Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - вода под стелката на шофьорското място

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - вода под стелката на шофьорското място

Мнениеот Ceco_bg » Нед 21 яну 2018 18:28


Колеги дайте съвет,от месец на сам може би,мокета под шофьорската стелка се мокри. Не е моторчето на парното защото колата не губи антифриз,гледах под пластмасата под чистачките и дупката за оттичане от ляво (от към шофьорското място) не е запушена,има място да си пъхнеш пръста та дори и повече.Гуменото уплатнение около жилото за ръчната ми се вижда здраво,но все пак намазах около него със силикон...И въпреки тези интервенций от някъде продължава да събира влага на това място,последното което направих е да залепя пластмасата под чистачките към челното стъкло с изолирбанд (понеже естествено 20-годишната гума и пластмаса са достатъчно изпечени и криви да не контактуват по никакъв начин със стъклото) и по този начин да видя дали проблема ще се реши ако по някакъв начин огранича влизането на вода под тази пластмаса,ефекта е че след снощтния обилен снеговаллеж и топлите температури днес през деня,въпреки голямото разтопяване,сякаш доста по-малко вода влиза,но пак не е 100% сухо а вчера вечерта съм изсушил мокета с духалка. От предишното валене на сняг когато не бях сложил изолирбанд доста повече беше намокрило вътре,когато мия колата не мокри вътре,изсипах 10литра вода на челното стъкло и капка не капна вътре под волана.... Дайте идей защото аз вече се изчерпах. Благодаря предварително!




Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - вода под стелката на шофьорското място

Мнениеот stefarata » Нед 21 яну 2018 18:36


шибидах има ли


Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - вода под стелката на шофьорското място

Мнениеот Ceco_bg » Нед 21 яну 2018 18:38


Не,забравих да спомена че няма шибидах. Също така над предното стъкло от вътре по тавана няма никакви петна от вода,и на пипане е сухо.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - вода под стелката на шофьорското място

Мнениеот Водния дух1 » Нед 21 яну 2018 18:59


Тапите на пода или около тях.


Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - вода под стелката на шофьорското място

Мнениеот Ceco_bg » Нед 21 яну 2018 18:59


Идеята е да хвърля вода в купето от предните гуми при движение ли ?


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - вода под стелката на шофьорското място

Мнениеот Водния дух1 » Нед 21 яну 2018 20:07


Не знам,ама и аз го имах проблема.Като погледнах и се уплаших.И хайде на майстор-да ми закърпи пода.След това нямам мокрене и влажнеене на стелките.Говоря ти при мен какъв беше проблема.При теб не знам,но ги погледни.


Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - вода под стелката на шофьорското място

Мнениеот Ceco_bg » Нед 21 яну 2018 20:40


По-принцип имал съм го този проблем но с друг голф3,този преди зимата го огледах от долу целия и където беше тръгнала ръжда го замазах с черен силикон (битум),местата бяха предимно около тампоните,но не бяха някакви огромни дупки ръжда. Възможно ли е по този начин да съм запушил нещо като оттичане и влагата като кондензира да се стича там и понеже няма от къде да се изтече да става локва ? То не е точно локва но на пипане е влажно и след няколко дни по този начин почва да си става повече от влажно. Другото което е че първия път като установих че е мокро там,колата не я бях карал седмица,в която седмица валеше доста дъжд,като тръгнах да я карам в края на седмицата имаше натрупана вода на пластмасата под бушоните която ми се изсипа в краката при първото натискане на спирачката,което ме навежда на мисълта че не е от пода защото колата тогава не беше в движение близо седмица. А и сега на това мокро време би трябвало ако хвърля вода в купето вътре да са направо реки.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - вода под стелката на шофьорското място

Мнениеот Водния дух1 » Нед 21 яну 2018 21:18


Скоро имаше тема за 4ка и се оказаха уплътненията на вратите май. При теб ,щом като има по пластмасите,ме навежда на мисълта някъде около предния прозорец.Заливай с вода и гледай- по целия джам -и отгоре.


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - вода под стелката на шофьорското място

Мнениеот cekoman » Пон 22 яну 2018 1:52


Вариантите са три-ако се мокри при каране е ясно,че е от пода.Другите два са -челно стъкло и кората на вратите (ако не са добре залепени найлоните).Опипай добре тавана за мокро,особено около предното стъкло.


Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - вода под стелката на шофьорското място

Мнениеот Ceco_bg » Пон 22 яну 2018 8:32


Не мисля че е от вратите защо по праговете от вътре няма капка вода. Понтавана около предното стъкло е напълно сухо и няма никакви петна от вода по тапицерията. В един от случаите имаше малко капки вода по ръчката за предния капак.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - вода под стелката на шофьорското място

Мнениеот stefarata » Пон 22 яну 2018 9:02


Ceco_bg написа: В един от случаите имаше малко капки вода по ръчката за предния капак.

Тогава най-вероятно са запушени каналите отстрани в калниците.


Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - вода под стелката на шофьорското място

Мнениеот Ceco_bg » Пон 22 яну 2018 14:57


Добре,може ли малко повече информация къде да ги намеря и как да ги проверя. Когато свалях плстмасата под чистачките,точно от страни на мястото където жилото на ръчната предминава от купето към двигателния кош,имаше една доста голяма квадратна дупка в която може да бръкнеш с палец дори...Въпросната дупка беше напълно отпушена без никакви боклуци по и около нея.Ако това е канала за оттичане на вода значи или е запушен някъде на долу по пътя който не мога да видя,или по някаква причина водата не влиза там.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - вода под стелката на шофьорското място

Мнениеот nikolay_ss » Пон 22 яну 2018 15:11


Водата влиза там, но трябва да си "открехнеш" или смъкнеш подкалниците и да видиш най-вероятно е бъкано с пръст/кал зад тях от страната на купето и да почистиш мизерията, за да може да се оттича водата нормално. Хем ще огледаш дали няма изгнило и да влиза от там...


Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - вода под стелката на шофьорското място

Мнениеот Ceco_bg » Пон 22 яну 2018 15:34


Този уикенд това ще ми е задачката и после ще пиша отзиви.


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - вода под стелката на шофьорското място

Мнениеот cekoman » Пон 22 яну 2018 17:43


Слушай сега,имал съм подобен проблем с полото и ми отне доста време да го открия.Дори да имаш теч от предното стъкло не е нужно да мокри тавана.Стича се по вътрешната част на рамките на прозореца и отива право в крачетата.Махни пластмасите на праговете да откриеш пода,поливай и чакай.Огедай хубаво горната част над предното стъкло ,за язвички,дупчица от ръжда!На един приятел с 3 Ка така му влизаше и като бутна с ръка челното стъкло отвътре навън се мърдаше и се оказа че е разлепено от цялата долна страна.Другия вариант остава както казва колегата за каналите на калниците.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11 и 158 госта