Как да сваля някое друго килце :-)

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Volksrod
Мнения: 258
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот Volksrod » Пет 26 яну 2018 8:53


Давайте идеи, споделяйте мнения!
Дрехите ми отесняха! Как да сваля някое друго килце без да си давам много зор? Знам - фитнес и велосипед, резултати ще има, но няма ли други начини?




Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Re: Закъсвация :-)

Мнениеот Re5Pec7 » Пет 26 яну 2018 8:56


:wild


Потребителски аватар
Rqhovo
Мнения: 424
Регистриран на: Пон 13 апр 2009 18:06
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1Y 1991
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Закъсвация :-)

Мнениеот Rqhovo » Пет 26 яну 2018 8:59


Хранителен режим ,не гладуване,а режим.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Закъсвация :-)

Мнениеот forski » Пет 26 яну 2018 9:03


Хранителен режим, движение и упражнения. Друг шанс нямаш, със строги диети и гладуване най много да се до разболееш!


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Закъсвация :-)

Мнениеот groznika » Пет 26 яну 2018 9:51


Как свалих 25 кг. за една година:

Първо спрях всякаква майонеза във всичките и форми. Руска салата, картофена и тн. съдържащи майонеза. Принципно много я обичам и присъстваше всеки ден на масата.
Спрях или поне сведох до минимум употребата на всякакви газирани напитки (бира, фанта, кола и др.)
Намалих захарта и почти изключих сладкото от менюто си.
Наложих си да започна и да обядвам (преди се хранех веднъж дневно - късно вечер).
Опитвам се да вечерям преди 19:00-20:00 ч., а ако не е възможно вечерям в ограничено количество, колкото да не ми стърже стомаха.
Преди лягане изпивам по една голяма чаша 400-500 мл. вода.

Така постигнах редукция на теглото до 142 кг. за около 12 месеца.

Тука по празниците му отпуснах малко каиша и върнах 4-5 кг, но след възстановяване на режима нещата отново поеха надолу.

Понеже целта ми е дългосрочна се опитвам да включвам промените в режима поетапно за да не си създавам дискомфорт и шок на организма.
Планирам ограничаване на въглехидратите (хляб, картофи и тн.)
Таргета е под 140 до лятото и 130 до края на годината.
Паралелно с намаляването на теглото се стремя да повишавам и движението. Тук ми е най-голямата драма, но го постигам с повечко разходки, ходене на пазар пеша и други дреболии.
За съжаление времето в момента не е подходящо за активно движение и предразполага към напълняване, ноооо... затоплянето предстои. :)

Обещал съм си като стигна 130 да спра отново цигарите. Миналия път като ги спрях качих 20 кг. и сега тази опция малко ме плаши :D

По отношение на мотивацията:
Мотивацията в подобни случаи е най-важното нещо. За съжаление тук универсална формула няма. Всеки трябва да я намери дългосрочно за себе си.
В моя случай като оставим на страна всички негативи от свръх теглото (почти 170 килца), преди малко повече от две години ми се роди дете. Дете, което бих искал да отгледам, а не да хвърля топа от някой инфаркт на 40 г. Не, че има някакви гаранции... в тая работа ред няма, но все пак да се остави човек на течението е леко несериозно и безотговорно. :)

И така, на база моя опит с тези работи мога да заключа следното:
Бързо и лесно решение няма! За трайни и дългосрочни резултати трябва категорична промяна в начина на живот. Формулата "гладувам две седмици преди морето" не бачка ;)

Надявам се горното да е от полза на някого. Ако не... здраве да е :)


Потребителски аватар
R.o.s.e.n
Мнения: 288
Регистриран на: Пет 02 мар 2012 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закъсвация :-)

Мнениеот R.o.s.e.n » Пет 26 яну 2018 10:02


Според мен са подредени така по важност:
1. Хранителен режим, но направен от специалист, понеже има значение прекалено много индивидуални неща - структура, кръвна група и т.н
2. Упражнения/Активен спорт - поне 4-5 пъти седмично. По-добре някакъв спорт, защото не ти доскучава, намираш и нови приятели.
3. Избягвай колата за къси, а когато имаш време и за по-дълги разстояния. Аз лятото ходя пеша до работа и обратно, тръгвам доста по-рано, за да не закъснея без да бързам и ходя съвсем спокойно - това дори само по себе си има страхотен ефект при мен.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Закъсвация :-)

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 26 яну 2018 10:06


Да споделя и аз, стигнах 98кила и реших малко да се взема в ръце. Никога не бях се съобразявал какво, кога и по колко ям. Движех се достатъчно , спортувах и нямаше проблеми с излишните калории. До момента, в който живота ми леко се промени, работа зад компютър целодневно, липса на време за спорт и движение, от леглото в колата, от колата пред компа, колата, телевизора , леглото... режим на чичко. Лека по лека от 80 кила станах 98 и започнаха да ми тежат. По съвет на познат започнах 90 дневната диета. Изкарах до първи воден ден 45-ти ден и вече бях свалил 16 килограма. Не съм се ограничавал в количествата храна, просто се яде определен тип храна всеки ден. Най-хубавото е , че не се лишаваш от нищо, но просто така са съчетани нещата, че като ядеш само определен тип храна някак нямаш толкова апетит да се тъпчеш. Хапваш, не ти е особено вкусно само картофи примерно да ядеш и по някое време се отказваш, ако пък ти е сладко си ядеш колкото можеш. Друг плюс на тази диета е , че си създаваш култура на хранене кои храни с кои е хубаво да се съчетават, забързваш метаболизма, храносмилателната система знае точно какво я очаква и тялото обработва нещата по план без изненади и смущения. От тогава стоя на килограми 82-84 като ям всичко, не се ограничавам , не спазвам диета, просто веднъж организма като влезе в час нещата си вървят така и се саморегулират. Отпускаш се по празниците, качваш 2-3 кила , които от само себе си се стопяват за една две седмици без да полагаш усилия. Не закусвам, така съм бил винаги, обядвам задължително но не обилно, вечерята ми е най-същественото ядене, но до към 8 часа гледам да съм приключил. Звучи обратно на много теории , но при мен работи. Спорт лятото карам байк но не мога да кажа, че е ежедневно, около 1000км годишно максимум се събират по километраж. Газираното почти не присъства в менюто ми, не готвим мазно вкъщи, намалихме хляба, сладкото не мога да го откажа, ям си доста сладко, месо предимно пилешко , пуешко и сухо свинско това обичам, не е заради диетите, салати задължително с всяко ядене, плодове и вода.
Щом си тръгнал по пътя на свалянето и виждаш резултат просто се иска воля и да не се отказваш, нормалните килограми са здраве, по-важно е от това да си натъпкал корема с боклуци ей така щото ти е вкусно :)
Успех!!!


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Закъсвация :-)

Мнениеот group® » Пет 26 яну 2018 10:14


Квото и да е - трябва да е бавно!
120 до 84кг свалих за година и кусур само спорт, бе да пипам храната и бирата. Не съм фен на диети. То като спортуваш и организма сам си казва колко и какво.
Сега като не спортувам толкова съм 94 пак без да пипам храна.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Закъсвация :-)

Мнениеот Stivi » Пет 26 яну 2018 10:30


Volksrod написа: Как да сваля някое друго килце без да си давам много зор? Знам - фитнес и велосипед, резултати ще има, но няма ли други начини?

Без зор става с хапчетата от рекламите или някое от онези уредчета дето си лежиш на дивана и правиш плочки :) Само дето накрая си пак толкова дебел,но с едни пари по-беден,а в лошия случай си си докарал и здравословен проблем от мизериите в хапчетата :a045 Отслабването като принцип е елементарно,намаляване на боклуците които ядеш и увеличаване на физическата активност,само дето тези прости принципи се оказват мноого трудни за изпълнение без воля и мотивация icon_idea


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Закъсвация :-)

Мнениеот forski » Пет 26 яну 2018 10:38


Общо взето ситуацията е следната, ако приемаме повече калории от колкото изгаряме килограмите се качват. Ако горим повече килограмите намалят, ако изгаряме толкова колкото приемаме теглото ни не се променя.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Закъсвация :-)

Мнениеот milmar » Пет 26 яну 2018 11:11


Захарта, хляба и газираните напитки, трябва да намалеят или изчезнат. От няколко години вафли, торти и разни подобни избягвам и почти не ям, рядко - черен шоколад, а сладоледа - не мога да го изключа за сега :smile . Целта ми е да поддържам килограми, защото трудно постигнах моите (пак са малко в плюс), а лесно ги качвам.
Захарта не трябва да се ползва въобще, трябва да се забрани!


Потребителски аватар
Volksrod
Мнения: 258
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Закъсвация :-)

Мнениеот Volksrod » Пет 26 яну 2018 11:23


Благодая за съветите :-) само да се позатопли и яхвам коолото, знам, че там резултата е сигурен!


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Закъсвация :-)

Мнениеот milmar » Пет 26 яну 2018 11:34


Захарта доставя огромно количество безполезни и най-често излишни калории, 400/100г. Едно парче торта или две вафли и след това трябва да караш колело поне час за да ги "избиеш", а това са "екстра" калории, не са единствените калории, които трябва да се изразходят. С една дума, яде ли се сладко, няма такъв спорт просто ...
това ми попадна за спорт -> калории


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Закъсвация :-)

Мнениеот toraborat » Пет 26 яну 2018 11:40




Потребителски аватар
Volksrod
Мнения: 258
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Закъсвация :-)

Мнениеот Volksrod » Пет 26 яну 2018 11:51


Относно водата, пиеш, когато ти се пие или жулиш яко и пикаеш?
Плодове, кои са подходящи и кэи не?



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: L_ZAREV и 71 госта