Цялостно фолиране (облепяне) на автомобил

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Цялостно фолиране (облепяне) на автомобил

Мнениеот drmilendd » Вто 12 дек 2017 22:39


Някой има ли опит с цялостно облепена с качествено фолио кола за дълъг период от време?
Колко време издържа, проблеми при щети, миене на автомивка, полиране на фолиото (?!) И всякакво друго инфо ще ми е от полза.
Ще се купува нова кола, и въпроса е дали да се поръча в къстъм цвят, който се доплаща и след 5 години може и да е труден за продаване или да се поръча стандартна и след това да се облепи с фолио. След пет години (примерно) фолиото се сваля и колата е като нова (поне на боя) и в стандартен цвят.
Цветовете са ясни, имам представа груба и за цената - 2000-3000 лв.
Издръжливост, състояние на боята под фолиото след дълго време и препоръка за сервиз (ако има друго освен булфолио и Партнерс) са ми въпросите.
Благодаря
П.с. не пиша в старата тема за облепяне на голф 3, поради липса на допирни точки ;)




Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Цялостно фолиране (облепяне) на автомобил

Мнениеот gergeto » Сря 13 дек 2017 6:54


Ще облепяш нова кола ? :horror


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Цялостно фолиране (облепяне) на автомобил

Мнениеот drmilendd » Сря 13 дек 2017 7:23


Да, що?


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Цялостно фолиране (облепяне) на автомобил

Мнениеот forski » Сря 13 дек 2017 8:18


Каква е колата ако не е тайна, че да налага подобен вид мумифициране?
За тея три бона не може ли да се поръча в някой хубав металик,който след 5 години да се пастира и да стане като нова?


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Цялостно фолиране (облепяне) на автомобил

Мнениеот lubo007 » Сря 13 дек 2017 9:03


според мен за 3 бона, след 5 години ще я боядисаш и ще е като нова! Виж ако облепянето ти е 1000 лева е друг въпрос. Не си заслужава според мен


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Цялостно фолиране (облепяне) на автомобил

Мнениеот drmilendd » Сря 13 дек 2017 9:46


Аз ли не съм се изразил добре, що ли...
Причината да облепя колата не е за да се запази боята. Това е бонус.
Въпроса ми е към хора с (3-5 годишен) опит с кола облепена с фолио. Въпросите защо, какво, пастиране и т.н. са ирелевантни.
Просто споделих причината за облепяне, за да не коментираме колко добре да е китната колата и как облепяне не замества боядисване. Колата може да се поръча, както казах, в невероятен къстъм цвят, но след това може и да е трудна за продаване точно поради цвета. Чакам някой с опит...
П.с. вица за българския форум е верен ;)


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Цялостно фолиране (облепяне) на автомобил

Мнениеот forski » Сря 13 дек 2017 10:03


До скоро всичките ни коли бяха брандирани, закупени чисто нови и облепени с фолио във фирмения цвят и лого.
За около две години фолиото изгаря, избелява, започва да се отлепва по-ъглите, нацепва се и започва да изглежда зле.
Не знам какво е фолиото, като вид, цена и качество но за около две години е вече за смяна, освен това след разлепяне навсякъде където не е имало фолио започва да дели като цвят, дори и на бяла кола.


_B4_
Мнения: 154
Регистриран на: Сря 25 апр 2012 10:40
Автомобил: Passat B4
Двигател: ABS 1994
Местоположение: София

Re: Цялостно фолиране (облепяне) на автомобил

Мнениеот _B4_ » Сря 13 дек 2017 10:13


Като си решил да жертваш 3000 лв за нещо с незнаен резултат, по-добре си поръчай колата с предпочитания цвят, пък като тръгнеш да я продаваш ги свали тия пари от цената.
Предолагам, че ще успееш да я продадеш с тази отстъпка.


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Цялостно фолиране (облепяне) на автомобил

Мнениеот apchih » Сря 13 дек 2017 10:21


PlastiDip не го ли включваш като вариант?




Последна промяна от apchih на Сря 13 дек 2017 10:33, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Цялостно фолиране (облепяне) на автомобил

Мнениеот pe6kata » Сря 13 дек 2017 10:27


drmilendd написа:Аз ли не съм се изразил добре, що ли...
Причината да облепя колата не е за да се запази боята. Това е бонус.
Въпроса ми е към хора с (3-5 годишен) опит с кола облепена с фолио. Въпросите защо, какво, пастиране и т.н. са ирелевантни.
Просто споделих причината за облепяне, за да не коментираме колко добре да е китната колата и как облепяне не замества боядисване. Колата може да се поръча, както казах, в невероятен къстъм цвят, но след това може и да е трудна за продаване точно поради цвета. Чакам някой с опит...
П.с. вица за българския форум е верен ;)


Имам наблюдения върху няколко автомобила. Няколко години, едва ли са станали 5, но при положение, че е с 10 г гаранция... Никакъв проблем. Единия си смени собственика и се махна фолиото, боята е ок.

П. П. Някои хора смятат, че са задължени да вземат отношение по всяка тема, нищо че нямат познанията дори да разберат поставения въпрос, а камо ли да дадат смислен отговор :th_up


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Цялостно фолиране (облепяне) на автомобил

Мнениеот Vlad777 » Сря 13 дек 2017 10:50


Съветвам те да се поинтересуваш и как стои въпроса с каското. Представи си калник за боя. Каското дали ще плати и разфолирането, боядисването и фолирането отново? А бояджиите как и дали ще уцелят точния цвят на боята? А ти как ще познаеш дали са го уцелили, като останалите детайли на колата са фолирани? Според мен поддръжката на това фолио не е за пренебрегване.

На моята кола има по малко от 2 вида фолио на 3М. Единият автофолио, другият - обикновено. Просто единият цвят го нямаше във вариант автофолио.

Автофолиото не е мръднало за над 3 години вече. Другото започна да се набръчква и да се люпи. Така че ако е качествено фолиото - едва ли ще има проблеми. По-скоро проблемите ще са при механични повреди.

pe6kata написа:Някои хора смятат, че са задължени да вземат отношение по всяка тема, нищо че нямат познанията дори да разберат поставения въпрос, а камо ли да дадат смислен отговор :th_up
тук съм съгласен и не веднъж съм писал, че даването на мнения, които не помагат е вредно.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1625
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Цялостно фолиране (облепяне) на автомобил

Мнениеот MMX » Сря 13 дек 2017 10:55


Не знам дали е полезно мнението ми, но мисля, че идеята е малоумна. Особено пък с мотив "искам нестандартен цвят, но да я продам лесно после". Ако никой не иска да я купи заради невероятният цвят, представи си колко ще се възхищават всички на "уникалния" цвят.

Последна промяна от Vlad777 на Сря 13 дек 2017 10:58, променено общо 1 път.
Причина: Получаваш предупреждение!


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Цялостно фолиране (облепяне) на автомобил

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 13 дек 2017 11:21


Да дам и аз моите 5 стотинки по темата. Всички черни детайли по моя автомобил са облепени с фолио вече 4 години (лайстни на врати и брони,прагове,спойлери). Нямам проблеми с отлепване, изгаряне, напукване и т.н Свалял съм фолиото от два детайла, за да го подменя с ново след щети. Детайла отдолу е като нов смяната на фолио за няколко минути без да се налага пребоядисване, защото щетите са леки и фолиото спаси детайла от нараняване. За преден капак, броня, таван е двоен бонуса, защото и камъчетата не нараняват боята при високи скорости.
Въпроса с каското е много елементарен, при сключване на полицата се упоменава , че автомобила е с покривно фолио, представя се фактура, на база неговата стойност се доплаща сума преизчислена по процента на полицата за цялостния риск. При посещаване на сервиз, се заплаща и стойността на фолиото и стойността на ремонта и боядисването на детайла без възражения.
Полиране на фолио не съм запознат, но при мен съм го чистил с бензин, кореселин, лакочистител, заради замърсяване с асфалт от пътя и покритието не се нарушава.
Правилно си се ориентирал да облепиш докато е чисто нов автомобила и няма некакви забележки.
п.с. очаквай и въпроси , защо ти е нов автомобил, като има такива хубави запазени голф тройки и как новите автомобили не стават, колко ни е зле държавата и т.н. тук бая народ си дъвче едно и също без збначение от естеството на темата... :rolleyes


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1625
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Цялостно фолиране (облепяне) на автомобил

Мнениеот MMX » Сря 13 дек 2017 11:41


Все пак какъв е тоя нестандартен цвят, който няма да искат да купят, а в същото време съществува фолио в същия цвят? Цвят злато - като на руските олигарси дето си лепят мерцедесите? Или турско синьо.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Цялостно фолиране (облепяне) на автомобил

Мнениеот goppa » Сря 13 дек 2017 11:53


Жълто като такси, навярно.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 208 госта