След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот Vidol Nikolov » Съб 30 дек 2017 18:42


Колега, не че нещо, но в Англия всички семейства имат поне по 2-3 автомобила...




Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот icoico » Съб 30 дек 2017 19:57


Vidol Nikolov написа:Колега, не че нещо, но в Англия всички семейства имат поне по 2-3 автомобила...


Около четиридесет процента от домакинствата в Лондон нямат собствен автомобил. За Англия като цяло картинката е по-различна, разбира се, но това не е интересно в случая :rolleyes


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот Stivi » Съб 30 дек 2017 20:45


icoico написа:Около четиридесет процента от домакинствата в Лондон нямат собствен автомобил.

Има си и конкретна причнина за това! Цитирам Уикипедия-та за Лондон: гъстотата на населението му е 4 542 души/km2 – стойност десетократно по-висока отколкото в останалите региони в страната.
Не че на лондончани не им се иска да си паркират по една кола пред тях просто физически няма как да се получи,затова и половината са без коли :wink


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот icoico » Съб 30 дек 2017 21:30


Има, зер. И в Софето гъстотата на населението е десетократно по- висока, отколкото в останалите региони, въпреки това сутрин в 9 трудно успявам да си пресека улицата от кервана в посока бизнеспарка, по един "бизнесмен" на кола. Ще рече, доходите ни изпреварват лондонските :mhihi


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот Stivi » Съб 30 дек 2017 22:24


Не съм 100% сигурен за данните,но за последно се споменава преброяване от 2015г когато гъстотата на население в София е била 1030 на квадратен километър,сега да е станала 1300 което сравнение с Лондон и неговите 4500 си е направо пусто,та затова все още колите са много,но след няколко години нещата със сигурност доста ще се променят icon_idea

Последна промяна от Stivi на Съб 30 дек 2017 22:29, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот toraborat » Съб 30 дек 2017 22:27


Колелото е със сменени калодки, измито, зазимено, само чака да може да се диша из София.


ttip
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 20 сеп 2016 18:24
Автомобил: GOLF
Двигател: CAXA

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот ttip » Съб 30 дек 2017 23:21


При 2млн хора в София има 1млн автомобили (Над 1 милион е броят на регистрираните автомобили в София. Това съобщи столичният кмет Йорданка Фандъкова)
Лондон е 9млн хора с под 3млн автомобили, виж gov.uk
Първо и чистачките по гарите си купували нови автомобили. После обаче не си купували, понеже нямало къде да паркират, поради гъстотата на населението хахаха
В Манчестър и Лондон голяма част от населението не може да си позволи автомобил! Като идеш там да живееш, ела и пак пиши!
40процента от домакинствата(без автомобил), не значи 40процента от населението, а доста повече (1 домакинство 2-3 човека)


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот Stivi » Съб 30 дек 2017 23:30


Написал съм че чистачките МОГАТ да си позволят да изплащат автомобил,а не че всички си купуват ! Въпроса по принцип беше не кой и защо няма кола в Лондон,а че когато имаме покупателната способност на лондончани,тогава да търсят под вола теле или в случая под 15 годишната кола работещ катализатор !


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот icoico » Съб 30 дек 2017 23:41


Stivi написа: ...Не че на лондончани не им се иска да си паркират по една кола пред тях просто физически няма как да се получи,затова и половината са без коли :wink


Не точно половината. В Лондон при около осем и половина милиона жители има 2,6 милиона регистрирани автомобила. В София при 1,3 милиона(предполагаемо :mhihi ) жители си имаме около осемстотин хиляди регистрирани автомобила. На площ по- малко от една трета от лондонската. Да не говорим, че там е забранено топленето на дърва и кюмур. Да не говорим, че там атмосферни условия, при които да се образува температурна инверсия се случват веднъж на амнайсет години, за разлика от Софето.

toraborat написа:...да може да се диша из София.


Оптимист :smile


ma_in
Мнения: 147
Регистриран на: Нед 27 апр 2008 18:27
Автомобил: Passat B2 _ Passat B5 _ Octavia 2
Двигател: JN _ ACK _ BMM
Местоположение: София

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот ma_in » Нед 31 дек 2017 18:15


Не съм сигурен защо се дърляте на тази тема, като е ясно защо в Лондон има толкова много хора без коли, както и в Манхатън. Не знам и за коя част на Лондон става дума, защото това е доста разтегливо понятие. По статистика, колкото по-близо е квартала до ситито, толкова по-малко коли има на човек. Напр. в ситито е под 20%. И това е нормално. Аз живея в Княжево и ако нямам кола съм загубен, затова имам 2, но ако живеех на синя зона, може би нямаше и да имам нито една. А там тъй като града преди 150 години също е бил милионен, улиците в центъра не са правени за коли и няма къде да се паркира, следователно е скъпо да се паркира. Ако метрото е пред нас и ходи навсякъде, защо да набивам луди пари в някакъв паметник?
Също така по темата, аз съм за катализатори и това да се следи, а не да изляза на някой булевард и да умра от задушаване.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 01 яну 2018 14:46


От задушаване се умира и като пред теб кара някой лапешор с напомпана дизелова кочина. Тия с чиповете първи трябва да ги дерегистрират.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот Stivi » Пон 01 яну 2018 23:00


Напомпаните дизеларки пушат само ако ги настъпваш за което в града няма много условия,виж много по-гадно е когато си зад издухан бензин който гори 3/100 ...ама масло,там смрадта си е константна :censored2


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот icoico » Пон 01 яну 2018 23:28


Tоз "въй, лек" към напомпаните или към издуханите да го броя? :mhihi




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот ktamen » Вто 02 яну 2018 1:09


Няколко пъти ми се е случвало да се задушавам, карайки зад дизел в задръстване. Не са малко дизелите, дето резервоарите им се пълнят с изгоряло масло.
Преди да се реши проблема с кражбите на катализатори съм против всякакви изнудвания от всевъзможни партийни функционери над редовите граждани.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот Iezekil » Вто 02 яну 2018 9:08


Има и дизели на олио,те как се вписват в картинката,ако отзаде им мирише на картофки?



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта