Passat B5.5 1,8T проблем с вакуумни клапани

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
MAD_CHICKEN
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 31 авг 2014 8:56
Автомобил: Passat B5.5 1.8T
Двигател: AWT 2003
Местоположение: София

Passat B5.5 1,8T проблем с вакуумни клапани

Мнениеот MAD_CHICKEN » Пон 12 мар 2018 16:13


Здравейте,

Миналото лято изненадващо след дълъг път, колата започна да вдига сама обороти на място, misfires рандом на 4-те цилиндъра, тресе, думти. При каране не се усещаше нищо по-различно. Започна едно ходене по майстори, което продължи около месец и половина и сменени 4 сервиза, като всеки вдига рамене,диагностики, смяна на бобини,свещи,чистене на дебитомер,тестове-нищо, само вдигане на рамена с думите "иди на друго място". Списъка с грешките, които изкарваше на диагностика беше безкраен. В последния сервиз първоначално мислеха, че проблема е от разтегнат обтегач на веригата на коляновия вал(дано да се изразявам правилно) и аха да направим ремонт за 1200лв, откриха че проблема всъшност е от вакуумни клапани. Смениха 5 броя такива, и колата заспа. Да не говорим, че започна да реагира доста по-пъргаво.

6-7 месеца всичко беше добре,докато не започна пак, от време на време, на място, да прави по някой misfire. И това много ме дразни:)

Тук и идва и въпроса ми:
-Колко са общо вакуумните клапани по този мотор? Заслужава ли си да хвана и да ги сменя всичките?
-Препоръчайте ми сервиз в София, където разбират от това и ще намерят точно вакуумното клапанче което прави проблема.

Поздрави.

Изображение




Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 889
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Passat B5.5 1,8T проблем с вакуумни клапани

Мнениеот MamaMy » Нед 18 мар 2018 2:15


Лудо пиле, сигурен ли си, че са ти сменили клапаните или са те хванали за канарче?
Много чест проблем са вакуумните маркучета които влизат в клапаните. Сцепват се в края и почват да смучат въздух. Само трябва да намериш кое е, да го измъкнеш, да отрежеш сцепената част и пак да го нанижеш на мястото му. Операцията коства минути и струва стотинки ако знаеш за това. Ако не знаеш 1200 лв за обтегач :)


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 1,8T проблем с вакуумни клапани

Мнениеот silent » Нед 18 мар 2018 9:25


Обтегача е 450-500лв . В ибей е и по-евтин около 250лв. Да не говорим че може да се замени и с по-простия обтегач без ел. управление с известен компромис който е 130лв с отстъпка. И при мен макар и рядко ми е излизала грешка мисфаер но е веднъж на няколко месеца и се усеща като леки вибрации на празен ход за няколко секунди или при каране с премигване на чек енджина.


Потребителски аватар
MAD_CHICKEN
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 31 авг 2014 8:56
Автомобил: Passat B5.5 1.8T
Двигател: AWT 2003
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 1,8T проблем с вакуумни клапани

Мнениеот MAD_CHICKEN » Пон 19 мар 2018 12:03


За маркучетата ще проверя, но все пак, колко на брой тези вакумчета? Да си направя сметка дали да ги сменя всичките.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 1,8T проблем с вакуумни клапани

Мнениеот silent » Вто 20 мар 2018 17:04


Едва ли някой може да ти каже. Има покрай двигателя има и покрай кутията на въздушния филтър. Евтини са клапанчетата а и не мисля че е нужно да ги сменяш всичките. Сваляш проверяваш ги и ако са за смена тогава сменяваш. Аз самият се бях засили да сменявам 2 клапана накрая смених само единия. Другия работеше добре и след почистване го върнах обратно. Аз предпочитам да не сменям оригинални работещи части макар и поостарели с колата с нови такива с недоказано качество.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 158 госта