Как да сваля някое друго килце :-)

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Закъсвация :-)

Мнениеот Stivi » Вто 30 яну 2018 10:15


krraynov написа:Колега, а какъв / какви спортове подпомагат най-много свалянето на килограми?

По принцип всякакви спортове с интензивно натоварване помагат. Иначе класиката е 20-30 мин. бягане или велоергометър като се стремиш да поддържаш пулс 65-75% от максималния ти пулс ,който грубо се изчислява ,като извадиш от 220 годинините на които си ! Най-лесно такова постоянно ,и контролирано натоварване се прави на велоергометър ,понеже повечето модели си имат датчици за пулс и сърдечен ритъм. Бягането за мен ,е сигурен начин в бъдеще да си прецакаш ставите /изключвам младежите спортистчета по 50-60кг / затова не го препоръчвам на хора аматьори искащи да свалят килограми. Най-добър ефект се постига, с кардио на гладно /може два варени бълтъка преди това за да се предпазиш от катаболния ефект върху мускулите/ ,стига да може да го включиш в дневния си режим !




Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот forski » Вто 30 яну 2018 11:01


Има много програми и упражнения които спокойно можеш да си правиш в къщи, като натоварването е само от собственото тегло.
Трябват ти две гири по 5 кг. едно шалте, и желание, потенето и натоварването са гарантирани. Резултатите също няма да закъснеят,но трябва малко желание и малко воля :)


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот Pet_rov » Вто 30 яну 2018 11:12


Ето ви полезен сайт, навремето ползвах техни препоръки за фитнес-програма.
https://www.bb-team.org/trenirovki


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот Курт Деликуртев » Вто 30 яну 2018 20:24


milmar написа:И къде я сеят и жънат тази древна пшеница? Няма лошо, но аз съм критичен човек, интересно ми е?


Има дори в България,жената ходи в един бутиков магазин за био-продукти, и там на един хромел и смилат 2-3 килограма, първият път я чаках 1 час! Тя прави от това брашно палачинки, с нутела отгоре са божествени! :h040 :th_up


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот viksanlg » Вто 30 яну 2018 21:14


Ако има колега, който се интересува от това да отслабне наистина и завинаги ,по мое мнение би трябвало да обърне сериозно внимание на поста на колегата groznika! Първо това започва с една вътрешна психологическа промяна, която да може да акумилира воля и желание за промяна.Забравя се за абсолютно всякакво сладко от каквото и да е естество и на тези които са свикнали с него ще им бъде страшно трудно, защото то е страхотно пристрастяване и ако желаещия успее да издържи един месец то нататъка ще бъде лесно.Никакви газирани напитки и сокове.След месец ще видите че една сладка ябълка ще ви бъде достатъчна,а за бързите храни и маьонезни сосове е ясно за всички мисля.Храната трябва да бъде редовна, като на закуска и обяд да бъде най-силна.Човек трябва да се храни по 6-7 на ден ,не бързайте да се смеете, защото ябълката също е храна както и това че всичко, което е различно от водата тялото го приема за храна ,дори и чая!Подправките трябва да се намалят значително и най-вече солта.За неутрализирането на една молекула сол са нужни поне две молкули вода!Ако човек е със свръх наднормено тегло както е бил колегата groznika трябва първо да се свалят доста килограми за да не се товари сърцето и след това да се мине на физически упражнения и тренировки,защото не на всеки може да издържи сърцето.Алкохола трябва да се спре задължително, докато поне човек влезе в някакви норми ,защото ако се пие алкохол вечерта и после се храни човек, по презумция първо тялото започва да преработва алкохола и не винаги услява да прерабори храната и тя отива като "хранителни запаси"(сланинка).Хубаво е човек да се поти.Така ще изхвърля токсините, които са в него и на тялото му ще бъде по-добре .Не трябва да забравяме ,че човек е това,което яде! Не мисля ,че гладните диети на чай и лимон могат да подобрят нещо освен да увредят някого до живот.Спорта и движението ,ще подобри тонуса и не на последно място тези,които го правят често ,вдигат и сериозно имонитета си.Спортувайте защото спорта е здраве и да не забравяме ,че работим за да живеем ,а не живеен за да работим .Времето отделено за спорт не е напразно, а е "здравословен фонд"за всеки един от нас!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот Stivi » Вто 30 яну 2018 23:34


Курт Деликуртев написа:Има дори в България,жената ходи в един бутиков магазин за био-продукти, и там на един хромел и смилат 2-3 килограма, първият път я чаках 1 час! Тя прави от това брашно палачинки, с нутела отгоре са божествени! :h040 :th_up

Това изкърти мивката icon_idea Даваш някакви луди пари за супербиологична и здравословна пшеница /те в БИО магазините само чакат шараните/ и после от нея правиш палачинки които намазваш с Нутела ,която също е "супер полезна и здравословна" :mhihi


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот groznika » Сря 31 яну 2018 8:16


Stivi написа:
Курт Деликуртев написа:Има дори в България,жената ходи в един бутиков магазин за био-продукти, и там на един хромел и смилат 2-3 килограма, първият път я чаках 1 час! Тя прави от това брашно палачинки, с нутела отгоре са божествени! :h040 :th_up

Това изкърти мивката icon_idea Даваш някакви луди пари за супербиологична и здравословна пшеница /те в БИО магазините само чакат шараните/ и после от нея правиш палачинки които намазваш с Нутела ,която също е "супер полезна и здравословна" :mhihi


Вчера като го четох и мен ме озадачи. Все едно да си праскаш хероин с еко-био здравословна спринцовка :11
Важното в случая е, че пича се кефи и вярва, че живее правилно. В крайна сметка първата стъпка е позитивното и положително мислене, а детайлите... е, те не са чак толкова съществени :Mr Green Fun


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот milmar » Сря 31 яну 2018 9:09


Да, и аз си го помислих всичко това :-) .
Важното е човек да е спокоен, че е направил всичко възмжно по въпроса.

ПП Не е невъзможно, но по-скоро е малко вероятно, някой да произвежда такава пшеница, освен в сферата на фантазията и рекламните трикове.

ПП2 Не се съмнявам, че се продава такова нещо, а че е истинско.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 31 яну 2018 9:24


И редовен секс трябва.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот Pet_rov » Сря 31 яну 2018 16:54


Zdravko Zankov написа:И редовен секс трябва.

Това е за вас, младите. Ние, дъртите вазелини, полваме други начини :mhihi


Потребителски аватар
dollw
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 29 дек 2017 13:16
Автомобил: VW Golf 4
Двигател:

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот dollw » Сря 31 яну 2018 18:28


Ето малко от моя опит по темата:
- надебеляването е в следствие на бавен метаболизъм, което означава, че трябва този метаболизъм трябва да се ускори по някакъв начин:
(- Volksrod, не съм специалист, но бих те съветвала да се изследваш за диабет. Той също е причинител на наднормено тегло);
- много вода (но не само когато ти се пие, наистина трябва да се наливаш. Ще се изненадаш от резултата, ако не си пробвал);
- без тестени боклуци (много задръстват) (аз съм заложила на типов хляб без мая, няма дебелеене от това нещо);
- без газирани напитки (много подуват);
- редовно хранене (но с мярка, не се тъпчи до горе);
- без гладуване!! Това, което ще свалиш от глад, ще си го върнеш в момента, в който започнеш да се храниш нормално. Това е възможно най;-идиотският вариант;
- без химии (относно храните и напитките. Гледай да са по-чисти... по-... естествени, така да се каже. От химиите също много се пълнее(чипсове, зрънчовци-мрънчовци, вафлички и т.н.))
- наблегни на качествени продукти (не, че по магазините могат да се намерят на сто процента естествени продукти, без някакви Е-та и някакви такива неща, но гледай да подбираш най-малките злини);
Дали си струва да опиташ?
Миналата година по това време бях станала 60кг, а съм 167см висока (което означава кореми, паласки, баджаци, целулити) все от чипсове, вафлички (от тях най-вече, толкова свирепо нагъвах), сандвичи, които заместваха маджите на пълен работен ден и така си разтоварвах самосвала на 3-4 дена (бавен метаболизъм). Осъзнах се малко, спрях да се храня като средностатистически американец на 40 години с непостоянно работно място: никакви чипсове, вафли, сандвичи, закуски от сорта на кашкавалки, мозайки и т.н., започнах да си нося литър и половина бутилка вода в чантата за норматив до края на часовете в училище, вкъщи гледах да си прелея още толква, понаправих някое друго упражнение и лятото вече бях стигнала 53кг.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 31 яну 2018 18:45


Водата помага много.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот muns61 » Сря 31 яну 2018 18:53


При некомпенсиран диабет се отслабва, не се пълнее.
Инак наднорменото тегло е предпоставка за диабет.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот Курт Деликуртев » Сря 31 яну 2018 20:36


dollw написа:Ето малко от моя опит по темата:
- надебеляването е в следствие на бавен метаболизъм, което означава, че трябва този метаболизъм трябва да се ускори по някакъв начин:


И на мен метаболизмът ми е много бавен, значи изсмуквам всички калории до последната! Търся такъв автомобил, ама все удрям на камък!!!! :wink

Жената ми даде една рецепта, в една чаша с прясно мляко се слагат 1 лъжичка канела, половин куркума, щипка индийскоорехче и четвърт лъжичка черен пипер, усилвало метаболизма!

Дръжки, колегите се пулиха и ме питаха с какво се трова. :screwy След 2 месеца прекратих мъките с облекчение! Никакъв ефект!


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот Курт Деликуртев » Сря 31 яну 2018 20:38


Stivi написа:
Курт Деликуртев написа:Има дори в България,жената ходи в един бутиков магазин за био-продукти, и там на един хромел и смилат 2-3 килограма, първият път я чаках 1 час! Тя прави от това брашно палачинки, с нутела отгоре са божествени! :h040 :th_up

Това изкърти мивката icon_idea Даваш някакви луди пари за супербиологична и здравословна пшеница /те в БИО магазините само чакат шараните/ и после от нея правиш палачинки които намазваш с Нутела ,която също е "супер полезна и здравословна" :mhihi


Парите ги дава жена ми, аз само консумирам палачинките, ама с една шайба кашкавал отгоре. Нутелата не е за мен, с моите килограми.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 196 госта