Засилване 2.0 ТДИ 140кс. ВММ мотор +-

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
martin_G60
Мнения: 130
Регистриран на: Сря 23 авг 2006 16:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Засилване 2.0 ТДИ 140кс. ВММ мотор +-

Мнениеот martin_G60 » Пон 22 яну 2018 12:25


Малко развитие по темата и графиките,които обещах.
Първата графика е от първото дино в Хеед с файла на Ангел а втората графика е с новия файл,който Анатоли Дуцов от DFactory.bg направи персонално за мен и качихме колата отново на диното на Хеед сега в петък.
Ако ви прави впечатление на първото дино колата стокова изкарва 107кс. на гуми а на второто дино 125кс. на гуми.
Разликата идва от това че първия път колата е била с неправилно зацепен ангренаж и това води до по-ниска мощност заради авансите.
Ангел е видял това и въпреки всичко е направил софта въпреки че е бил предварително наясно че колата нещо не ок и че няма да стане нищо но парите са си пари и за по-лесно ми каза че това е тавана на дюзите и повече няма как :banghead
За справка в петък преди диното на Хеед,качих колата и на диното на HPP (Honda Performance Garage) където мощноста е на мотор (прилагам графиките от там с трите файла-сток,файла-зелен на Ангел-червен и файла на Анатоли-син)
Така че оставям коментатите на вас и преценката кой какво е свършил за парите си.....

П.П. И е явно че проблема не е бил тавана на дюзите,който не е бил достигнат въобще :Mr Green Fun

27047089_958496434301162_996590192_o.jpg


27144558_958496457634493_1878041528_o.jpg




Потребителски аватар
Modeup
Мнения: 144
Регистриран на: Пон 08 май 2017 21:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Засилване 2.0 ТДИ 140кс. ВММ мотор +-

Мнениеот Modeup » Пон 22 яну 2018 22:00


Много добре . Прекъсвача също е вдигнат ! Със здраве колега :th_up


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Засилване 2.0 ТДИ 140кс. ВММ мотор +-

Мнениеот lubo007 » Вто 23 яну 2018 8:44


без аварийно!
Сега доволен ли си? :)


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1003
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: [W211] [Touareg 7P6]
Двигател: [OM646 06] [CVWA 16]

Re: Засилване 2.0 ТДИ 140кс. ВММ мотор +-

Мнениеот nikolay_ss » Вто 23 яну 2018 10:09


Сега крайният резултат 200кс и 470нм на мотор ли е?
Най-важното е че, вече колата е настроена и върви както трябва. Също така е важно как я чувстваш колата, а не какво пише на хартииките. :)
Това за ангренажа, просто нямам думи, такова име да имат, а пък да не казват на клиентите си че имат реално проблем с колата си, а да гледат да им вземат парите по най-бързият начин...


Потребителски аватар
martin_G60
Мнения: 130
Регистриран на: Сря 23 авг 2006 16:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Засилване 2.0 ТДИ 140кс. ВММ мотор +-

Мнениеот martin_G60 » Вто 23 яну 2018 11:51


Modeup написа:Много добре . Прекъсвача също е вдигнат ! Със здраве колега :th_up[/quote

Благодаря,освен прекъсвача и "popcorn" е добавен,което не ми беше цел ама е някакъв гъдел :mrgreen

lubo007 написа:без аварийно!
Сега доволен ли си? :)


Благодаря,винаги може още но за момента съм доволен :mhihi

nikolay_ss написа:Сега крайният резултат 200кс и 470нм на мотор ли е?
Най-важното е че, вече колата е настроена и върви както трябва. Също така е важно как я чувстваш колата, а не какво пише на хартииките. :)
Това за ангренажа, просто нямам думи, такова име да имат, а пък да не казват на клиентите си че имат реално проблем с колата си, а да гледат да им вземат парите по най-бързият начин...


Да,това е крайния резултат на мотор.
Заради този проблем с ангренажа ви написах целия ферман понеже не мисля че е редно и ако не бяхме хванали проблема щях да се чудя от къде идва всичко ;)
Имаше и други "гадости",който бяха направени заради това че поисках после оригиналния файл но няма да ви занимавам понеже не мисля че е нужно ;)
Колата е доста приятна за каране и поема добре и на 5-та и 6-та,което беше целта...така че за момента всичко е ок :)

П.П.Само ме е малко яд че не взех 2260-ката :mrgreen :mrgreen :mrgreen


Потребителски аватар
georgi_boichev
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 05 сеп 2015 0:10
Автомобил: E46 330d
Двигател:
Местоположение: Хасково-Габрово
Контакти:

Re: Засилване 2.0 ТДИ 140кс. ВММ мотор +-

Мнениеот georgi_boichev » Вто 23 яну 2018 15:15


Колега честито за "хепи енд-а". Радвам се че в крайна сметка си доволен, аз също ходих по подобни мъки, но с 2 турбини, и ти съчуствам. :mhihi До мапер не стигнах, защото колата се разгоря откъм масло, и си замина. Хубаво е че спомена мапера който я накара да върви, за да знаем при кого да ходим. :th_up

П.С. В какво купе е мотора? За разхода със сигурност е рано, но по нататък ще се радвам да го споделиш. :c010


Потребителски аватар
martin_G60
Мнения: 130
Регистриран на: Сря 23 авг 2006 16:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Засилване 2.0 ТДИ 140кс. ВММ мотор +-

Мнениеот martin_G60 » Вто 23 яну 2018 16:34


Благодаря и аз съм доволен че се разминах с по-малкото зло.
Написах всичко това за да не изпадат други хора в подобна ситуация като мен а не да хваля или оплюя някой.
П.П. Мотора си е оригинален и е в Кади Макси 2008 :wink


Потребителски аватар
Modeup
Мнения: 144
Регистриран на: Пон 08 май 2017 21:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Засилване 2.0 ТДИ 140кс. ВММ мотор +-

Мнениеот Modeup » Вто 23 яну 2018 20:54


УОУ ! Такива мощности на КАДИ , това ще си заслужава гледката :wink , много добре си направил !
А този прекъсвач до след 5000 оборота не е ли много вдигнат ?


Потребителски аватар
martin_G60
Мнения: 130
Регистриран на: Сря 23 авг 2006 16:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Засилване 2.0 ТДИ 140кс. ВММ мотор +-

Мнениеот martin_G60 » Сря 24 яну 2018 9:40


Modeup написа:УОУ ! Такива мощности на КАДИ , това ще си заслужава гледката :wink , много добре си направил !
А този прекъсвач до след 5000 оборота не е ли много вдигнат ?

Мерси,все пак фирмата се занимава с продажба на перформанс части,нормално е колата да е по-интересна-все пак се ползва ежедневно и е добра реклама :biggrin
А относно прекъсвача-не мисля че е проблем ;)


Потребителски аватар
georgi_boichev
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 05 сеп 2015 0:10
Автомобил: E46 330d
Двигател:
Местоположение: Хасково-Габрово
Контакти:

Re: Засилване 2.0 ТДИ 140кс. ВММ мотор +-

Мнениеот georgi_boichev » Пет 02 фев 2018 10:29


martin_G60 написа:
Modeup написа:УОУ ! Такива мощности на КАДИ , това ще си заслужава гледката :wink , много добре си направил !
А този прекъсвач до след 5000 оборота не е ли много вдигнат ?

Мерси,все пак фирмата се занимава с продажба на перформанс части,нормално е колата да е по-интересна-все пак се ползва ежедневно и е добра реклама :biggrin
А относно прекъсвача-не мисля че е проблем ;)



Ти да видиш колко малък бил света, вчера ти пратих покана във фейсбук, сега навързах нещата коя е колата. :respekt Мощността отговаря на визията на колата доста. Идвам от скоро към Плевен, ще намина да се запознаем, а и ще ми трябват някои неща като се оборудвам с МПС. :11 :th_up

П.П. Аз бих споделил снимки на колата с колегите, заслужава си да се види! :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
martin_G60
Мнения: 130
Регистриран на: Сря 23 авг 2006 16:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Засилване 2.0 ТДИ 140кс. ВММ мотор +-

Мнениеот martin_G60 » Пет 02 фев 2018 11:19


georgi_boichev написа:
martin_G60 написа:
Modeup написа:УОУ ! Такива мощности на КАДИ , това ще си заслужава гледката :wink , много добре си направил !
А този прекъсвач до след 5000 оборота не е ли много вдигнат ?

Мерси,все пак фирмата се занимава с продажба на перформанс части,нормално е колата да е по-интересна-все пак се ползва ежедневно и е добра реклама :biggrin
А относно прекъсвача-не мисля че е проблем ;)



Ти да видиш колко малък бил света, вчера ти пратих покана във фейсбук, сега навързах нещата коя е колата. :respekt Мощността отговаря на визията на колата доста. Идвам от скоро към Плевен, ще намина да се запознаем, а и ще ми трябват някои неща като се оборудвам с МПС. :11 :th_up

П.П. Аз бих споделил снимки на колата с колегите, заслужава си да се види! :bowdown :bowdown

:mhihi Наистина е малък,когато решиш заповядай в магазина ;)
В някакъв момент ще им пусна снимки ;)


Потребителски аватар
martin_G60
Мнения: 130
Регистриран на: Сря 23 авг 2006 16:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Засилване 2.0 ТДИ 140кс. ВММ мотор +-

Мнениеот martin_G60 » Вто 17 апр 2018 9:48


За всички, които се интересуваха как изглежда бързата баничарка :D

viewtopic.php?f=77&t=474143



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта