Синия.. Passat B3 1.8 RP Hella Lippstadt, 16"BBS RS GT

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Синия.. Passat B3 1.8 RP Hella Lippstadt, 16"Keskin KT4

Мнениеот Johnsword » Пон 10 апр 2017 14:43


Ми не знам, моето изискване не е огромно, даже и така ми върви добре, обаче като колектора ми изпадна ей така като подарък, реших да го взема, така или иначе трябва да сменям гарнитура на изпускателя, що да не сменя и колектора, да се поотпуши малко. :D




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Синия.. Passat B3 1.8 RP Hella Lippstadt, 16"Keskin KT4

Мнениеот Iezekil » Пон 10 апр 2017 17:10


Според мен няма да има ефект от колектора,че и от вала,освен,може би разхода малко да се вдигне/с вала/.Имам ги и двете неща и се отказах след доста четене и консултации.Ефект би имало,ако се смени главата комплект с вала.Тогава се печели от големината на клапаните.
Това да ни е кусура,карай и си свиркай.


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Синия.. Passat B3 1.8 RP Hella Lippstadt, 16"Keskin KT4

Мнениеот Johnsword » Пон 10 апр 2017 19:27


Ми уж по-добро изкарване на газовете не знам какво, събуждало го 3то 5то.. аз от мека връзка до крайно съм наредил всичко ново, сега ще обслужа тоя колектор и ще го сложа с нови гарнитури, поне да е рошава гаргата.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Синия.. Passat B3 1.8 RP Hella Lippstadt, 16"Keskin KT4

Мнениеот инжектопляктор » Пон 10 апр 2017 21:35


Не пипай изпускателният колектор, освен ако не искаш да си отвориш ядове. Шпилките отдавна са ръжсясали и има голям шанс да скъсаш. Отделно гарнитурата ти най-вероятно е метална и не й трябва да я подменяш, освен ако нямаш проблеми.
То смукателният е гърч да свалиш с тия наврени шестограми и нулева видимост, а ти къде се фърляш...


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Синия.. Passat B3 1.8 RP Hella Lippstadt, 16"Keskin KT4

Мнениеот Johnsword » Пон 10 апр 2017 22:26


Преди мисля,че съм споменавал в групата,че ми се затиска крайното гърне. :gruebel Както и да е ще го вметна пак. Преди около година време ми се затисна крайното гърне при скорост 110 км в.ч. и в следствие на това затискане почна да избиват газовете по всички видове скоби по генерацията и от това налягане е избила и гарнитурата, но не до такава степен за да я усетя. Отшумя всичко, смених гърнето, но след месец трябваше да замина за Англия и нашите ме закараха с пасата до София до аерогарата, едвам стигнахме. Страшна миризма на изгорели газове в купето. Мислех си какво ли не.. менте гърне, завихряне от отдушниците в багажника и т.н., смених дори гарнитурата между колектора и тръбата, гадната конусовидна метална оплетка която се сменява с 3000 мъки и пак миризмата не изчезна. Докато в един момент седнах да размишлявам, кое не съм сменил от цялата генерация и се сетих за гарнитура на колектора. Интересното беше,че от там шум не излизаше.. като видях смукватела, целия беше опушен. Работата ми се изясни и за това реших да сменя гарнитурата комплект с колектора, съчетавам полезното с приятното както се казва. Това не ми е за 1ви път да свалям колектори, наясно ми е че нещата са трагични от към място и бъркане, но няма начин !
Ето преди 2 дни свалих двигателя от тази б4ка и се сдобих с колектора.. по интересното е,че обаче тоя колектор го свалих като двигателя беше на колата, ЗАЩОТО се реши в последствие,че един приятел ще го купува и трябваше да сваля мотора.. е реакцията ми беше.. :scare3 :dummy :banghead Както и да е минало заминало.
Ето, как си почиваме в неделя на цветница в северозапада.
Изображение


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Синия.. Passat B3 1.8 RP Hella Lippstadt, 16"Keskin KT4

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 11 апр 2017 19:32


Няма страшно, като се свали всмукателния колектор, другия е лесен за отвиване. Ако не тръгне гайката, излиза с шпилката, но там може до повечето болтове без един или два мисля да се стигне с каре и ударен винтоверт. пръскане с ВД40 и други мазила и се отвиват. Не напразно гайките са медни


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Синия.. Passat B3 1.8 RP Hella Lippstadt, 16"Keskin KT4

Мнениеот Johnsword » Съб 15 апр 2017 9:59


Размърдах се около Монтана и не се сдържах да щракна 2,3 хубави гледки с приятел.
Изображение
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Синия.. Passat B3 1.8 RP Hella Lippstadt, 16"Keskin KT4

Мнениеот slaveiko67 » Съб 15 апр 2017 14:31


По ще ти отива на снимката да си с некоя мома,а не с тоя качулат петел...И що си му позволил да сяда на капака?...Но ти си знаеш.
Маамин Убавец...!
Пасата :a045


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Синия.. Passat B3 1.8 RP Hella Lippstadt, 16"Keskin KT4

Мнениеот Johnsword » Съб 15 апр 2017 18:14


Слави недей ме подценявай, не е седнал, предупредени са всички, щото и без това вече е крив от тая зима. Леко се е подпрял за снимката, щото ако е на маската идва малко нисък, за момата .. нема такава излишни пари за букети и бонбони нямам (За сега) :D


Потребителски аватар
georgi_boichev
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 05 сеп 2015 0:10
Автомобил: E46 330d
Двигател:
Местоположение: Хасково-Габрово
Контакти:

Re: Синия.. Passat B3 1.8 RP Hella Lippstadt, 16"Keskin KT4

Мнениеот georgi_boichev » Нед 16 апр 2017 14:47


Johnsword написа:за момата .. нема такава излишни пари за букети и бонбони нямам (За сега) :D


А да се вози у Пасато малко ли и е? Аре малко от малко да си знаят, да няма тън мън.. :mhihi :mhihi

Колата е 6++, пак ти казвам ако се ходи на Крушуна силно се надявам да се засечем, уникално добре изглежда, аз бих го затъмнил, и бих му пуснал ТДИ мотор, ама последното си е болест... :mrgreen :th_up Много безаварийни, и винаги да изглежда толкова добре.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Синия.. Passat B3 1.8 RP Hella Lippstadt, 16"Keskin KT4

Мнениеот Iezekil » Нед 16 апр 2017 18:32


Баш си е седнал,като гледам ъгъла на единия крак и подпирането на върха на пръстите на другия....


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Синия.. Passat B3 1.8 RP Hella Lippstadt, 16"Keskin KT4

Мнениеот Johnsword » Нед 16 апр 2017 19:10


Ще се постарая максимално да дойда в неделята. Уникално е силно казано. Просто е леко пипнат. :smile

Относно капака, не се е изкривил, има кривини от зимата къде сядаха на него, дълга история е.. ще го пребоядисвам цялостно края на лятото сигурно и всичко ще се нареди.


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Синия.. Passat B3 1.8 RP Hella Lippstadt, 16"Keskin KT4

Мнениеот Johnsword » Пон 17 апр 2017 17:09


Стига толкова позиране... време е да свършим някоя друга работа. :smile
Заех се със свалянето на колекторите,че вече шума беше непоносим за мене. Обичам тишината.. :mhihi
Всичко върви наред до този етап, освен 1 нещо което се вижда на 2рата снимка.
Изображение
Изображение
След като видях тази цепка, вече съм горд със сдобиването на 4-2 колектора и цялата занимавка със смяната. Утре ще довършим процедурата, с монтирането на ламбда сондата и вече снадването на всички компоненти от генерацията. :beer


Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: Синия.. Passat B3 1.8 RP Hella Lippstadt, 16"Keskin KT4

Мнениеот Voluminer » Пон 17 апр 2017 17:40


Ан така :col01duel Да не забравиш да кажеш каква е разликата :th_up


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Синия.. Passat B3 1.8 RP Hella Lippstadt, 16"Keskin KT4

Мнениеот Iezekil » Вто 18 апр 2017 8:25


Тая гайка ми се види странна за оригинален колектор на 1,8 моно.А пукнатината,ако е нямала сажди,значи не е изпускала.При мен е същата,но чиста...но със сигурност имам леко изпускане на газове от някъде..



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта