Борба с мухъл - вентилационни клапи или термомазилка ?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6145
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Борба с мухъл - вентилационни клапи или термомазилка ?

Мнениеот ktamen » Чет 29 юни 2017 21:47


Мухълът се нуждае едновременно от топлина, досег със застоял въздух и влага.
Трябва да премахнеш едно от трите.
ПП Влага се задържа от фугите между плочките, ако ги импрегнираш със силиконова чудесия, ще са защитени поне няколко години.




vencivw
Мнения: 36
Регистриран на: Пет 03 мар 2017 23:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Борба с мухъл - вентилационни клапи или термомазилка ?

Мнениеот vencivw » Пет 30 юни 2017 14:52


Днес жената взе един силен препарат и с него успя да поизчисти мухъла. Говорих с един приятел и той ми каза да си купя вентилатор, защото моят е счупен от години и може и това да е една от причините за поява на мухъл. Той ми препоръча един вентилатор от http://www.gaudi-ds.com/ventilatori-za-banya за 68 лева с две години гаранция - максимален дебит: 320m3/h, но гледах, че има и по-мощни и се чудя дали да не взема някой по-мощен, че много ме притеснява този мухъл, а в банята ми няма прозорец и това си е проблем, защото влагата няма откъде да излиза. Вие какво мислите?


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Борба с мухъл - вентилационни клапи или термомазилка ?

Мнениеот Каспър » Пет 30 юни 2017 16:23


За да нямаш мухъл трябва да изкараш влажния и топъл въздух от банята. Помещението трбява да се вентилира редовно за да няма мухъл, не само след къпане и след простиране на пране. Това става с подходящ вентилатор. Колкото по-мощен можеш да си позволиш толкова по-добре. Аз взех вентилатор на Vents, цените са им по-поносими от тези на Cata и качеството не е лошо. Варианти има много - с възврарна клапа или без; с активна или пасивна клапа; с вградена или допълнителна клапа; с датчик за движение и/или влага и/или таймер; с повишено налягане; с повишен дебит; с понижен шум; с понижена консумация; пускане с въженце или с възможност за електронно управление; с двигатели на лагери и всевъзможни комбинации от тези неща. Избираш подходящия за теб и се отърваваш от мухъла. В гугъл ще намериш официалния вносител който предлага добро разнообразие и нормални цени. Казвам го не за реклама, а защото когато аз се борих с този проблем загубих дни в търсене на добро качество и опции на приемлива цена. Някои бяха твърде скъпи, други твърде некачествени, а трети нямаха разнообразие и екстри. Накрая се спрях на Vents и мисля че те съчетават оптимално качество, екстри и цена. Успех и да споделиш после как си решил проблема.


vencivw
Мнения: 36
Регистриран на: Пет 03 мар 2017 23:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Борба с мухъл - вентилационни клапи или термомазилка ?

Мнениеот vencivw » Пон 03 юли 2017 12:01


Супер си. Съветите ти определено ще ми бъдат от полза. :th_up


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Борба с мухъл - вентилационни клапи или термомазилка ?

Мнениеот viksanlg » Пон 03 юли 2017 13:14


Тази баня в блок ли се на мира или е в еднофамилна къща?Ако е в блок можеш да имаш проблеми с комшиите, защото има определени допуски за дебита в изходните тръби и ще им вкарваш твоите миризми в техните бани,дори вентилаторите им да имат възвратни клапи( няма клапа която да е толкова плътна на изхода и да спира на 100%) .Всеки различно е преценил и решил какво да си купи като модел и марка в зависимост от възможностите си.Аз бих те посъветвал ако живееш в блок първото нещо е вентилаторът ти да има такава възвратна клапа за да не вкарват съседите ти от други бани лоши миризми,после този вентилатор в зависимост от мощността си да е сравнително тих ако се намира банята в близост до спално помещение (както при мен,всеки гледа от своята камбанария ;) ) ,защото когато нощем всичко утихне и някой е решил да си вземе душ и вентилаторът се чува като фуражомелка, на спящите няма да им е никак комфортно. И по възможност да има минимална консумация разбира се, защото всичко лека полека си се трупа с времето.От там на татък ще има ли таймер или датчици за влага и всякакви други неща са глезотийка по мое мнение :) !


vencivw
Мнения: 36
Регистриран на: Пет 03 мар 2017 23:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Борба с мухъл - вентилационни клапи или термомазилка ?

Мнениеот vencivw » Вто 04 юли 2017 9:06


За къща става въпрос. Не мисля да има таймери. Благодаря ти за съветите :)



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта