Passat B4 1,8 ADZ - странно тропане като от каре

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Re: Passat B4 1,8 ADZ - странно тропане като от каре

Мнениеот doktora » Чет 21 дек 2017 16:17


Здравейте Колеги, понеже вече от 2-3 места/сервиза чух мнение че проблема с тропането може да е от скоростна кутия/деференциал, бих искал да ви попитам дали скоростната кутия/деференциал от по стария модел Passat B3 90 к.с., би паснала и на моя, та да знам какво да търся по моргите?
Иначе аз си продължавам да карам с проблема и едва ли не чакам да се счупи нещо че да разбера от къде е :banghead :banghead :banghead !




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B4 1,8 ADZ - странно тропане като от каре

Мнениеот Iezekil » Чет 21 дек 2017 18:35


Кутиите са еднакви при двата модела,разлика има в кодовете и затова са поне 20 вида.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Passat B4 1,8 ADZ - странно тропане като от каре

Мнениеот gergeto » Чет 21 дек 2017 19:00


Същия проблем е и при мен -кво ли не гледахме и праихме , сутрин при тръгване на заден лопа ,чатка . При топло време не се чува. Онзи ден се наложи да дам назад по баир нагоре , паркиране, и се чу едно просвирване откъм колелата - мисля че може да се окаже че някой апарат задържа . :screwy


Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Re: Passat B4 1,8 ADZ - странно тропане като от каре

Мнениеот doktora » Чет 28 дек 2017 9:27


Iezekil написа:Кутиите са еднакви при двата модела,разлика има в кодовете и затова са поне 20 вида.

Колега ако правилно съм те разбрал въпреки разликата в кодовете, би трябвало кутиите да са съвместими?
Кутията на Пасатко е с код CGX, наскоро видях обява за кутия от Пасат 95г. с моноинжекция, 90 к.с., моя е края на 94г., но буквите бяха различни - CJA и се зачудих?!


Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Re: Passat B4 1,8 ADZ - странно тропане като от каре

Мнениеот doktora » Чет 28 дек 2017 9:36


gergeto написа:Същия проблем е и при мен -кво ли не гледахме и праихме , сутрин при тръгване на заден лопа ,чатка . При топло време не се чува. Онзи ден се наложи да дам назад по баир нагоре , паркиране, и се чу едно просвирване откъм колелата - мисля че може да се окаже че някой апарат задържа . :screwy

Здрасти Колега!
На заден ход не съм констатирал проблема, но не съм я карал на заден по баир на горе. Но е факт че когато има по-голямо натоварване тогава се чува, а при температура на околния въздух над 33 градуса изчезва.
А относно това проблема да е от някой спирачен апарат, да ти кажа ли че принципно имам проблем със задържането и по-голямо износване на десните накладки ... :gruebel :gruebel :gruebel . Дали пък да не го сменя ... :banghead :banghead :banghead
Факт е, че проблема не се влошил кой знае колко за няколко месеца, макар да е трудно да се прецени имайки впредвид влиянието на външната температура, което ме кара да си мисля че може само някъде да опира и защо това да не се случва в спирачния апарат :gruebel .


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Passat B4 1,8 ADZ - странно тропане като от каре

Мнениеот gergeto » Чет 28 дек 2017 10:07


Ако имаш съмнения в спирачките - смени си първо маркучетата , спирачна течност и най -накрая апарата - не може ли да се ремонтира ?
При мен засега излезе шума от заден тампон на носач -дано вече наистина е от това.А просвирването е лошо съвпадение във времето - явно се е забило някое къмъче във феродото , защото по диска се образува една диря като от върха на пирон.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B4 1,8 ADZ - странно тропане като от каре

Мнениеот Iezekil » Чет 28 дек 2017 13:44


Във времето се получава един луфт в диференциала,който се чува в движени особено,ако си извън колата и мин до теб примерно.Обаче тоя луфт го имат вече почти всички и трудно щ с намери читава кутия/ако е такова при теб.
В този линк ги има кодовете и предавателните числа.
viewtopic.php?f=17&t=172474
Аз съм със същата кутия,която е доста къса и се слага на комбитата.Най-близката друга е СЕW.Тая дето си намрил е същата,разлика има само в 1ва скорост...която скорост явно е по-къса и от твоята...


Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Re: Passat B4 1,8 ADZ - странно тропане като от каре

Мнениеот doktora » Чет 28 дек 2017 17:01


Iezekil написа:Във времето се получава един луфт в диференциала,който се чува в движени особено,ако си извън колата и мин до теб примерно.Обаче тоя луфт го имат вече почти всички и трудно щ с намери читава кутия/ако е такова при теб.
В този линк ги има кодовете и предавателните числа.
viewtopic.php?f=17&t=172474
Аз съм със същата кутия,която е доста къса и се слага на комбитата.Най-близката друга е СЕW.Тая дето си намрил е същата,разлика има само в 1ва скорост...която скорост явно е по-къса и от твоята...


Колега Iezekil , благодаря за включването ти!
А ти имаш ли го този проблем с луфта в диференциала при положение че си със същата кутия?
Ако проблема е толкова масов, чудя се тогава защо само един колега спомена че има сходен проблем и защо не намирам сходни оплаквания в други теми в форума ... ? :gruebel :gruebel :gruebel
Ако сложа кутията която съм намерил CJA, предполагам че ще пасне на мястото на сегашната и че няма да се усеща съществена разлика , освен в 1-вата скорост която ще стане още по къса?!


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B4 1,8 ADZ - странно тропане като от каре

Мнениеот Iezekil » Чет 28 дек 2017 20:13


Ами тропане "като от каре"не значи точно същия проблем,нали?Аз не бих сменил кутията преди да се счупи или да се убедя,че е от нея.
Както казах този луфт се чува отвън или на отворен джам най-вече и не прави впечатление.Теста е прост-включваш на скорост и лашкаш колата.Но пак казвам,не знам при теб какво е,но ако е това-масово е,няма спасение.
Аз така го чух,бях си дал колата и ми я връщаха,гадно се чуваше.Майстора набеди пружините на диска,така и така имах теч от семеринга та я сваллих.Ефект 0,второ сваляне,този път смених и кутията-същата работа.Звукът е нещо като дрънчене и чаткане,за ориентир.
Каквато и кутия тип 02А да сложиш,ще пасне.Просто спазвай числата да са като твоите,защото мотора е слаб за дълга кутия/лично мнение/,а и за градско са перфектни късите...


petiop
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:12
Автомобил: Пасат
Двигател: AVF 2003г
Местоположение: софия

Re: Passat B4 1,8 ADZ - странно тропане като от каре

Мнениеот petiop » Чет 04 яну 2018 10:46


Ако сложа кутията която съм намерил CJA, предполагам че ще пасне на мястото на сегашната и че няма да се усеща съществена разлика , освен в 1-вата скорост която ще стане още по къса?!

Според мен кутията ще стане на 100% но разликата е в диференциала а не първа скорост и от там ще има разлика във всички скорости предавателното число е различно.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B4 1,8 ADZ - странно тропане като от каре

Мнениеот Iezekil » Чет 04 яну 2018 15:54


Баси недоглеждането,баш си прав....дано колегата си е направи труда да разгледа линка....иначе тая ще е мааалко по-къса и се монтира на 1,6 мулти инжекшън


Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Re: Passat B4 1,8 ADZ - странно тропане като от каре

Мнениеот doktora » Вто 09 яну 2018 12:10


Здравейте!
И за много години колеги!

Нищо не съм купувал и правил по Пасата и към този момент смятам да продължавам така докато не се счупи нещо, или докато не се установи на 100% къде е проблема.
Ако все пак недай си боже се окаже кутията и започна да търся такава, ще се допитам пак до вас, защото дори и да има маалка разлика в едно от предавателните числа, явно пак си оказва голямо влияние.

Хубава и успешна година!


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Passat B4 1,8 ADZ - странно тропане като от каре

Мнениеот pas1.8mi » Вто 09 яну 2018 22:24


Тоше,нека да изкара още 10-ина години,пък след това ще я мислим! :c020


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Passat B4 1,8 ADZ - странно тропане като от каре

Мнениеот milen_1975 » Чет 11 яну 2018 16:30


Колегата, ако иска да му дам моя коптор! За 10 години, или 170 000 км е сменен почти целия на части ! :mhihi



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта