polo 6n2 1.6, 16V проблем при топъл старт

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
simeon.gospodinov
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 20 яну 2016 13:51
Автомобил:
Двигател:

polo 6n2 1.6, 16V проблем при топъл старт

Мнениеот simeon.gospodinov » Чет 28 сеп 2017 21:46


Здравейте, имам следният проблем, когато запаля колата на студено тръгва без проблем и след като загрее и спра някъде за кратко време, след това върти, но не пали. Ако изчакам малко време след това, пали без проблем, както и ако пробвам да запаля веднага след като съм изгасил. На диагностика не излизат никакви грешки. Някой ако има идея от какво може да е, моля да сподели. Четох по форуми и сайтове, че температурния датчик на охладителната система дава подобни грешки, но не съм сигурен.
1.6 16V e двигателя.




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: polo 6n2 1.6, 16V проблем при топъл старт

Мнениеот инжектопляктор » Пет 29 сеп 2017 0:25


Температурният датчик съпротивлението му се увеличава с намаляване на температурата и намалява с увеличаването й.
Когато е дефектен, обикновено колата си мисли, че е много студено и бичи гориво.
Когато загрее с многото гориво, което се подава се дави. И не може да запали.
Виж температурняи датчик. Той няма да излезе като грешка, погледнете живите данни.
И вижте какво дава за температура на охладителната течност при загрял автомобил


simeon.gospodinov
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 20 яну 2016 13:51
Автомобил:
Двигател:

Re: polo 6n2 1.6, 16V проблем при топъл старт

Мнениеот simeon.gospodinov » Пет 29 сеп 2017 16:23


Направих следното: изчаках колата да загрее и закачих компютъра да следя температурата и показваше 96-100, а на таблото 90, което не знам дали е съществена разлика и дали е проблем, но пробвах и друго. След като се случи същия проблем, на топъл двигател да не пали, изключих буксата от датчика на охладителната система и проблема си остана. Това значи ли че не е от датчика?


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: polo 6n2 1.6, 16V проблем при топъл старт

Мнениеот tdi fen » Пет 29 сеп 2017 17:14


провери показанието на студен двг без да си запалил


igril
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 16 апр 2012 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: polo 6n2 1.6, 16V проблем при топъл старт

Мнениеот igril » Пет 29 сеп 2017 20:13


Да не те отчайвам, но аз го имам същия проблем... Където и да отида казват ,че колата е перфектна и не могат да открият от къде идва проблема...Смених ламбда, датчик на колянов вал,температурен датчик, свещи...Проблема остана и се чудя кво да правя...Писах навсякъде но няма файда-форуми и т.н.Поне ти си спести парите,защото не е от тия части, които аз смених. Ако разбереш от къде е проблема,пиши-аз не можах. Иначе колата е супер,нито гасне, нито мени обороти,проблема е когато е топла и престои малко-пали много трудно


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: polo 6n2 1.6, 16V проблем при топъл старт

Мнениеот muns61 » Пет 29 сеп 2017 20:23


Понякога се получава от незатваряща дюза. Като угасиш, от нея изкапва бенззин и се изпарява. После въртиш доста на стартер.


simeon.gospodinov
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 20 яну 2016 13:51
Автомобил:
Двигател:

Re: polo 6n2 1.6, 16V проблем при топъл старт

Мнениеот simeon.gospodinov » Съб 30 сеп 2017 10:31


Вчера откачих датчика на температура и карах без него и не ми го направи този номер, днес ще пробвам пак. Един познат спомена, че имал подобен проблем на служебна кола и бил от това че бензиновата помпа прегрявала? но ми звучи несериозно. Казаха ми в магазин за авточасти за температурните датчици, че някои марки, дори нови не е гаранция, че ще предават вярно. А относно незатварящи дюзи, има ли някакъв начин да го хвана това с диагностика или някакъв тест при хора, които разбират от дюзи.


simeon.gospodinov
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 20 яну 2016 13:51
Автомобил:
Двигател:

Re: polo 6n2 1.6, 16V проблем при топъл старт

Мнениеот simeon.gospodinov » Съб 07 окт 2017 15:13


Четох по форумите, че може да е от горивния регулатор. Губил налягане до колкото разбрах. Мнения? Също така много много рядко ми се случва, но се е случвало, докато работи за секунди да паднат оборотите и да си ги качи пак, сякаш тръгва да гасне.


Потребителски аватар
NastyPolo
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 25 сеп 2017 12:12
Автомобил: Polo
Двигател:

Re: polo 6n2 1.6, 16V проблем при топъл старт

Мнениеот NastyPolo » Вто 10 окт 2017 8:31


Смени си температурния датчик.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта