Голф 5 , питане за ел. стъкла

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
alex77777
Мнения: 63
Регистриран на: Вто 05 май 2009 0:40
Автомобил: Поло МК6
Двигател: tsi
Местоположение: София

Голф 5 , питане за ел. стъкла

Мнениеот alex77777 » Пет 03 ное 2017 1:52


Здравейте , колеги.
1. Имам едно питане, за ел. стъклата. Проблема е следният - ако пусна стъклото, с едно натискане на копчето до долу и после , с едно натискане да го кача до горе, няма проблем. Качва се и слиза без проблем, без да задържам копчето. Обаче, ако го отворя само до средата и после като натисна копчето , за да го затворя - не тръгва да се затваря, а да се отваря. Тогава трябва да го спра и да задържа копчето на горе, докато се затвори. Мислех, че е от копчетата, купих нови, но си остава същото. Копчетат отпадат, ако е имал някой друг такъв проблем, да даде акъл.
2. Имам и едно друго питане, да не отварям друга тема. От скоро ми се появи един проблем. Като спра и загася двигателя, почнах да чувам едно цъкане, като на реле, все едно се вкючва и изключва нещо, постоянно. Само че , цъкането идва от към жабката, да кажете, имали някъде там някакви релета, да проверя. Лошото е , че ми яде акумулатора това нещо, онзи ден , не можаш да запаля.
Благодаря предварително.




Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 5 , питане за ел. стъкла

Мнениеот lubo007 » Пет 03 ное 2017 9:09


за цъкането не знам, но за джамът ще ти кажа на мен как стана!
По принцип това се вози защитна функция и като тръгне на горе веднага го връща на долу. 2 варианта:
1. като вдигаш на горе стъклото, не цъкай втора степен. нека тръгне леко на горе и после натисни втора степен.
2. отваряш панела на вратата (отвънка) и си гледаш оптегачите на жилото и самото жило в какво състояние са. Чупят се след пружината една пластмаса и жилото застава полу пречупено и от там иде проблема. Аз го вързах със една опашка и сега седи в правилна посока. Става и със ново жило :c020
Проблемът е масов при тоя модел


nikname
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: Голф 5 , питане за ел. стъкла

Мнениеот nikname » Пет 03 ное 2017 12:09


Цъкането под жабката го имам и аз,чува се обаче рядко и вече не го отразявам.Съмнява ме обаче от това да ти смуче акумулатора.
Колкото до ел.стъклата както каза колегата си е срещан проблем.Много ме изнервя и мен,когато го смъкна до средата и при натискане да го вдигна той тръгва надолу.Мисля че проблема е в самата машинка включва защитата по рано и го смъква надолу.Проблема беше коментиран в шкода форума,но решението не се сещам какво беше.


Потребителски аватар
alex77777
Мнения: 63
Регистриран на: Вто 05 май 2009 0:40
Автомобил: Поло МК6
Двигател: tsi
Местоположение: София

Re: Голф 5 , питане за ел. стъкла

Мнениеот alex77777 » Пет 03 ное 2017 16:15


Мерси, колеги, явно ще трябва да разглобявам вратата, да видя от къде идва проблема. А цъкатето, в дни когато имам, колата се замисля малко , когато паля. В дни когато не съм го имал, пали от раз, чудно ми е къде и какво е това реленце.


Потребителски аватар
SuN_CiTy
Мнения: 133
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 18:16
Автомобил: VW GOLF V 2_0 TDI 4 MOTION
Двигател: BMM 2006
Местоположение: гр. Горна Оряховица

Re: Голф 5 , питане за ел. стъкла

Мнениеот SuN_CiTy » Нед 08 апр 2018 21:21


Някакво развитие по въпроса с "цъкането", че и при мен се чува...?

Последна промяна от SuN_CiTy на Нед 08 апр 2018 22:07, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
alex77777
Мнения: 63
Регистриран на: Вто 05 май 2009 0:40
Автомобил: Поло МК6
Двигател: tsi
Местоположение: София

Re: Голф 5 , питане за ел. стъкла

Мнениеот alex77777 » Нед 08 апр 2018 21:57


По въпроса с цъкането, наскоро го реших. Беше от китайска мултимедия, която бях сложил. Отидох на ел. майстор, нещо направиха, не знам какво- отговора беше, утечка на електричество. До сега всичко е ок, нямам вече цъкане.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mitko23, Zmeq22Petkov и 50 госта