"Ресет" на сервизният интервал на б7?

Техническа и сервизна информация за Passat
CARDI
Мнения: 192
Регистриран на: Сря 08 юли 2009 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

"Ресет" на сервизният интервал на б7?

Мнениеот CARDI » Нед 06 авг 2017 17:39


Здравейте!
Колата е Пасат б7, 2,0тди, 140к.с., 2013г.
Още не съм сменял маслото на двигателя. Гледам разни клипчета за смени на масла, филтри и други ремонти. На клипа за смяна на маслото, интервала се нулира от бутоните на волана. Като отидеш на позицията "SERVICE" - има опция "RESET", даваш "ОК" - и готово!
Аз, като отида на "SERVICE" - нямам опция "RESET". Имам още около 7000 км. Въпросите ми са:
1. Колко км, като останат до смяната - ще започнат да се показват на дисплея оставащите км?
2. Като се появи "SERVICE NOW" - тогава ли ще се появи опцията "RESET"? Ако няма да се появи, значи възмоността за нулиране на този интервал, при смяна на маслото - е само с VAG-COM?
3. Понеже маслото е предвидено да се сменя на 30000 км., или 2 години - има още 1 сервизен интервал, който е на 1та година. Той ми се появи преди време - отидох във фирменият сервиз, обясниха ми, че "понеже интервала е 2 години - нарочно, на годината, от смяната - подсеща за инспекция за проблеми"! Вярно ли е това?
4. Могат ли двата интервала да се нулират едновременно и да текат едновременно?
Благодаря!




Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: "Ресет" на сервизният интервал на б7?

Мнениеот krraynov » Вто 08 авг 2017 20:49


Здравей!
Ето моя опит по въпросите:
1. По принцип настройката е след по-малко от 2500км, но може да се промени.
2. Не няма да се появи Reset. Тази възможност се появява, ак ое включена през настройките в компютъра да се показва на досплея MFA;
3. Съмнява ме малко. В този автомобил няма дата която да се настройва, има само км.
4. Втори интервал (за време) няма (виж отговора в т.3) ;)


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: "Ресет" на сервизният интервал на б7?

Мнениеот Ivo_ » Вто 08 авг 2017 21:00


Ако колата е току що внесена от Западна Европа е възможно да е останало зададено. След втората година или първата инспекция на колата, която е на 30 хил. км. интервала за инспекция на колата се променя на 30 хил. км. или мах 1 година. Въпреки че за 1 година колата може да е изминала много по-малко от 30 хил. км. тя трябва да посети сервиза за инспекция. Тази инспекция на включва смяна на масло, само преглед на колата. Смяната на маслото е когато колата направи 30 хил. км. Не знам как това се настройва или дали е възможно да се настрой, само предавам обяснения от дилъра. Предполагам, че ако не могат да се настроят два интервала настройват само един, като това е 30 хил.км. и 1 год. мах. Преполагам че след испекцията новия интервал който се задава е нови 12 месеца и разликата между 30 хил. км. и пробега до момента.


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: "Ресет" на сервизният интервал на б7?

Мнениеот Sarafov_03 » Съб 12 авг 2017 12:36


Моята беше с 30000 км. или две години, така дойде от Германия, така направихме и следващия интервал, когато сменихме маслото.


CARDI
Мнения: 192
Регистриран на: Сря 08 юли 2009 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: "Ресет" на сервизният интервал на б7?

Мнениеот CARDI » Съб 12 авг 2017 13:30


Да ви кажа какво се получи:
Днес отидох във официалният фирмен сервиз в Плевен, да ми занулят брояча, за "смяна на маслото", защото смених маслото на двигателя. Помолих отново да занулят и вторият интервал, за "сервизна инспекция"(него го бях занулявал през есента и сега ми отчиташе оставащи 447 дни). Казаха "добре, ще го занулим и него".
След малко - "готово". Качвам се, влизам в менюто, да видя какво са направили - "смяна на масло"-__km/__дни, отдолу "сервизна инспекция"-30000км/365дни. Помислих, че като тръгна км и дните за смяна на маслото ще се появят, но за второто повиках пак момчето. Според него-го беше направило така, както исках, но пак включи компютъра. Показва ми, че не може да променя зададените данни, а само може да ги нулира, да отида пак в понеделник. Тръгнах, покарах 10ина км - влязох пак на ТО - нямаше показания за оставащи км и дни до смяна на маслото!
Какво са направили?


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: "Ресет" на сервизният интервал на б7?

Мнениеот Vasseto » Съб 12 авг 2017 15:15


Сега отиди в менюто на таблото и дай ресет на интервала и ще се появят стойностите. Този ресет се намира най долу в менюто на таблото.


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: "Ресет" на сервизният интервал на б7?

Мнениеот borri » Съб 12 авг 2017 18:58


не,просто покарай малко и ще се покажат


CARDI
Мнения: 192
Регистриран на: Сря 08 юли 2009 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: "Ресет" на сервизният интервал на б7?

Мнениеот CARDI » Нед 13 авг 2017 16:22


Колко "малко"? Минах 60-65 км - няма показания!


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: "Ресет" на сервизният интервал на б7?

Мнениеот Sarafov_03 » Нед 13 авг 2017 16:25


Няма и да има, при мен беше същото, накарай майстора да закачи пак лаптопа и да повтори процедурата. Трябва веднага в сервиза да се покажат оставащите километри и дни.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: "Ресет" на сервизният интервал на б7?

Мнениеот Vasseto » Нед 13 авг 2017 18:52


Ми не.
Трябва да се направи ресет от менюто за настройки на километража за да се появят.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: "Ресет" на сервизният интервал на б7?

Мнениеот netizen » Нед 13 авг 2017 21:18


След 200 или 500км започва да отчита км.
С компютър (VCDS) се променя ESI. От Германия колите идват с настройка Good Oil quality, съответно гъвкав интервал за смяна според стил и начин на шофиране като стойностите са до 30 000км и до 2 години. Може да се промени на Poor Oil quality, тогава колата не преценява кога и с колко да намаля време и км до следващо обслужване, стойностите са вече твърди: 15 000км и 1 година.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: "Ресет" на сервизният интервал на б7?

Мнениеот pavel_andreev » Пон 14 авг 2017 8:39


Писал съм го в темата за B7 - изглежда намирането на написаното преди е най-големият проблем на хората... Нищо ще повторя:
Действително, смяната на маслото е предвидена да се отчита по два начина:
ПЪРВИЯТ: автомобила следи "навъртането" на 15000 км. от датата на последната смяна ИЛИ две години от нея. Което от двете настъпи по-рано предизвиква съобщение - 100 км. по рано или известно време преди това. Този начин се задаваше за VW автомобилите продавани в България до 2010 г. и е свързано с преценка на VW за качеството на нафтата (а не маслото) продавана тук.
ВТОРИЯТ: автомобилът следи начина на каране и след вско каране намалява километрите, които остават до края на използване на това масло. Максумумът е 30000км. Ограничението за 2 години също е валидно. "Следенето" се състои в това дали температурата на маслото надхвърля две предварително зададени стойности - на моя е нагласено 110 градуса и 120 градуса. До 110 градуса просто се "броят" километрите които остават до 30000. Между 110 и 120 градуса броенето става "по-интензивно". Ако маслото надхвърли 120 градуса се свалят направо по 4000 км. след загасване на двигателя.
Тези прагове и количестовто сяра в нафтата (изглежда то определя начина на "борене") се задват (могат да се програмират) от модула Instrument cluster (мисля, че беше 11) - таблото е отговорно за това колко време караме с едно масло ! Пак там се извършва "рисетирането" - с VAGCOM е просто един бутон.


CARDI
Мнения: 192
Регистриран на: Сря 08 юли 2009 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: "Ресет" на сервизният интервал на б7?

Мнениеот CARDI » Пон 14 авг 2017 13:02


Голямата тема за В7 на колегата pavel_andreev съм я маркирал и препрочитал няколко пъти! Не споря за начина на отчитане на км. Отивам в официален сервиз на марката да НУЛИРАТ БРОЯЧА, ЗАЩОТО СЪМ СМЕНИЛ МАСЛОТО НА ДВИГАТЕЛЯ!
Направо не е за вярване, два пъти ходя до сервиза за елементарно нещо и не знам, дали ще е последен:
Днес сутринта отидох пак в сервиза, обясних какво съм искал в събота и какво искам сега. Почнаха да ми обясняват как след първата смяна на маслото, производителя е направил софтуера така, че интервала да е 1 година,(попитах как тогава есента, като ми свърши вторият интервал отидох и ми го направиха на 30000км/730дни, и до събота бяха останали 447дни, а след нулирането-365дни?) ...............бла, бла, бла! Но, ще опитат пак. Взеха колата, след 10 минути я изкарват -питат ме "така ли искате?" Гледам СМЯНА НА МАСЛО __km/__дни, ИНСПЕКЦИЯ СЕРВИЗ 30000км/730дни. Казват, че км за смяната на маслото ще се появят, като покарам малко. Питам КОЛКО МАЛКО-не знаят! До сега минах 115 км-няма показания. Тук чета 200 - 500 км! Не знам вече! Гледам един клип в ютюб за нулиране на двата интервала на Пасат б7-2013г.(моят е такъв) без VAGCOM - само с конт ключ, бутона за дневният брояч, бутоните на волана и бутона на аварийните мигачи. Нулирват и двата интервала. Някой правил ли го е така?


Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: "Ресет" на сервизният интервал на б7?

Мнениеот imedarov » Пон 14 авг 2017 15:37


Сервизните интервали да два вида фиксиран и променлив. Фиксиран е този, който брои км/дни и е зададен на 15к км. Него можете да нулирате ръчно от сервизното меню на колата.
Променлив интервал смята км по начина описан от Павел. Този интервал се нулира с компютър. След около 500км на таблото ще видите оставащита км/ дни до следващата смяна, които биха могли да варират в зависимост от стила ви на каране.


CARDI
Мнения: 192
Регистриран на: Сря 08 юли 2009 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: "Ресет" на сервизният интервал на б7?

Мнениеот CARDI » Пон 28 авг 2017 9:56


Да, точно след 500 км. и 14 дни - данните за оставащи км. и дни се появиха. На 480 км. изминати проверявах - нямаше показания и на 500 км след нулирането се появиха!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 190 госта