Отново за моторно масло в Кауфланд

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот Vlad777 » Нед 17 дек 2017 17:01


Хубаво е, че се регистрира във форума, за да споделиш за маслото.

В този дух на темата искам да кажа, че аз пък от една година карам без масло и нямам проблеми! Така че няма смисъл да се дават пари за масло. :h020




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот kris11 » Нед 17 дек 2017 17:09


creizydevil написа:

Оправи мерните единици и км ,че има голяма разлика.
И не ми хвали масло от Кауфланд - сбирщайн за автомобили от рода на Лада.

Последна промяна от kris11 на Пон 18 дек 2017 10:02, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот viksanlg » Нед 17 дек 2017 21:28


Честно казано нито аз, ното някой колега от лада форума знам да си взема масло от кауфланд!:Поне лично аз не купувам масла или гуми където си купувам хляба и краставиците...


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот Iezekil » Нед 17 дек 2017 22:10


Carlube е супер масло и го имаше само там.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот Vlad777 » Нед 17 дек 2017 22:41


Iezekil написа:Carlube е супер масло
На вкус ли? Сладко ли е? Или един преател така ти каза? Ааааа сетих се - най-вероятно си го ползвал и си "нямал проблеми". Това ми е любимото: "Ядох лайна и нямах проблеми. Значи са хубави."


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот Iezekil » Пон 18 дек 2017 8:10


Iezekil написа:Нелепо сравнение/без лоши чувства/.

Iezekil написа:Дълги години купувах Q8 на 50лв. от вноситела Косер.После го намерих в ОЛХ на 30...та незнам колко световно неизвестно е,но сравнено с Карлюбе е като М10Д.

Iezekil написа:2014 беше 5 литра и 30лв.

Iezekil написа:Но верно,другаде е по 14,40 литъра.В Амазон гледам е близо 7 паунда литъра.

Iezekil написа:Въпреки,че колата ми от смяна до смяна гори 0,5л.,с това масло не бутна и грам.

Щом има цяла тема как уважавани съфорумци си купуват инструменти и аксесоари от Лидъл,нещо тенденциозно ми се вижда да се плюе по маслото от Кауфланд.Най-малкото въпросното масло не е произведено в източният блок.
Сега съм 2 години последователно с Тотал и Елф под 30лв. тубата от 4 литра,много държа на някакъв коментар за "лайна" господа?


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот viksanlg » Пон 18 дек 2017 10:06


Щом обръщението е господа предполагам, че влиза и моя милост заради скептичното ми мнение към маслото .Искам само да споделя едно.За разлика от гумите в Кауфланд и други стоки, които са ниско качествени и са пробвани от мен изпитвам силно съмнение и за качеството на маслото, което продават,НО не означава ,че не граша, защото НИКОГА не съм го ползвал и няма как да дам адекватна оценка за него.Мое мнение е ,че човек трябва да покара с едно масло поне 100к или 150к и в последствие да разбере колко му е износен мотора ,а не само на първо четене от рода ,че е "спряло да гори масло" или мотора чувствително е утихнал.В магазини Кауфланд съм виждал и марката Кастрол и смятам ,че едно от топ марките в света,но до колко маслата у нас са "оригинални",един господ знае!
Второ аз за лайна не съм говорил или мислил.Далеко съм от идеята да обиждам на "масла" , "гуми" или каквото и да е колегите си или видите ли колко сте глупави ,че си купувате от там нещата.Просто имам своя субективна оценка,че всеки магазин си има своето предназначение и дори да се предлагат масла в магазини като горе споменатия ,не знам колко биха били "пресни" или са залежали и още куп други съмнения!По въпроса за Лидъл следя темите също,но съм далеко от мисълта,че има и там много качествени и евтини неща.
Другата тема за производството на неща в източния блок,нещата не стоят както едно време.Нито от към производство на гуми,автомобили или части за вграждане ,нито от други неща за бита и промишлеността, защото в източния блок се намесиха западни компании с техни стандарти !


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот Iezekil » Пон 18 дек 2017 15:45


Вярвам си схванал идеята за субективизъм?Нещо ,щом се продава в Кауфланд -за теб и нещо,щом съм написал аз-за него....
Колкото аз ще докажа,че Карлюбе е хубаво масло,толкова и господина ще докаже,че не е.Карам в момента с Елф за 28лв. тубата,закупен от тукашните форумни/едва ли е точна дума/ магазини,правен в Румъния.Тя самата цена е смешна за обсъждане на тема качество,но по ваша логика е по-добро от Карлюбе от Кауфланд,правено във Великобритания,защото е купено от авто магазин??? Не знам за кое подхожда думата от по-горе,но определено Британските ще са по-хубави от Румънските си мисля..


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот ivo_555 » Пон 18 дек 2017 15:49


Абе няма малко връзка с темата, макар, че си взех такова масло за доливане, поради теч, и на практика не го сменям, а само доливам, но как да е това. Та мисълта ми е, че предните ми два акумулатора ги купувах от „специализиран” магазин, как яко звучи само а, първия беше някакъв бг, май Искра, втория беше Шнайдер, 55ач, за 150 лв., ми не е много от евтините, и двата баталясаха на 2год. и 3 месеца. Та един ден докато си купувах хляб от Кауфланда, хвърлих и един Стормбат с 3 годишна гаранция в количката при хляба и салама, вече на 3 и половина и го карам само градско, та това дали на едно място продават хляб, масло, и акумулатори на съседни щандове нищо не значи. Ако в един магазин за акумулатори продават и хляб, то той ще е същия като хранителен магазин, защо да не важи и обратното?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот инжектопляктор » Пон 18 дек 2017 18:32


Аз лично купувам масло Mannol или Motor Gold. В Кауфланд не стига, че е по-куча марка от тия двете, че и...по-скъпо дори.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот viksanlg » Пон 18 дек 2017 21:03


Това дали едно масло е произведено в Англия или Румъния не е критерии за качествен контрол!Аз лично отдавна съм се отърсил от тези предразсъдъци.В крайна сметка всеки сам избира какво олио да сложи на двигателя си и да споделя впечатления.
По въпроса за акумулаторите аз никога не вземам нито скъпи защото нямам познат, който да не ме излъже и да ми даде залежал Бош ,Шнайдер или Варта и не вземам евтини, защото и едва издаянват гаранцията , поне гледайки мои познати закупили си такива.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот Водния дух1 » Пон 18 дек 2017 21:30


От кауфланд и лидъл не е лошо да се купува техника(любителска),щото с гаранциите няма проблеми.Заменят стоката и това е.Надявам се това да е така и със акумулаторите.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот Iezekil » Пон 18 дек 2017 22:06


Отърсваш се от предразсъдаци за произход,колега,а имаш такива за предлагане....


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот Vlad777 » Пон 18 дек 2017 22:31


Iezekil написа: Колкото аз ще докажа,че Карлюбе е хубаво масло,толкова и господина ще докаже,че не е.

Г-н Дървен Философ, никъде не съм написал, че маслото е хубаво или не е хубаво, защото не си позволявам да коментирам неща, с които не съм запознат лично и не съм проверил. Просто попитах как точно установи, че е хубаво. Смехотворно е да се твърди, че едно масло е хубаво, защото е евтино и си го купувал и наливал в колата си няколко пъти.

В тоя форум сигурно има поне 20000 мнения за масла и щом някой си го е купил, значи е хубаво :h020 Просто великолепно е да пишеш, а и да си вярваш.

Честно казано имах един резервен голф 3, който гореше много масло, защото имаше счупен маслен сегмент. На него му сипвах масло от Кауфланд, но това не го прави нито хубаво, нито лошо. Просто трябваше да се сипва масло и сипвах колкото трябва от евтиното. След това колата отиде на скрап.


Потребителски аватар
dermeister
Мнения: 805
Регистриран на: Пет 15 сеп 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Отново за моторно масло в Кауфланд

Мнениеот dermeister » Пон 18 дек 2017 23:04


Значи откровеното заяждане минава за "не коментирам, защото не съм запознат"?
Vlad777 написа:
Iezekil написа:Carlube е супер масло
На вкус ли? Сладко ли е? Или един преател така ти каза? Ааааа сетих се - най-вероятно си го ползвал и си "нямал проблеми". Това ми е любимото: "Ядох лайна и нямах проблеми. Значи са хубави."


Как се установява, че едно масло е хубаво? Като инвестираш в лаборатория да си го изследваш, пратиш го на лицензирана лаборатория да ти го изследват или си го сложиш в колата и дадеш мнение? 1 000 000 км ли да мина или и тогава няма да е меродавно мнеинето ми, защото на 1 000 001 км може и да се счупи нещо?

Като не е мойто, всичко е лайно...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 209 госта