Passat B5.5 АWT 1.8T, предно стъкло се зацапва?

Техническа и сервизна информация за Passat
atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 АWT 1.8T, предно стъкло се зацапва?

Мнениеот atrt » Чет 14 сеп 2017 13:59


:biggrin
Аз карам челен Китаец и за сега е отличен ! Че даже и тонирана затъмнителна лента има горе против слънчевите отблясъци.
Каква марка ти е джама колега ? Пише го долу в десният ъгъл вероятно. Да не се окаже че е баш Китаец и твоя.

Погледи също филтъра на климатика и ако има го смени. Ако няма може и изпарителят да е зацапан от листа и боклуци и да трябва да се изчисти и той.
Също е интересно дали пушиш в колата докато караш.......... icon_idea




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Passat B5.5 АWT 1.8T, предно стъкло се зацапва?

Мнениеот ktamen » Чет 14 сеп 2017 15:09


Бисерчо постоянно ми повтаря, че ако нещо не е китайско, значи е менте.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Passat B5.5 АWT 1.8T, предно стъкло се зацапва?

Мнениеот Водния дух1 » Чет 14 сеп 2017 19:42


Да не би радиаторчето на климатика да пропуска фреон.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Passat B5.5 АWT 1.8T, предно стъкло се зацапва?

Мнениеот muns61 » Чет 14 сеп 2017 19:50


Определен тип стъкло се наелектризира много добре от триенето на чистачките и лепи микропрашинките.
Купувайте си стъкла с подгрев.


Потребителски аватар
VeselinTsonev
Мнения: 117
Регистриран на: Чет 10 ное 2011 11:08
Автомобил: Passat B7
Двигател: 2000 TDI DSG
Местоположение: Варна

Re: RE: Re: Passat B5.5 АWT 1.8T, предно стъкло се зацапва?

Мнениеот VeselinTsonev » Чет 14 сеп 2017 20:48


atrt написа::biggrin
Аз карам челен Китаец и за сега е отличен ! Че даже и тонирана затъмнителна лента има горе против слънчевите отблясъци.
Каква марка ти е джама колега ? Пише го долу в десният ъгъл вероятно. Да не се окаже че е баш Китаец и твоя.

Погледи също филтъра на климатика и ако има го смени. Ако няма може и изпарителят да е зацапан от листа и боклуци и да трябва да се изчисти и той.
Също е интересно дали пушиш в колата докато караш.......... icon_idea

Не пуша, филтър сменям винаги когато правя смяна на масла. Не знам... със сигурност ще проверя на ново и всички неща които описа... но според мен май наистина ще е от самото стъкло.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7640
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Passat B5.5 АWT 1.8T, предно стъкло се зацапва?

Мнениеот goppa » Чет 14 сеп 2017 20:55


muns61 написа:Определен тип стъкло се наелектризира много добре от триенето на чистачките и лепи микропрашинките.
Купувайте си стъкла с подгрев.

Добър съвет :th_up " Купете си три пъти по-скъпо стъкло, с екстра която няма да ползвате, щото може да попаднете на определен тип."
Кой тип стъкла се зацапва заради чистачките? И защо?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Passat B5.5 АWT 1.8T, предно стъкло се зацапва?

Мнениеот muns61 » Чет 14 сеп 2017 21:21


Защо - написал съм.
Подгревът на предно стъкло е страхотна екстра.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7640
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Passat B5.5 АWT 1.8T, предно стъкло се зацапва?

Мнениеот goppa » Чет 14 сеп 2017 21:24


Защо оригиналното не се наелектризирва от чистачките а афтърмаркет стъклото го прави? И с какво наличието нба подгрев предотвгратява наелектризирането?


Cealtex
Мнения: 78
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 0:17
Автомобил: VW Passat B5.5 1.8T AWT
Двигател: 79045591050
Местоположение: Ямбол

Re: Passat B5.5 АWT 1.8T, предно стъкло се зацапва?

Мнениеот Cealtex » Пет 15 сеп 2017 10:47


VeselinTsonev написа:Има нещо под педалите - мокро не може да се каже , но определено е текло защото като пипапм мокета пръстите ми стават черни всякаш не е съвсем сухо, докато от пасажерската страна не е така. А и сега при това горещо време най-вероятно бързо се изпарява.
Ужас, от всичко най-много ме притеснява след свалянето и качването на таблото СКЪРЦАНЕТО! Аз джабката свалях за ремонт и сега не може да спре да скърца, а не мога да си представя за цялото табло!
Как е при Вас (тези които са сваляли)?
Елбатрон хубаво за София, но съм от Варна! Някой да знае читав сервиз който се занимава само с такива неща във Варна?


Здравей, адаш!

Малко оф-топик, но видях, че си споменал скърцане на табло и жабката и реших да се включа. Относно скърцането и при мен до миналата седмица беше така, но след смяна на цялото табло всичко се оправи. Проблемът при мен беше, че таблото имаше доста счупени пластмасови закрепващи уши (жабката, централната част където се слага радио/климатроник), но предполагам с равните пътища, по които караме е така. Един ден случайно забелязах, че на жабката се беше счупила оста на вратичката и съответно като я отворех просто искаше да си падне цялата, отделно колата я купих със счупена дръжка за отваряне и след като всичко се натрупа просто си намерих нова (стара) жабка и миналата събота тръгнах да я сменям. Съответно се натъкнах на 4 от 7 счупени пластмасови уши по таблото за закрепването на жабката и тръгнах да ги лепя с някво полиуретаново лепило на Вюрт или нещо такова, но се бях ядосал супер много и директно почнах да търся и табло и за мой късмет намерих голо табло почти като ново. След смяната няма никакво скърцане и жабката работи перфектно.

На картинката, която съм прикачил, се вижда къде бяха счупени пластмасовите ушички като тази, които са на средната част на конзолата водеха до това дразнещо скърцане.

VW Passat 3B6 Dash.png


Успех с проблема със зацапването!


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 АWT 1.8T, предно стъкло се зацапва?

Мнениеот atrt » Пет 15 сеп 2017 11:53


Друго за което се сещам е примерноа ако мажеш таблото с някакви мазила, които не попиват в него. Примерно на спрей. От там да се изпарява мазотия.

Тоя мотор е бензинов, но въпреки това също е възможно ако примерно от към двигателният отсег има някъде скъсано картерно съединение да димят от него маслени пари или пък ако гъвкавата връзка на ауспуха е леко цепната и от там да излиза по малко дим също. После вентилатора го засмуква и в купето. За това се сетих също.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 АWT 1.8T, предно стъкло се зацапва?

Мнениеот инжектопляктор » Пет 15 сеп 2017 12:17


Аз си смених стъклото с ново. И аз забелязвам вечерта някакъв фин слой като леко запотяване на стъклото.
Дори и да пусна духалките, не се изчиства. Радиатора на парното ми е чисто нов, както и всички маркучи.
Приемах го за нормално, изглежда не е?


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 АWT 1.8T, предно стъкло се зацапва?

Мнениеот atrt » Пет 15 сеп 2017 13:07


Абе, то може и нормално да е ако Бутарила е побелял и се е поразлепил :smile ............



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта