Тресене и скърцане при B6

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
sotirov12j
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 29 апр 2009 21:12
Автомобил: VW Passat B6 140hp
Двигател: BKP 2006
Местоположение: Пловдив

Тресене и скърцане при B6

Мнениеот sotirov12j » Нед 10 сеп 2017 18:35


Здравейте!
Имах вибрации при скорости над 70-80кмч, тропане/прищракване отпред при спиране и скърцане на спирачките пак при спиране. Майсторът ми каза да сменя рейката и накладките.
Сменихме ги, като рейката я взех втора ръка. След ремонта обаче колата няма абсолютно никаква разлика с преди. Даже сега воланът е с 10-15 градуса надясно и се върти много трудно наляво. При спиране скърцането продължава. Тези неща могат ли да имат нещо общо?
Освен това се чувствам прецакан със смяната на рейката.
Възможно ли е било майсторът да види, че е развалена преди да я сложи? Все пак е втора ръка от пасат на 80к. Мисля си, че просто искаше да вземе парите за труд. :gruebel
Прикачени файлове
IMG_7098.JPG
IMG_7099.JPG
IMG_7100.JPG
IMG_7101.JPG




Atanas85
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 16 мар 2016 18:24
Автомобил: Vw touran 5Т1
Двигател: DFEA 2016

Re: Тресене и скърцане при B6

Мнениеот Atanas85 » Нед 10 сеп 2017 22:23


А дисковете как са ти, имат ли големи ръбове или така ми се струва от снимките? Старата рейката имаше ли проблем като затруднено завиване или някакви индикации (лампата волан на таблото да е светила) или щракане и пускане при въртене на волан на място при запалена кола?


Потребителски аватар
sotirov12j
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 29 апр 2009 21:12
Автомобил: VW Passat B6 140hp
Двигател: BKP 2006
Местоположение: Пловдив

Re: Тресене и скърцане при B6

Мнениеот sotirov12j » Пон 11 сеп 2017 0:28


Мерси за отговора!
Старата рейка не издаваше никакви шумове при въртене на волата наляво и надясно в покой. Никога не е и светела лампа на таблото.
Рейката я смених само заради препоръка на майстора. Той каза, че тази вибрация и припукването отпред при натискане на спирачките е заради рейката.
Аз ще говоря с него, но преди това искам да съм по-информиран.
Дори и рейката, която съм взел да е била прецакана той можел ли е да види това и да не се стига до смяна в такъв случай?
Дисковете имат някакъв релеф, но не е много.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта