я обратно и всичко заспива!Ако всичко е наред и няма извадена букса има вероятност да има някъде изтичане на въздух по вакум мъркучите на централното,но там си е играчка и ще трябва да се раглабят кори там където минават мъркучите!Имал съм и този проблем и се оказа игличката която затваря капака за резервоара!Спукан мъркуч,който се затапи,но не го правих аз ами майстор!И другото от машинката за централното ,но ме съмнява!На първо време провери вратите за откачени букси!


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: vw golf 4 / bora Проблем със заключване (централно)

Мнениеот vlado_tonev » Вто 11 апр 2017 14:17


Може да е от буксата на шофьорската брава и тя да обърква самия модул,който също е в шофьорската врата .Ти нямаш вакуум и няма смисъл да проввряваш маркучетата :c020


Потребителски аватар
yobremove
Мнения: 95
Регистриран на: Съб 23 фев 2013 9:48
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.9 AHF
Местоположение: Pernik

Re: vw golf 4 / bora Проблем със заключване (централно)

Мнениеот yobremove » Вто 11 апр 2017 15:27


И аз го имам този проблем от както я имам колата, чрез алармата се заключват всички врати, с копчето вътре десните врати се заключват, а левите се отключват почти веднага след като се заключат. Когато искам да заключа отвътре вратите, натискам копчето за заключване два пъти един след друг и си остават заключени, не съм търсил проблема къде е.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: vw golf 4 / bora Проблем със заключване (централно)

Мнениеот vanesto » Вто 11 апр 2017 15:29


Микроключета или спойки на платките на бравите на отключващите се врати.


success
Мнения: 166
Регистриран на: Сря 04 юли 2012 11:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: vw golf 4 / bora Проблем със заключване (централно)

Мнениеот success » Пет 14 апр 2017 11:12


vanesto написа:Микроключета или спойки на платките на бравите на отключващите се врати.


Колегата много точно го е казал.Отключването в 99% от случаите се дължи на спукани спойки на платката, а несветенето на плафона при отворена врата-на микроключето.Свалете бравата на проблемната врата презапоете спойките по платката и сменете микрето.


iwajlo
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 08 юли 2011 17:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: vw golf 4 / bora Проблем със заключване (централно)

Мнениеот iwajlo » Сря 25 юли 2018 19:57


И моето централно на голфчето отказа :cry .
Отключване и заключване от шофьорската врата хваща веднъж на високосна година, затова трябва да ползвам пасажерската врата която също не подава сигнал на централното а се отключва механично само тя. Бутоните за заключване/отключване които са вътре в купето подават сигнал, но само 1 врата от 4 остава заключена.
Така отключването и заключването се е превърнало в доста досадно упражнение.

Искам да попитам къде мога да отида за ремонт на това в София (по възможност в района на Младост)?
Знам че е често срещан проблем така че ако някои може да сподели приблизително колко би струвало ще съм благодарен.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: vw golf 4 / bora Проблем със заключване (централно)

Мнениеот vanesto » Сря 25 юли 2018 20:08





Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: MamaMy, powerade и 167 госта