Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот paaco » Сря 03 май 2017 8:39


Вчера и аз се престраших да отворя вратата и да сваля ключалката за проверка. Малко история: Както съм писал по горе в темата задна дясна врата ту се отключваше ту се заключваше и няма отваряне. В последно време повече се заключваше. При опит за отключване се чуваше едно стъргане все едно зъбно колело е изронено и палчето леко се помръдваше. С мого щракане от бутона на врата (отвори се когато запалих двигателя) успях да отключа и се започна разглобяването. Свалих ключалката и като я отворих - странна работа имаше разлики от всичките огледани в гуглето. Първо впечатление, платката и ключетата като нови - платката една хубава цялата залята с лак, ключетата цъкат изглеждат здрави. Второ, има две ключета от които се използва само едното т.е движещия механизъм се опира само в едно, другото е сложено под ъгъл и не го докосва. Трето, движещия се механизъм се движи в един странен зелен улей с раклонения (защо не го снимах) като стрелка на влак. Но като го врътках се движеше само в правата посока (как се отклонява не ми стана ясно). Мерих с мултицет всичко си работи. Презапоих спойките за всеки случай и за сега съм я събрал. Предстои монтаж. Както колегата parno е писал голям проблем може да създаде това жило към дръжката. Трябва да е добре настроено. За съжаление аз не маркирах мястото му при демонтажа и сега ми предстои настройка. Ако някой знае как става да каже. Притесняват ме какви са тези неща - второ ключе и този странен улей. Ура успях да намеря като моята ключалка в тази тема http://www.ukpassats.co.uk/phpbb/viewto ... =8&t=10594 от вътре изглеждат точно като тази на снимката. Виждат се и ключетата и зеления улей.




gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот gancho » Сря 03 май 2017 14:08


Доколкото си спомням второто ключе дава контакг при двойното заключване-за да ти задейства алармата и мигащия червен диод на вратата.
Външното жило го сложи в средата на шлиците на дръжката. Ако е много опънато(навън) може да НЕ се отключва и отваря вратата.
Ако не знаеш двойното закючване - е когато заключиш отвън -да не може да се отвори вратата с лостчето отвътре( при взлом през стъкло)
Единичното заключване става с копчето вътре на вратата. Отвън не се отваря, отвътре с дръпване два пъти на лостчето се отваря ( за излизане при ПГП и т.н.)


Потребителски аватар
иван.вълчев2
Мнения: 19
Регистриран на: Пет 13 яну 2017 7:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот иван.вълчев2 » Сря 03 май 2017 18:27


По добре опитай с жилото полека,да не е опънато много към дръжката,че аз го опънах и бравата застава в някакво междинно положение и не се отваря нито отвън, нито отвътре.С голям зор я отворих и охлабих две зъбчета само и се оправи.


Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот paaco » Чет 04 май 2017 7:23


Благодаря колеги за полезната информация. Вчера имах малко по спокойно време и тествах и разгледах механизма на ключалката. Второто ключе действително се ползва и това става с преместване на зеления водач. Пробвах да тествам бравата преди да я монтирам и при първите две щракания си действаше но на третото блокаж. Пак започна да се чува едно стържене като затормозен мотор и няма отключване. Разглобих бравата както е блокирала и установих че е останал водача в положение точно на това второ ключе. Плъзгача със зъбното колелце не искаше да се връща обратно даже и при ръчно въртене, нещо от долу го задържаше. Мисля си че при мен може да е механичен проблема заради този зелен водач ако задира нещо. Забелязах че няма никаква смазка на триещите части. Проверявах ключетата с мултицет работят си и трите. Чудя се да не би нещо неправилно да съм сглобил, ако някой знае някаква особеност да сподели. За жилото огледах мястото на поставяне и си личеше до къде е било, останало е по чисто а другата част е запрашена, така че ще ползвам този коз.
gancho много полезна информация ще пробвам и другите врати дали работят нормално.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот parno » Чет 04 май 2017 18:08


моторчето е за кофата
аз сменях на задна брава след смяна на копчета,презапояване и т.н.
след поредния път в който се заключи и не се отключи разглобих ,разгледах - смених моторчето и край с проблема


Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот paaco » Чет 04 май 2017 19:47


И аз така мисля. Днес пак пробвах и не му стига силата. А продават ли се само моторчета че май отивам на нова ключалка.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот parno » Чет 04 май 2017 20:03


Аз взех моторче от друга повредена брава - предна и задна да с еднакви моторчета. Ако не си сигурен в него ли е проблема отвори бравата за да видиш моторчето,опитай да я заключиш и ако мотора направи опит да завърти но само щрака го сменяй


Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот paaco » Чет 04 май 2017 21:04


Точно това прави. Само присъргва и край. Вече го реших нова ще е. Харесах някаква полска.


Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот paaco » Пет 05 май 2017 13:05


Готово купих нова брава някаква марка BLIC Полски. Някой слагал ли е от тази марка? На кутията пише че е за сеат леон от 2005 до 2009 г. това проблем ли ще е? Външно и старата и новата са еднакви. В магазина Авто.Бим ме убеждаваха че са абсолютно еднакви и тази става на Пасата. Някъде бях чел, че за европейския пазар тези брави се правели с двойно заключване а за американския без двойно. :gruebel


Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот paaco » Съб 06 май 2017 12:58


Готово сложих новата всичко пасна идеално и работи точно. Голям зор видях докато захвана стъклото.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот parno » Съб 06 май 2017 15:53


защото го захващаш грешно icon_idea
да предположа ли ,че си опитвал да сложиш тефлоновата втулка на стъклото докато е в държача на механизма? :mhihi


Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот paaco » Съб 06 май 2017 18:17


Точно как позна? :redface


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот parno » Съб 06 май 2017 18:28


щото и аз се мъчих 20 минути докато се осъзная ,че не се прави така :mhihi
ама първо правиш, после мислиш понякога...
първо се слага втулката на стъклото и след като е сложена кората го натискаш върху държача - ако го погледнеш отгоре ще видиш ,че е скосен именно за тази цел


Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот paaco » Съб 06 май 2017 19:53


Криво ляво наврях му го. :icon_lol Важното е че се дига и сваля. Стъклото имам предвид. :mhihi


gandila
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 28 дек 2005 17:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Пасат B5.5 2003г. задна врата не се отваря

Мнениеот gandila » Нед 07 май 2017 18:24


parno написа:моторчето е за кофата
аз сменях на задна брава след смяна на копчета,презапояване и т.н.
след поредния път в който се заключи и не се отключи разглобих ,разгледах - смених моторчето и край с проблема

Колега, моля те, кажи как да отворя вратата? И при мен моторчето не може да отключи.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: railfan и 59 госта