VW Sharan 1995-2000 г. - смяна на радиаторче за парното

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

VW Sharan 1995-2000 г. - смяна на радиаторче за парното

Мнениеот kris11 » Чет 19 окт 2017 10:20


Мемо79 написа:Здравеите
Някои можели да ми каже как да сменя казанчето на парното на sharana.


Радиаторче парно многооо трудно. Ако е за радеиаторчето питай -тъкмо с него се занимавам и главоболя.
За модела 95-2000г - по описанието сваляне на крепежа.
Нооо освен посочените има и скрити болтове и гайки :Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun
Скрит болт камък 13 надълбоко под волана покрай компа. Сваляне на трапеца / цялата система на чистачките/ Приготви си ключ 24 за развиване на големите гайки крепящи цялата система към ламарината. Сваляне на кутията на филтъра за купето. Като се свали филтъра има 1 гайка камък 8 .Кутията се държи с 2 гайки 10 ка в 2 та края и под нея лъсва още 1 винт камък 8.
Свалят се 2 та малки говорителя на кората, датчика в средата на кората /точно до пр. стъкло. Свалят се малките корички от 2 те страни / попвдигат се с плоска отвертка /на щипки са/. Свалят се превключвателите от централната конзола, ключа за фаровете, дясна възглавница /2 дълги болта 10 ка. Белия уплътнител в дясно покрай вертикалната бяла тапицерия се издърпва и се започва дърпане и клатена на кората. Волана макс ниско и към теб. Кората я изкарах надясно към пътника.
Отдолу има пак красота 2 цевката се държи с 2 винта торкс , ама единия се пада отдолу и хич не е достъпен.Самото радиаторче се крепи с 2 мали торкса. И за да е пълно щастието се надупваш, бъркаш надълбоко и търсиш по алуминиевия щит 2 скрити винта , които държат скобата на радиаторчето. После хубаво си изподираш ръцете за преместиш скобите на 2 та маркуча надолу по маркучите за да се освободи 2 цевката.
При бензин и климатроник на десния маркучима наниза 1 Г 0бразен тройник с датчики за климатроника - внимателно да не се спука ,че е 52 лв цената му само.
Радиаторче по-евтиния вариант 58 лв без отстъпката NRF ном,00053550.
Приготви си и концентрат антифриз - изтича от маркучите, а не можеш да подложиш нищо - няма място.
П.П. а трапеца на чистачките има определен начин на сваляне - врътват се малко на контакта , така,че лостчетата в 2 та края / към калниците / да са прибрани към средата. Куплунга на мотора се вади трудничко Сваля се тапицерията около акумулатора /надстройката/.
Сега е момента да се направи профилактика и смазване на ябълките / 2 те крайни не могат да се гресират при монтиран трапац/
Прикачени файлове
Swalqne tablo.doc
(1.54 MiB) Свален 149 пъти

Последна промяна от kris11 на Сря 27 сеп 2023 19:17, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Смяна на казанче за парно vw sharan

Мнениеот kris11 » Чет 19 окт 2017 11:06


IMG 1 -десен маркуч към 2 цевката , вижда се и Г обр. тройник с датчика
IMG 2 - радиаторчето - до мотрче клапа се вижда 1 я малък торкс, а в страни на парцала горни винт . Долния е точно под него. :Mr Green Fun
IMG 3 - в ляво се виждат2 заварени гайки - болт с камък 13 досъпни от двигателен отсек. М/у компа и парцала скритата лимонка отвътре.
IMG 4 - в близък план торкса на 2 цевката към радиаторчето
5-6-7-8 свалената коричка
Прикачени файлове
IMG 1.jpg
IMG 2.jpg
IMG 3.jpg
IMG 4.jpg
IMG 5.jpg


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Смяна на казанче за парно vw sharan

Мнениеот kris11 » Чет 19 окт 2017 11:10


продължение
... 725 новото радиаторче
Прикачени файлове
IMG 6.jpg
IMG 7.jpg
IMG 8.jpg
IMG_20171017_123336725_HDR[1].jpg


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Смяна на казанче за парно vw sharan

Мнениеот kris11 » Чет 19 окт 2017 19:37


За да е супер гадно гайките на фланеца на радиаторчето превъртяха в пластмасата. Съмнявам се да са плескали с някакво лепило / няма цвят, но по малко напред назад тръгнаха и 2 та винта и в един момент превъртяха гайките.
С дремела и дискче резнат тръбите преди фланеца .
Снимка на старото радиаторче и сравнение в дебелините на нов и стар.

Боби дава идея с дълга отвертка - явно при него е сменяно радиаторчето, щом е с винт за кръстата и прорез за плоска отвертка/ новото е с такава окомплектовка. Друго - на старото уплътнението не е дунапрен , а някаква гадна дебела и твърда микропореста гума .Не можах да я избуша с остра отвертка.
Голяма борба беше със скобите на маркучите и Г обр тройник - тясно и трудно досъпно място.
Прикачени файлове
IMG_20171020_121652103[1].jpg
IMG_20171020_121633833[1].jpg
IMG_20171020_121612652[1].jpg
IMG_20171018_113816866[1].jpg


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Sharan 1995-2000 г. - смяна на радиаторче за парното

Мнениеот Vlad777 » Пет 20 окт 2017 12:48


:bowdown

Разчистих :love.vwclub


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Sharan 1995-2000 г. - смяна на радиаторче за парното

Мнениеот kris11 » Пет 20 окт 2017 19:02


В допълнение по темата: Китайското чудо си е КИТАЙСКО. 2 цевката е явно супер китайка. при затваряне не приляга плътно, има крвиена по отнешение на тръбите и фланеца на радиаторчето, На пробно каране не дими , не пропуска.
Стана по предложението на Боби , но с големи мъки/ залепване на долната гайка с от рода на коноколитб Винта в комплекта за долния отвор не стига по дължина с малко за да се съберат фланците . Семен с малко по-дълъг около5-6 мм
Наложи се с дремела съветване на горния леген ба радиаторчето в дясната част към пътника. На новото пластмасата е чист правоъгълник , а на щатнотното и леглото са под дъга краищата. Ъгъла в дясно към стъклото не пречи , но се наложи заобляне на правия ъгък в дясно към пътника за да може радиаторчето да легне плътно в гнездото.
Заради малоумно разположения Г обр тройник с датчик се наложи смяна на скобите с червячни - жива мъка по разхлабването им , а пък още по-голяма със монтажа им.
По метода на Боби няма нужда да се свалят гайките камък 10 скири под алум. щит за да може да се издърпа целия кожух на отоплението. Труден е монтажа на упл. О пръстени на фланеца , но в предвид лашкане на крепежа на металната греда, кормило ... :horror :horror :horror :horror :horror за да може цялата кутия да се издърпа назад е за предпочитане.

Явно е замислено да се сваля целия кожух на отоплението. охлаждането. Не знам и от какъв зор превъртяха и гайките във фланеца. Като ми остане време ще се занимавам с тях -поне 2 цевката ще я има в резерва , ако не за мен за някой закъсал.
Утре следва слагане на кората и на първо време крепежа и от страна на двигателния отсек и монтаж на трапеца на чистачките ,че идва дъжд
П.П. гайките на новия фланец са нормални. докато за тези на стария май са със законтряне / ще ги изследвам/

П.П.2 Откровено казано , ако пак се наложи смяна с дремела кората / таблото през средата и после черен полиуретан .дреме ми колко ще е красиво., ама такава одисея не ми се преживява отново. А и не се знае колко ми остава още на този свят.

П.П. 3 забравих да пиша ,че опита за демонтаж изрязох 1 вертикална пластмаса покрай фланеца на радиаторчето пречеща за достъпа до долния винт.Като я няма има достъп за пръст насочващ отвертката промушена покрай 2 цевката и уплътнителя / новия дунапрен , стария микропореста гума/.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Sharan 1995-2000 г. - смяна на радиаторче за парното

Мнениеот kris11 » Съб 21 окт 2017 18:31


Продължение - днес слагане на кората.мсам човек не може да се оправи хем ъежи , трябва да се повдига задния край за да влязат направляващите в правоъгълните отвори на планките и трябва едновременно задвижване напред към стъклото За съжаление не стана без сваляне на волана Обаче забравих 2 та болта д о компа и се счупи дясното лостче при опит за монтаж на таблото без сваляне на волана.В понеделник ще се издирва лостчето и остават корите около волана. А и да се изтърка с гумичка грешката за ербега , че 3 дни се движих без десен.
Понеже забравих да раздвижа трапеца на чистачките се наложи да сваля рамената и отново да ги монтирам ./ беше задвижен механизма за да се прибератнай-крайните лотет нан трапшеца към средата / предполагам е било в средно положение на рамената , но ги бях свалил/.
накутията за ф-р купе дясната гайка е пластмасова М5, а лява и средна метални с периферия М6. Забр до левия маркуч с Г обр тронки към 2 цевката на парното има 1 пластмасова скоба на ,която се закрепва празен куплунг 2 широки пина.


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: VW Sharan 1995-2000 г. - смяна на радиаторче за парното

Мнениеот bobitur » Нед 22 окт 2017 14:14


При мен на двуцевката беше с торкс, и за това си купих дълга отвертка с торкс. Казах ти че може да не сваляш кутията. И защо не свали волана а си играеш с пластмасите около него.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Sharan 1995-2000 г. - смяна на радиаторче за парното

Мнениеот kris11 » Пон 23 окт 2017 12:16


Не съм я свалял кутията - по-горе има снимка на срязаното с дремела и вадене на радиаторчето. Гайките на торкса на фланеца на радиаторчето превъртяха във фланеца, затова се наложи и рязането. Писах по-горе ,че уплътнението не е дунапрен , а дебела микропореста гумя , която много трудно се пробива така на място дори и с остра кръстата отвертка.
Волана не го свалих ,че ми беше писнало и причерняло вече :horror :horror .


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: VW Sharan 1995-2000 г. - смяна на радиаторче за парното

Мнениеот bobitur » Пон 23 окт 2017 13:14


Не помня как е махнах порестата пяна, но стана всичко с много споменаване на роднини, за което им се извинявам.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Sharan 1995-2000 г. - смяна на радиаторче за парното

Мнениеот kris11 » Съб 28 окт 2017 17:45


кЕтайското си е кЕтайско. Разлика в температурата на входящ и изходящ маркуч за радиаторчето 3 гр, а жегата със старото радиаторче я няма - сега едва мъждее топлината. Няма проблем с клапата топло/ студено- няма грешки, а вчера свалях жабката наново за да откача куплунга на хеликоптера /от него не се чува клапата/.


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: VW Sharan 1995-2000 г. - смяна на радиаторче за парното

Мнениеот bobitur » Нед 29 окт 2017 15:19


Преди време имах голф и сложих китайско и парното беше отврат, сега на галаксито сложих втора употреба, и няма разлика спрямо преди. Много хора ще ме помислят за глупак, да слагам втора употреба, но след първата смяна на радиаторче, вече добих опит и ще го сменя за нула време ако почне пак да тече.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Sharan 1995-2000 г. - смяна на радиаторче за парното

Мнениеот kris11 » Нед 29 окт 2017 16:46


bobitur написа:Преди време имах голф и сложих китайско и парното беше отврат, сега на галаксито сложих втора употреба, и няма разлика спрямо преди. Много хора ще ме помислят за глупак, да слагам втора употреба, но след първата смяна на радиаторче, вече добих опит и ще го сменя за нула време ако почне пак да тече.

Имам 1 наум с втора употреба раздиаторче - не се знае кога ще текне. Ако сменям - вече кардинално режа таблото - няма да се занимавам с разглобяване.
Да уточня днес има време и човърках с дремела.да изчопля страните около гайките на фланеца .Успях и с контра от клещи и торкс Т25 .
Преминах през законтрящия участък. След сваляне на болтовете и гайките си личи по резбата на болтовете участък с лепило или фиксатор по светъл от охра. При завиване на ръка на гайката тръгва и запира на този участък.


emi_bh
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 14:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: VW Sharan 1995-2000 г. - смяна на радиаторче за парното

Мнениеот emi_bh » Нед 19 ное 2017 18:11


Здравейте гледам че вече имате опит с радиатора на парното и аз имам един шаран с този проблем може ли да ми помогнете ако ви се занимава разбира се за което ще си платя или да ми препоръчате къде в София могат да го сменят без да почупат всичко


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Sharan 1995-2000 г. - смяна на радиаторче за парното

Мнениеот kris11 » Пон 20 ное 2017 10:29


""Обаче забравих 2 та болта д о компа"
Да ама ще падне пак полуразглобяване за да ги сложа. В събота стана живарник под предните седалки при преминаване през микро и макроязовири и реки по пътищата. Чакам да спре да вали и подмятам пак трапеца.

Така размина ми се без изваждане на трапеца, само махане на рамена и развиване на големите гайки и 4 болта закрепващи трапеца. Естествено и кората леген се сваля .
На снимката се вижда как хубаво свети десния отвор :horror и през двата отвора водопад
Прикачени файлове
IMG_20171019_092521143_HDR.jpg



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта