Дървени/сглобяеми/модулни къщи

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Дървени/сглобяеми/модулни къщи

Мнениеот Iezekil » Вто 25 юли 2017 20:55


Ами аз живея в село на брега на морето и е пълно с такъв тип постройки.В интерес на истината има само 2 изцяло дървени къщи/сглобяеми/и съм чувал,че гният и вътре мирише на мухъл.Едната е етаж и половина и изглежда доста масивно.
Другия тип са от бившите пионерски лагери бунгалата.Те са 3 вида.Едните са с метални конструкции и панели от интернит с изолация вътре,другите са дървени панели,третите с ламарина//бивши общи помещения,като столови примерно/.Интернита мисля го обявиха за канцерогенен,но и в двата случая въпросните бунгала се правят с допълнителна изолация,което на практика обезмисля пълнежа какъв е/става и с ОСБ,вагонна шарка,тухли,циментови блокчета,ютонг/.Въпросните бунгала са с размерите на апартамент,50 квадрата,с ламаринени покриви.
Тези,които ми се виждат най-удачни са готовите контейнери,с пвц покритие.При условие,че се продават напълно оборудвани и завършени,цената е равна на тая,да си го направиш сам,но спестява доста нерви.Единствено,по желание разбира се,е да си направиш допълнителен масивен покрив,като навес.Само,дето цената му ще е колкото на контейнера.




Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Дървени/сглобяеми/модулни къщи

Мнениеот Mihailov78 » Вто 25 юли 2017 21:09


vencivw написа:Благодаря ти! Няма нужда, аз ще разгледам в сайта. А другите какво мислят за сглобяемите къщи?


ще кажа какво аз мисля, като съм строил голяма масивна къща от нулата. Дървената къща си заслужава само ако много бързаш, наемаш фирмата и за две месеца е готова. В противен случай си заложи на бетон и тухли, всичко е проверено, къщата си е къща на място. По нашите ширини това са къщите, някъде в Акапулко може би дъвена е по-добре, не знам.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Дървени/сглобяеми/модулни къщи

Мнениеот kris11 » Сря 26 юли 2017 10:07


Mihailov78 написа:ще кажа какво аз мисля, като съм строил голяма масивна къща от нулата. В противен случай си заложи на бетон и тухли, всичко е проверено, къщата си е къща на място. По нашите ширини това са къщите, някъде в Акапулко може би дъвена е по-добре, не знам.

:th_up


Потребителски аватар
niki300
Мнения: 129
Регистриран на: Нед 16 авг 2015 15:32
Автомобил:
Двигател:

Сглобяеми къщи

Мнениеот niki300 » Съб 24 фев 2018 16:46


Какво ви е мнението за дървените сглобяеми къщи? Според вас стабилни ли са и дали могат да се отопляват лесно? За колко ли време се прави такава къща?


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Сглобяеми къщи

Мнениеот viksanlg » Съб 24 фев 2018 18:12


По въпроса дали са стабилни би трябвало да са.За заметресение ги дават като най-здравите къщи,а за отпление по принцип в други страни този тип къщи са едни от най-добрите заедстя отопление,но лично аз не ги харесвам.Това което наблюдавам като строителство у нас не ми вдъхва като ,че ли доверие и някак си не мога да си представя ,чев колко и уж да е обезпаразитена ,между кухите стени може да се завъдят какви ли не гадинки.Може би аз съм страшно предубеден ,но предпочитам друг вид къщи.
Иначе ако някой е ходил във финладнско да скива кви къщи има....по 300 000 евра дървени къщи ама там строителството е нещо различно!


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Сглобяеми къщи

Мнениеот Курт Деликуртев » Съб 24 фев 2018 18:16


Аз имам впечатление от подобни къщи в Германия.

Дигат ги за 2-3 дни, разбира се нулевият цикъл е друга бира. После 2-3 седмици за довършителните работи.

Според мен са добра алтернатива спрямо масивното строителство, главно се пести време.


mrsch66
Мнения: 289
Регистриран на: Чет 22 мар 2012 18:38
Автомобил: jetta 2
Двигател: ez 1986
Местоположение: praha

Re: Сглобяеми къщи

Мнениеот mrsch66 » Съб 24 фев 2018 19:58


Всичко зависи от производителя нашите обикновено ползват изкопирани проекти или решения на детайли от водещи фирми но поради липса на нужния материал или високата му цена се ползва такъв произведен в България и от там идват и проблемите.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Сглобяеми къщи

Мнениеот lokva » Съб 24 фев 2018 22:27


тук в Германия съм правил скелета на два типа дървени къщи:
едните са изцяло от дърво -
а другите пред дървото има тухла

в Дания и Норвегия доста голям процент от къщите са от дърво
до качеството и разходите за отопление много голямо значение има изработката и изолация


Потребителски аватар
andreygg
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 15:49
Автомобил: Polo 6n2
Двигател: AUA 2000
Местоположение: Кюстендил

Re: Сглобяеми къщи

Мнениеот andreygg » Съб 24 фев 2018 23:53


Разгледай тези:
http://www.milinkamuk.com/
Мой познат си направи такава 120-130 квадрата и си заслужава парите. Има си вътрешна и външна изолация. Отоплява я с котел на пелети и не се е оплакал.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Сглобяеми къщи

Мнениеот viksanlg » Нед 25 фев 2018 9:22


На тази фирма според ценорасписа който видях е 408 кинта на кв.метър.Убеден съм ,че тухлена също може да се направи за тези пари.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Сглобяеми къщи

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 25 фев 2018 12:59


viksanlg написа:На тази фирма според ценорасписа който видях е 408 кинта на кв.метър.Убеден съм ,че тухлена също може да се направи за тези пари.


В момента в България кв.м. се продава на 600-800 евро, според мой близък, който строй за себе си хотели по морето, себестойността му е 300 евро на кв.м. Това включва разбира се мястото, разноските за проект и разрешително и строеж до под ключ.

Ако се използва собствен труд може да се стигне на това ниво, 400 лева на кв.м.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Сглобяеми къщи

Мнениеот kris11 » Нед 25 фев 2018 13:12


курте що говориш глупости ?? Приятеля ти строил на брега на морето - ами толкова ли е сложно човек да си помисли, че цената на имота е много скъпа?
За да даваш мнение ти строил ли си къща ?
Остави мнението ЕЖК ..
Остави и дървениятя за неземетръсна зона. От 2007 г категорията за противоземетръсно строителство е повишена и то не напразно.


hino
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 26 юли 2017 17:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Сглобяеми къщи

Мнениеот hino » Нед 25 фев 2018 18:25


За първи път видях такава къща в Австрия, но напоследък все повече виждам и в Бълггария. Виждал съм на живо много проекти на http://stor-bg.com/ , говорим съм с различни хора по темата и повечето от тях смятат, че дървените къща са много стабилни, а сглобяването с проекта не отнема повече от 3, 4 месеца.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Сглобяеми къщи

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 25 фев 2018 20:35


kris11 написа:курте що говориш глупости ?? Приятеля ти строил на брега на морето - ами толкова ли е сложно човек да си помисли, че цената на имота е много скъпа?
За да даваш мнение ти строил ли си къща ?


Първата ми професия е строителен техник, малко разбирам от строителство. А къща съм строил. Да, от основите до 3-ти етаж, на 130 кв.м., включително жилище на тавана. Значи в къщи почти никога не ползвам майстори, това мозайки, фаянс, дърводелство, мазане, зидане, водопровод и електричарски работи си ги праа сам!

А сега работя в строителството като калкулатор и актуващ специалист. Затова си мисля, че мнението ми е доста меродавно.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Сглобяеми къщи

Мнениеот hooligans » Нед 25 фев 2018 21:50


viksanlg написа:На тази фирма според ценорасписа който видях е 408 кинта на кв.метър.Убеден съм ,че тухлена също може да се направи за тези пари.


Да, така е. Много хора, като чуят сглобяеми къщи и си мислят, че излиза много евтино, а реално струват почти колкото монолитните къщи.
Същата работа е и с готовите проекти, които са много модерни...



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта