няколко въпроса за пружините на голф

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
cronen
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 20 юли 2009 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: svoge

няколко въпроса за пружините на голф

Мнениеот cronen » Вто 15 авг 2017 5:04


здравейте, не карам vw, но се надявам просто от чиста колегиалност да ми помогнете. Изготвям аудио проект в японски автомобил и се оказа че задното окачване не може да понесе голямата тежест. За съжаление колата ми е с най-твърдите пружини за модела и ще търся пружини от друга марка. Приятели ми дадоха предни пружини свалени от голф 2 гти- черни,шест навивки, външен диаметър около 140мм, дължина около 330мм. Пружините станаха, като проблема беше само в тампона , но вкарахме голфовия в тампона на моята кола и нещата заспаха. Въпросът е че са ми необходими два-три сантиметра по-дълги, тоест поне още една навивка, и със същата твърдост. Ако можете да ме насочите от какъв модел vw да търся ще ви бъда много благодарен.




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: няколко въпроса за пружините на голф

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 15 авг 2017 7:35


Може би от пасат да станат, съвременник на модела голф от който са ти станали пружините


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: няколко въпроса за пружините на голф

Мнениеот stefan4o » Вто 15 авг 2017 8:28


Виж от някоя дизелова кола. Там са по-яки.


cronen
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 20 юли 2009 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: svoge

Re: няколко въпроса за пружините на голф

Мнениеот cronen » Вто 15 авг 2017 12:15


за пасата ще видя дали ще мога да намеря пружина и да я сравня с тези дето свалих от колата, но те не са ли еднакви с тези на голфа?Имам и друго питане. Знам че има разлика в горната част на пружините на голфа и оттам на тампона при различните години и исках да попитам от коя година започва тази разлика и голфа 2ката по принцип с големия или малкия тампон е. Един познат извади отнякъде два тампона и сложихме пружините, но не съм го питал дали са големите или малките.


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: няколко въпроса за пружините на голф

Мнениеот golfmk1 » Вто 15 авг 2017 12:26


cronen написа:за пасата ще видя дали ще мога да намеря пружина и да я сравня с тези дето свалих от колата, но те не са ли еднакви с тези на голфа?Имам и друго питане. Знам че има разлика в горната част на пружините на голфа и оттам на тампона при различните години и исках да попитам от коя година започва тази разлика и голфа 2ката по принцип с големия или малкия тампон е. Един познат извади отнякъде два тампона и сложихме пружините, но не съм го питал дали са големите или малките.

Тампоните на двойката са винаги от големите.(поне заводско)Пружините на пасатите ги ползват обикновено за повдигане на голфове :wink



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: railfan и 191 госта