ГИ изпарителя вдига налягане при отнемане на газта

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
stanimir1123
Мнения: 211
Регистриран на: Сря 29 авг 2007 17:44
Автомобил: b5 AFN
Двигател:
Местоположение: Димитровград / LONDON

ГИ изпарителя вдига налягане при отнемане на газта

Мнениеот stanimir1123 » Нед 28 дек 2014 19:16


Здравейте колеги, преди два дни си монтирах ГИ Тамона с изпарител ТОМАСЕТО преди това имам монтирани около 10-15 ГИ в този вариант и не съм имал проблеми.
Сега се всичко е точно но когато се движа с 100-120км/ч и отнема газта гледам на лаптопа че се вдига много налягането отива до 4 атм. в изпарителя и след това колата или гасне или забива при подаване на газ. някои има ли на идея какъв може да е проблема, мислех че е изпарителя но го подмених и проблема си остана.




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: ГИ изпарителя вдига налягане при отнемане на газта

Мнениеот Bai Sando » Нед 28 дек 2014 22:49


Пробвай с друг МАП сензор :gruebel


SIKO9
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 05 авг 2014 10:07
Автомобил:
Двигател:

Re: ГИ изпарителя вдига налягане при отнемане на газта

Мнениеот SIKO9 » Сря 15 ное 2017 9:57


Здравейте колеги,
И аз имам същия проблем - при отпускане на газта, вдига налягането до 3.5(където дава грешка за високо налягане) и автоматично ме прехвърля на бензин. ГИ-то е СЕК ЛЕХО, смених и изпарител и мап сензор, и все така си прехвърля.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: ГИ изпарителя вдига налягане при отнемане на газта

Мнениеот ivan_pop » Сря 15 ное 2017 19:36


За налягането отговаря изпарителя!
Ако с електрониката всичко е наред,проблема е в изпарителя!Смени пак изпарителя със свестен и пиши за резултата!


SIKO9
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 05 авг 2014 10:07
Автомобил:
Двигател:

Re: ГИ изпарителя вдига налягане при отнемане на газта

Мнениеот SIKO9 » Пет 17 ное 2017 8:28


Така вързах я и днеска и се оказа,че сега прехвърля вече и по друга причина. Това с налягането го бях установил преди време. Но от известно време, започна да прехвърля и като задържиш газта около и над 3000 оборота. Оказа се,че има някакъв проблем и с четенето на оборотите. След 2750 оборота, спира да ги чете и прехвърля на бензин, но няма грешка и като натисна пак газта, или оборотите паднат под 2700, започва пак да си ги чете и сама връща на газ. Четенето на оборотите е вързано към бобината и според мен това е по скоро нещо от компютъра на газта(дето не иска да ги чете след 2700 оборота), защото преди тези обороти няма грешка.

П.С. Това за налягането ако го вдига още и заради него да прехвърля директно на бензин(като дава грешка за високо налягане) го разбрах да кажем - ще трябва друг изпарител. Но това за оборотите от какво е и защо прави така???А може и да са някак свързани знам ли...


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: ГИ изпарителя вдига налягане при отнемане на газта

Мнениеот Bai Sando » Пет 17 ное 2017 19:15


Виж в настройките за обороти,дали няма падащ прозорец с който да избереш друг източник на обороти;например бубина,датчик колянов вал,инжектор и т.н.по някога помага когато има проблем с намирането на стабилни обороти.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: ГИ изпарителя вдига налягане при отнемане на газта

Мнениеот ivan_pop » Пет 17 ное 2017 19:58


Отрежи го този кабел дето чете обороти от бобината и задай в програмата виртуални обороти.Така ще ги чете от бенз. дюзи.Ако пак има проблем с четенето на обороти,има някакви смущения от някъде.Тези смущения най-вероятно идват от запалването,бобини,свещи,кабели.........
Тамоната е много капризна откъм такива смущения!

П.П.:Офф това за автора на темата с Тамона го написах.Не видях че става въпрос и за друг ГИ!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта