Избор на служебен автомобил

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
blondeskiller
Мнения: 209
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 16:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село
Контакти:

Избор на служебен автомобил

Мнениеот blondeskiller » Вто 01 авг 2017 12:57


Здравейте, колеги!

Предстои ми смяна на служебен автомобил. В момента съм с VW Jetta, 2.0 TDI, 150кс, 2015. Изключително доволен съм от динамиката на шофиране и усещане на пътя. Все пак ми липсва комфорт - седалките са неудобни и ми липсва 4х4 зимата.

Моделите, от които мога да избирам са следните:
* VW Jetta - eдинствената промяна спрямо тази, която карам в момента са LED светлините.. не виждам никаква иновация от VW;
* Skoda Superb - като цяло е може би най-практичният избор, но без да имам конкретни забележки ми е ... скучна
* Ford Mondeo - харесва ми като визия, но някакси нямам доверие на Ford.
* Кia Sportage - уникално представяне като екстри - обдухване на седалки, подгряване на волана и т.н. Притеснява ме по-високият център на тежестта и евентуална стабилност в завои при по-висока скорост.
* Skoda Octavia scout - единствената ми забележка тук е , че е комби..

Сигурно поста ми е хаотичен.. но ще се радвам, ако споделите мнения.Минавам м/у 4 и 5 хиляди км на месец и за мен е важно да имам определен комфорт при шофиране.

Има ли автомобил в този ценови клас, който съм пропуснал по-горе? Аз лично съм впечетлен от седалките и удобството във Volvo S60 например, но за съжаление цената му е безумна..




Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот w_smith » Вто 01 авг 2017 12:59


За комфорт скучният супърб е твоята кола. В ауто мотор унд шпорт много готино го нарекоха скритият крал на класа.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот Stivi » Вто 01 авг 2017 13:03


blondeskiller написа:* Кia Sportage - уникално представяне като екстри - обдухване на седалки, подгряване на волана и т.н. Притеснява ме по-високият център на тежестта и евентуална стабилност в завои при по-висока скорост..

Интересно ми е къде и как ще се кара тази кола че да се притесняваш дали е достатъчно стабилна в завои :eek Да не разнасяш органи за трансплантация ,и си постоянно с пълна газ :biggrin Също така е интересно с какво Джета която караш в момента е по "интересна" от "скучния" Супърб :gruebel Изобщо като чета избора ще бъде мноооого труден !


Потребителски аватар
sharpshooter_
Мнения: 28
Регистриран на: Вто 11 окт 2011 21:40
Автомобил: CorradoG60 Ford KugaTDCi
Двигател: PG
Местоположение: Sofia

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот sharpshooter_ » Вто 01 авг 2017 13:09


Макар да съм пристрастен, от гледна точка на комфорт Мондеото ми е фаворит.
Съветът който мога да ти дам е - отиди и покарай тези автомобили. Не си посочил от къде си, но ако си от София - при добро стиковане, за половин ден ще си тествал изброените и ще имаш относително ясна представа какво ти "дава" всяка една от тези коли, спрямо твоите критерии за комфорт, динамика, ергономия и т.н.

Успех с избора!


Потребителски аватар
blondeskiller
Мнения: 209
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 16:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село
Контакти:

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот blondeskiller » Вто 01 авг 2017 13:22


Stivi написа:
blondeskiller написа:* Кia Sportage - уникално представяне като екстри - обдухване на седалки, подгряване на волана и т.н. Притеснява ме по-високият център на тежестта и евентуална стабилност в завои при по-висока скорост..

Интересно ми е къде и как ще се кара тази кола че да се притесняваш дали е достатъчно стабилна в завои :eek Да не разнасяш органи за трансплантация ,и си постоянно с пълна газ :biggrin Също така е интересно с какво Джета която караш в момента е по "интересна" от "скучния" Супърб :gruebel Изобщо като чета избора ще бъде мноооого труден !



Ами.. Магистрала Хемус например.. Не говорим за пълна газ.. А за скорост около 160км/ч.. Може би се притеснявам излишно за kia-та, но нямам опит със suv.

Относно джетата - казах ти, че най-големият и позитив е усещането на пътя! Тествал съм шкодата - това ми липсва там.

Избора е труден, така е :)


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот Rat Fink » Вто 01 авг 2017 16:06


Нямаш доверие на нов Форд, при това за служебен? 160км/ч + Хемус... Стиг!?!? :eek По-скоро не :mhihi А да се сравняват Спортидж и Супърб...
Аз бих избрал супърба за дълъг път.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2114
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот Petrolhead » Вто 01 авг 2017 20:52


аз имам предложение, дачия сандеро на газ, да те видим тогава как катериш хемус със 160.

ако съм ти шеф, директно ти взимам карта за БДЖто.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот Vidol Nikolov » Вто 01 авг 2017 21:11


Да,ама си никой,айде стига си тролвал,човека няма нужда от твоето мислене...
Земи си Супърб и не го мисли.Скучна нека да ти е,ама безопасността не е скучна ,а е необходима.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2114
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот Petrolhead » Вто 01 авг 2017 21:23


изобщо не тролвам, никой началник не купува служебни коли да бъдат ръбени с 20-30 км/ч над ограничението по разораните ни магистрали.

освен това, явно се гони бюджет, съответно ако се иска мнение, добре да се знае този бюджет.

до тук знаем следните неща

- трябва да може да се движи спокойно с превишена скорост
- трябва да има екстри
- трябва да не е скучна
- трябва да има комфорт/ тук е толкова субективно, че даже не знам дали да го пишем/

ПС. минавам два пъти повече километри на месец с кади на метан и ми е комфортно


Потребителски аватар
blondeskiller
Мнения: 209
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 16:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село
Контакти:

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот blondeskiller » Вто 01 авг 2017 21:32


Не тролваш? Нима? Исках мнение за автомобил - ти коментираш стила ми на шофиране! Ако ще говорим за принципи - колко пъти минаваш при полицаи с 20лв? Щото аз не го правя - плащам си глобите!

Да се върна на темата обаче.. Знам, че рационалбият избор е шкодата - беше ми интересно обаче да чуя някой с опит относно sportage & mondeo!

Petrollhead - винаги се гони бюджет! И комфорта е субективен - така е, но от написаното си вадя извода, че на теб работата ти е да шофираш, а аз шофирам до работа, където не мога да си позволя да бъда изморен..
Не се заяждам с поста си, просто се сетих за сравнението м/у български и чужд форум. Там питаш и хората ти обясняват, изразяват мнение. Тук питаш и започват да ти обясняват колко си тъп и безотговорен :p


Sent from my iPhone using Tapatalk


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2114
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот Petrolhead » Вто 01 авг 2017 21:39


не patron, просто не карам с превишена скорост.

работата ми е доста далеч от шофьорската, просто твоите километри не са чак толкова много.

ако искаш адекватен отговор, моля задай адекватен въпрос.
пак казвам, ако бюджетът е водещ, кажи какъв е бюджетът. тогава може и да получиш нещо конкретно. най-малкото тук има хора, които имат информация за добри отстъпки при определени дилъри. сътветно една кола може да струва 40 000 в сайта им, а реално да можеш да я вземеш за 32 000


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1527
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот Кайзен » Вто 01 авг 2017 21:51


blondeskiller написа:Здравейте, колеги!

... липсва 4х4 зимата.

Моделите, от които мога да избирам са следните:
...

Има ли автомобил в този ценови клас, който съм пропуснал по-горе?
Аз лично не разбрах дали може да избираш и други марки/модели от този (кой) ценови клас, но ако 4х4 е с някакъв приоритет при теб, то бих ти да погледнеш към Subaru XV.


Потребителски аватар
blondeskiller
Мнения: 209
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 16:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село
Контакти:

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот blondeskiller » Вто 01 авг 2017 22:01


Okay, boss :) 50k е бюджета без ддс!
Ако продължаваш да упорстваш за безбожно превишената ми скорост на магистрала от 20км/ч ще ти предложа облог на твоите 10к км/месец.. ;)

@кайзен - Субаруто изглежда доста добре! Ще мина да го видя на живо!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот $100 » Вто 01 авг 2017 22:09


blondeskiller написа:* Кia Sportage - уникално представяне като екстри - обдухване на седалки, подгряване на волана и т.н. Притеснява ме по-високият център на тежестта и евентуална стабилност в завои при по-висока скорост.

Доколкото съм чувал разните екстри започват да отказват след някоя година. Не знам най-новия модел как е, но преди няколко години гледах една - имаше камера за каране назад. Всичкото хубаво, ама дисплея в огледалото. Все едно да си сложа едно такова огледало на коя да е кола и получавам "екстра". Нормалните коли с камера за задна имат приличен екран на таблото където е касетофона, а не разни китайски (корейски) изпълнения с огледалото.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2114
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на служебен автомобил

Мнениеот Petrolhead » Вто 01 авг 2017 22:36


50k без ДДС, предполага че ще теглим ДДС.
ако е така, повечето седани отпадат.
трябва да се говори с продавачите, кое има N1 и кое може да мине технотест

тва за облога не го разбрах



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 157 госта