Облицоване на интериорни врати?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот Xaxy » Вто 29 авг 2017 13:23


Здравейте,днес дойде фирмата за смяна на вратите,взеха размери и ми предложиха, да не режат сегашните врати,които са с железни каси "който живее в панелка знае за какво говоря",та вие какво мислите за това облицоване в/у сегашните врати? Единствено ме притеснява това,че от всякаде ще се стесни с по 1-2 см. или да си устоявам моето и да ги режат-къртят каквото трябва




Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот parno » Вто 29 авг 2017 16:43


на шурето му ги облицоваха - не си личи и не са му се стеснили с много вратите може би с 3 см
въпреки всичко го посъветваха първо да си внесе мебелите преди да му ги направят - сещай се защо
тука свалянето на метална каса върви по 50лв и нагоре


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот Xaxy » Вто 29 авг 2017 18:35


На мен за 3 врати ми искат 135 лв,но не мога реша кое е по-добре се изрежат или направо ги облицоват?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот ktamen » Вто 29 авг 2017 18:48


И аз имам железни каси, няма да ги махна в никакъв случай.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот Xaxy » Вто 29 авг 2017 20:01


Ама си ги облицовал с други ли? Щот при мен хола ще бъде с гипсокартон по стените,ако се сложат в/у тези старите ще стане доста грозно


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот ktamen » Вто 29 авг 2017 20:14


С нищо не съм ги облицовал, стоят си грозни. Като се наканя да ги правя, вероятно ще ги изшлайфам и боядисам и ще станат като нови, или ще си правя нови врати по старите каси. Правенето на врата, по стара каса е много трудно и едва ли някой ще ти го направи.
Тази фирма, вероятно ще ги направят добре, сигурно имат снимки на вече направени врати. Важен плюс на допълнителната облицовка е топло и шумоизолацията.


Sstefaan84
Мнения: 410
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот Sstefaan84 » Сря 30 авг 2017 8:36


Колега Хаху след като ги направиш вратите пусни една снимка, да видя за кво иде реч,само с облицовка. Защото и аз мисля скоро да ги права.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот Stivi » Сря 30 авг 2017 10:01


Ясно е че без къртене е много по-лесно и евтино,ама да не се окаже някой ден ,че не може да сложиш нов диван понеже не минава през вратата :wink


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот Xaxy » Сря 30 авг 2017 15:04


И мен това ме притеснява,иначе за облицоването на 3 врати ми казаха около 3-4 часа и съм готов, а за избиването на сегашните поне 1 ден ще иде само се избият,после да се замажат да изсъхне и чак товага идват ги сложат. Затова исках разбера,кои вариант е по-добър. За цената няма говоря,разликата дали ще ги изрежат или не е 140 лв,аз ще хвърля 1300 лв за врати за 140 лв ли ще мисля :mhihi ами освен ще видим с облицоването как ше е


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот VWGT » Чет 31 авг 2017 9:52


щом разликата в цената не те бърка, бих те посъветвал да си го направиш както трябва.
един ден ще си биеш главата в облицовката ... от опит с леко стеснена врата споделям.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот $100 » Чет 31 авг 2017 20:02


Stivi написа:Ясно е че без къртене е много по-лесно и евтино,ама да не се окаже някой ден ,че не може да сложиш нов диван понеже не минава през вратата :wink

Мисля, че стандартът за входна врата е малко по-широк от вътрешните. Така че би трябвало след стеснение да минава. Най-тесните врати са 60-65см - падне ли се под 60см няма минаване на перални, печки и всякакви подобни, но входните са 75-90 някъде не помня точно.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот Xaxy » Чет 31 авг 2017 20:40


Реших да се режат,след 10ти хората ще дойдат ги махат,после около 2 седмици ще им трябва ги изработят и поставят. Имам един друг въпрос,значи ще слагам плочки в коридорите,баня,кухня и тераса,а ламинат в хола и спалнята,обиколих магазините в Кърджали/Хасково,но нищо хубаво нямат,а цените са майка си баща си. Следващата седмица ще ходя в Пловдив,да препоръчате магазини някакви? Както и за цялостно обзавеждане,също така и фирма за кухни по поръчка и стенни гардеробчета,тука ходих ама най-рано след 2 месеца ще могат ги направят.... Ще разгледаме по-известните магазини,но все пак някой може знае друг магазин


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот gergeto » Чет 31 авг 2017 20:56


Явно си започнал гранде ремонт.При толкова много въпроси и както разбирам си подготвен финансово-що не си хванеш фирма -проектант ,да ти изготви проект ,съгласуван с твоите изисквания , па после влиза бригадата и си въртиш синджира. Колкото и невероятно да ти звучи-този вариант може да ти излезе хем по-евтин ,хем по-профи изпълнен. Помни старата поговорка: " Два лева да имаш- дай ги на майстор да ти омеси хляба.." :th_up


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот ktamen » Чет 31 авг 2017 21:12


И аз се видях в чудо с търсенето на плочки, особено като се оказа, че в Практикер, мосю Бриколаж мострите са едно, а наличността и сроковете за доставка са съвсем друго. Не си харесах плочки и от Баня стил и още няколко подобни, на които им забравих заглавията.
Купих си от Сико, Богат избор и лесна покупка и разумни цени, ама.......
Малко българска работа, във всяко кашонче имаше по една счупена плочка, дребно отчупване по края, реално не е проблем ако знаеш, защото много плочки се режат или се припокриват по ъглите, ама дефектът може да се забележи твърде късно и става кофти. Плочките бяха КАИ, те са я сътворили тази свинщина, но съм сигурен, че и търговецът е знаел. Иначе аз бих си купил няколко кашончета с такива плочки, ама да знам предварително, че са с дефект.

Последна промяна от ktamen на Чет 31 авг 2017 21:14, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот Xaxy » Чет 31 авг 2017 21:13


Филма го играх с фирма,офертата им беше малко над 16000 лв само да мога вляза в апартамента,още 8-10 бона за обзавеждане не ме устройва. Майстора който почна ремонта с материалите всичко,окачени тавани и т.н. ще ми излезе около 7-8 бона,тъй че варианта с фирма отпада категорично



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 141 госта