Проблем с печка на VW Sharan

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
webasto
Мнения: 94
Регистриран на: Пет 17 окт 2014 6:00
Автомобил: VW SNARAN 4x4
Двигател: 2005
Местоположение: ВИДИН
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот webasto » Нед 03 сеп 2017 21:57


georgebonev написа:Съпротивлението под "пяната" между двата кондензатора? Руснаците го обсъждаха това - имаха проблемно палене... Ако платката е подобна...


Ако е удобно една снимчица,да видят и други колеги.




Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот georgebonev » Нед 03 сеп 2017 22:28


Изображение
Имаше тема от братушките, в която се описваше проблем с паленето на Вебастото, заради повредени съпротивления под "пяната" между двата големи кондензатора. Линка ще мога да го пусна след 10-ти. Мисля, че беше в Борт-журналите на drive.ru


Потребителски аватар
HeyMoPeH
Мнения: 51
Регистриран на: Пон 10 окт 2011 17:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана/София

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот HeyMoPeH » Нед 03 сеп 2017 22:31


georgebonev написа:Изображение
Имаше тема от братушките, в която се описваше проблем с паленето на Вебастото, заради повредени съпротивления под "пяната" между двата големи кондензатора. Линка ще мога да го пусна след 10-ти. Мисля, че беше в Борт-журналите на drive.ru


Георги, въобще не става дума за този модел печка. Колегата по-горе питаше как се сваля бронята и самата печка на VW Touran тя не е същия модел като тази от Мазда 6 която ти имаш в Голфа или тази от снимката ти.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот georgebonev » Нед 03 сеп 2017 22:43


Да, не е същата.
О'К, съгласен!


mminchev
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 20 юли 2014 14:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот mminchev » Нед 10 сеп 2017 21:52


Колеги, въпроса ми е, задължително ли е печката да се вижда на VAG-COM. Ако не се вижда, означава ли, че електронния блок за управление на печката е изгорял. Печката е eberspacher D5W S, автономна има и бутонче за ръчно включване над огледалото, на конзолата на часовника. Има отделен акумулатор, под пасажерската седалка и две електрически помпи на антифриза. Едната е отпред до двигателя, а другата е отзад до печката. Печката не работи, но и не се вижда, като устройство на 18-ти канал на VAG-COM. Свалих я и установих, че свещта е изгоряла. Сега чакам да пристигне новата свещ и да пробвам. Да добавя, че ел. помпите, вентилатора, датчиците и нафтовата помпа работят. Автомобила е VW SHARAN 1.9 TDI AUY 4MOTION 2002 г.


Потребителски аватар
Alek
Мнения: 764
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот Alek » Нед 24 сеп 2017 16:00


Трябва да я виждаш, защото е оригинално вграждана. Ако не се вижда, провери си буксата на печката и окабеляването към буксата. Често изгнива или прекъсва кабел или контакт, тъй като печката е на доста открито място.


hool_23
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 13 яну 2016 12:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот hool_23 » Вто 26 сеп 2017 10:01


След оправянето на печката ми ( вебасто ) на Турян 2.0 140 коня тди 2007 год.Нямам търпение да вида как ще работи.Но въпроса ми е как мога да разбера дали печката е донагревател или атономна,защото гледам по руски форуми как пускат да работи печката от дистанционното на колата,дали ще може и мойта да тръгне от него?


Потребителски аватар
vankat-2
Мнения: 267
Регистриран на: Сря 24 май 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот vankat-2 » Вто 26 сеп 2017 10:22


hool_23 написа:След оправянето на печката ми ( вебасто ) на Турян 2.0 140 коня тди 2007 год.Нямам търпение да вида как ще работи.Но въпроса ми е как мога да разбера дали печката е донагревател или атономна,защото гледам по руски форуми как пускат да работи печката от дистанционното на колата,дали ще може и мойта да тръгне от него?

Автономна е.Може да и се мотнира дистанционно без проблем, може и да се включва парното на първа степен да духа.


hool_23
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 13 яну 2016 12:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот hool_23 » Вто 26 сеп 2017 10:38


А от дистанционното на колата?


Потребителски аватар
vankat-2
Мнения: 267
Регистриран на: Сря 24 май 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот vankat-2 » Вто 26 сеп 2017 13:53


hool_23 написа:А от дистанционното на колата?

Не трябва си отделен модул, който се монтира с отделно дистанционно.Ако имаш интерес мога да те свържа с човек, който се занимава с тея неща.


hool_23
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 13 яну 2016 12:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот hool_23 » Вто 26 сеп 2017 14:28


Благодаря


nseria
Мнения: 17
Регистриран на: Вто 11 ное 2008 19:18
Автомобил: VW Sharan+ VW Caddy mk1
Двигател: AUY+JH
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот nseria » Сря 25 окт 2017 19:53


Миналата зима бях писал за моя проблем с печката на Шаран-чето, който са явяваше в това че постоянно набиваше грешка че прегрява. И съответно си постудувах доста :banghead . Бях сменил свеща, изчистих цедката, оправих ел. циркулационната помпа, общо взето всичко бях прегледал, но печката все така прегряваше и гаснеше. И миналата седмица си викам, че тази зима няма как да студувам. Пак започнах с преглед на помпата, свалих самата печка, разглобих я, прегледах я, но така и не се намери причина. Най-накрая реших да точа антифриза, и да търся запушване. Започнах от задния радиатор, но при него нямаше проблем, обаче като започнах да разкачам маркучите от алуминиевите тръби под купето- воала. На всяка снадка маркуч-тръба, се беше образувало тапа( нещо като варовик, но по меко), изчистих всички тръби, продухах ги, сглобих, и вече се радвам на топло. Тази зима няма да се студува :11


milenskia
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 03 ное 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот milenskia » Вто 28 ное 2017 13:02


Колеги, спешно търся добър майстор на печки в Плевен, някой ако знае да пише моля? може и на лично съобщение, при мен се оказа че печката работи но много пуши на моменти, и днес като погледнах отдолу има теч на нафта някъде около ауспухчето на печката. С алхамбра 2004 год. съм, еквивалент на Шаран 2. Ще ми се да я спра от бушон или нещо друго ако знаете откъде се спира кажете? докато отстраня проблема


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот stefarata » Вто 28 ное 2017 13:17


Спри помпичката да не доставя гориво. Там е опасно да тече нафта. Помпичката трябва да е някъде от другата страна, проследи маркуча. Откачи кабелите на помпичката докато не оправиш печката


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7641
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот goppa » Вто 28 ное 2017 13:27


Става и само да откачи термошалтера под предното стъкло пред шофьора.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта