VW Vento 97' CD PIONEER MVH-1400UB каква музика да избера?

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
MaZaRa7
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 09 яну 2018 23:18
Автомобил:
Двигател:

VW Vento 97' CD PIONEER MVH-1400UB каква музика да избера?

Мнениеот MaZaRa7 » Съб 10 фев 2018 19:27


Колата е VW Vento 97'
CD-то е PIONEER MVH-1400UB 120 лева ( явно от тук идва проблема ).
Значи реших да си направя хубава музика в колата, закупих си двукомпонентна система на Hertz ESK 165L.5
Сложих пищялката на вратата - точно срещу огледалата за странично виждане на свободната пластмаса, вградих кросовъра от вътре под кората скрит и сложихме говорителите на местото на старите на вратата. От кросовъра има степени за регулиране на пищялките +2 0 -2 дб, оставихме го на 0.
Отзад в багажника имам Hertz 15-ка ( не е нова ) и едно усилвателче за около 150 лева почти ново.
Всички други колонки ( на корите и тези под предното стъкло (на таблото) ) ги разкарах за да свири само HERZA ама като увелича много силно започват да пращат тези отпред , някак не съм доволен не е кристална музиката, тубата що годе успях да я настроя ама тези колонки отпред не знам не ми харесва как стана а не са малко пари (220 лева).
Смятам ,че проблема може да е от ниския клас СД, препоръчайте ми какво да направя за да стане музиката качествена и кристлна ( радост за ухото ) ,
ако трябва ще разкарам тубата и ще сложа елипси или нещо от сорта на задната кора, не знам просто съм объркан.
Очаквам помоща Ви!
(нямам никакъв опит в избора на такива системи)




Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1009
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: VW Vento 97' CD PIONEER MVH-1400UB каква музика да избера?

Мнениеот nikolay_ss » Съб 10 фев 2018 21:00


Ще пръщи няма как.. усилваш до там до където не пръщи и не криви звука, нагоре няма смисъл. Този хертз който си купил за да разбереш наистина на какво е способен, ще ти трябва усилвател поне едно 60-70вата, ама не от тея тъндъри и т.н. Също е много важно как е монтиран самия говорител и каква изолация имаш на вратата.


MaZaRa7
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 09 яну 2018 23:18
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Vento 97' CD PIONEER MVH-1400UB каква музика да избера?

Мнениеот MaZaRa7 » Пон 12 фев 2018 19:05


Изолацията е стандартната за самия модел , има тънък фибранов слой по цялата врата, но горе доло вече съм доволен от звука, пипнах тук там.
Сега ме интересува къде ще е добре да се добави някоя друга колонка , дали на кората ( и какви) или на задните врати.
Също така мисля да сложа едни малки колонки пак хертц под предното стъкло.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта