Интервал на смяна на ремъци и масла

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
radogetov
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 19:40
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2006
Местоположение: Видин

Интервал на смяна на ремъци и масла

Мнениеот radogetov » Пет 12 яну 2018 19:00


Здравейте,

Надявам се че темата е за този раздел и че въпроса ми не е прекалено глупав, но ще питам все пак, да се видят различни мнения и отговори. Предварително се извинявам че на някой ще му се стори малоумен въпроса, карам и поддържам лични и слуебни автомобили от вече 11г, но никога досега не ми се е случвало да мина толкова малко километри с един автомобил за толкова много време и взех да се замислям по този въпрос.

Замислих се че масло и филтри се сменят до 15000км, масло на ДСГ до 60000км и т.н. Това хубаво, обаче аз съм в ситуация такава - колата седя 4 месеца без да се кара, защото беше в сервиз, докато от каското признаят една щета и сменят ел.рейката и управлението й, съответно не е минала и 1 километър за този период. Отделно в последно време ми намаляха пътуванията извън града и само из малък Видин няма как да се правят много километри. Сменил съм всички ремъци, ролки, водна помпа, масло на ДСГ и филтър на 183000км Август 2016. От тогава колата е изминала само 20000км и реално съм сменил само маслото на двигателя и филтрите на 197000км, но дали на ремъците и ролките им се налага смяна на база на времето? Какъв е живота на ремъци и ролки не измерен в километри, а във време и има ли такъв? За маслото знам, че е или 15000км или една година, но за механичните части има ли такива срокове или там важат само километрите? Също така маслото на ДСГ пак ли на една година се сменя, ако не са минати километрите? Вие как процедирате при подобен случай?

Да отбележа, че в нямам никакви свирения, чукания, скърцания, вибраций и т.н. от мотора или скоростите, питам просто от любопитство и незнание. Иначе ми предстои смяна на маховик.




Потребителски аватар
piron45
Мнения: 155
Регистриран на: Нед 04 юни 2017 16:18
Автомобил: VW Touran 1_9 TDI DSG
Двигател: BKC 2005
Местоположение: Самоков

Re: Интервал на смяна на ремъци и масла

Мнениеот piron45 » Пет 12 яну 2018 19:07


4м не са нищо, карай си колата и не се кахъри.


radogetov
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 19:40
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2006
Местоположение: Видин

Re: Интервал на смяна на ремъци и масла

Мнениеот radogetov » Пет 12 яну 2018 19:13


Не е въпроса само в 4-те месеца. Реално ремъците, ролките, маслото на ДСГ и филтъра на кутията не са сменяни от 17 месеца. Аз си я карам, просто заразсъждавах върху този въпрос и реших да питам и тук. :)


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Интервал на смяна на ремъци и масла

Мнениеот Karaboev » Пет 12 яну 2018 19:22


Колега нищо няма да и стане от Италия пристигат коли на по 200 000 и на 10 години и нищо не е бутано по ремъците. (За ангренажа говоря) Сменял съм ангренаж почти по конци останал и си беше здрав. Така че още веднъж няма страшно. Иначе има дават или Км. Или 5 години но това пак са маркетингови трикове да даваш пари по сервизите


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Интервал на смяна на ремъци и масла

Мнениеот joro_kem » Пет 12 яну 2018 22:00


Ако не ме лъже паметта, времевия интервал за смяна на ангренажен ремък при недостигнат пробег, е 5 години. Другите ремъци обикновено се виждат и състоянието им е ясно.


Потребителски аватар
piron45
Мнения: 155
Регистриран на: Нед 04 юни 2017 16:18
Автомобил: VW Touran 1_9 TDI DSG
Двигател: BKC 2005
Местоположение: Самоков

Re: Интервал на смяна на ремъци и масла

Мнениеот piron45 » Съб 13 яну 2018 9:34


Имах една Корса, карах я 10г и беше минала 56хил. км. Съответно и ремъка беше на толкова, външно си беше като нов като я продадох. Пистовия пък изобщо не му знам годините щото не съм го сменял. Колата си беше пушка като ДВГ, само влошен външен вид. Така че колегата по горе е прав, всичко е маркетинг за да имат оборот производителите на резервни части.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Интервал на смяна на ремъци и масла

Мнениеот Vlad777 » Съб 13 яну 2018 11:14


Ангренажен ремък на 5 години.
Масло на 2 години, ако е LongLife или на 1 година, ако не е.
Спирачна течност на 2 години.
Това са предписанията.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Интервал на смяна на ремъци и масла

Мнениеот kris11 » Съб 13 яну 2018 14:25


0.8. 2011 г сменени вс. ремъци. април 2017 пак сменени - на ангренажнния при огъване се виждат микропукнатини. Отгоре като се гледа - абе той нов.
При мен е евтин , ама като се скъса - ходи си блъскай главата в стената.


pa4o_ivanov61
Мнения: 442
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 8:38
Автомобил: VW BORA
Двигател: AGR 98
Местоположение: Ловеч

Re: Интервал на смяна на ремъци и масла

Мнениеот pa4o_ivanov61 » Съб 13 яну 2018 15:00


Аз писах веднъж за тоя случай , но ще го кажа пак. Мой колега докара от Германия 95 г пасат 2, от тия дългите и го подкара без да сменя нищо и без да знае кога са сменяни ремъци обтяжни ролки и т. н.Малко преди нова година го склоних най после да му сменя ангренажния ремък и ролката.След 23 г каране тъй ,че всичко е относително. На моите коли които съм карал съм се стремил да спазвам указанията.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта